Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

 

 I tako, ide ta diskusija, priča Gregg, to je sve lepo, ovako, onako, i, kako bi ja voleo kad bih otišao tamo. Đe tamo, đe ja da idem, o čemu mi uopšte pričamo ovđe...

 

bog

Link to comment

Meni je najjače kad kaže:

 

Ma pušti me Terry, protrčavam ođe tri mjeseca.

 

 

ili

 

Znači, vidi, ozbiljna prevara

 

 

Paspalj 100%. Mogu da ga zamislim kako ovo izgovara. :D

Link to comment
Ja nikad ništa nisam razmišljao, mi se tu pozdravimo

:Hail:

 

Moj omiljeni YU igrač 

 

....  Ja ne znam ni ovaj čisti engleski, a kamoli njihov engleski, ali oni su bili super prema meni, i ostali smo veliki prijatelji posle..... --- 

ali je to malo otišlo van proporcija.

 

:lol:krenuo paljo da priča serngliš 

 

ma ceo intervju je blago. treba da ga pročita svako, ne boli. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Šta je ova devojka htela da kaže?

 

http://www.vice.com/rs/read/uskrs-na-groblju

 

Da nije ove rečenice:

"Od kad znam za sebe, jedan od najbizarnijih običaja, koje bih zakonom zabranila da mogu, a u nekim delovima Srbije su pokušali, i delom uspeli, jeste nošenje hrane na grobove."

bila bih sigurna da želi da kaže i prikaže ljude koji obrok samo na groblju mogu da dobiju, da se bavi jednim ozbiljnim socijalnim problemom. 

Link to comment

Pa foto-reportaža. Zar ne znaš za divni paganski običaj da se na groblje izađe posle 40, 365, 4815162342 ili koliko već dana sa izletničkom korpom? Rasprostre se čaršav, svi se ožalošćeni temeljno ožderu, posle ovi stariji muški nešto trgnu, decama sipaš sok, i svi malo zalijete grob za dušu pokojniku...

Link to comment

Pa foto-reportaža. Zar ne znaš za divni paganski običaj da se na groblje izađe posle 40, 365, 4815162342 ili koliko već dana sa izletničkom korpom? Rasprostre se čaršav, svi se ožalošćeni temeljno ožderu, posle ovi stariji muški nešto trgnu, decama sipaš sok, i svi malo zalijete grob za dušu pokojniku...

poenta je u tome što istovremeno shvata da sirotinja ovako prikuplja namirnice za uskršnji ručak, i izražava stav da bi ona to zabranila.

nešto mi je tu nedovršeno, nisam siguran da P. Ž. spada u ljude koji bi terali siromahe sa groblja.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ne znam ženu, ali nisam iz tih par redova stekao utisak da su joj problem siromasi na groblju nego običaj ždranja na groblju "za pokoj duše" kao takav. Održavanje tog običaja ne rešava problem siromaštva ni u kom smislu. To je kao kad bih ja imao običaj da bacam đubre kroz prozor, a onda sebi govorio da to radim da bi nahranio ptice.

Link to comment

nisam još video ždranje na groblju, bilo je tu i tamo nošenja koječega prilagođenog tako da se ispoštuje "protokol"

 

u nekim seoskim varijantama sam video da se ljudi đoraju paketićima koječega na groblju

 

vazda preterivanje, valjda je bitna drama

Link to comment

Ne rešava ga ali ga ni ne pogoršava, a neko se od toga najede.

 

Ježim se od modernizatorskog duha koji je sam sebi svrha, a ideja da treba zabraniti nešto jer vredja naše istančano čulo za javni moral mi je apsurdna. Isto tako moźemo reći da gej parada ne rešava ništa, aj da je zabranimo onda.

 

no, i dalje mi je takav stav u neskladu sa ranijim tekstovima autorke, pa verujem da je to usput napisala bez nekog promišljanja.

 

or something.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ja imam utisak da je vajs poligon na kome određen broj ljudi konačno može da saopšti širokim masama šta ga odavno žulja. u neko doba treba dati i velji da piše, da zaključa sve kloakom

Link to comment

ja imam utisak da je vajs poligon na kome određen broj ljudi konačno može da saopšti širokim masama šta ga odavno žulja. u neko doba treba dati i velji da piše, da zaključa sve kloakom

Šta ima ko da mi daje ja da hoću, sutra bih mogao da pišem. Al neću!
Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...