Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

Ja sam ga platio 18e na popustu™. To je oko 2k dinara, nije baš da postoji neki ogroman izbor za te pare, pogotovu ne kvalitetan izbor. Gledao sam džempere u outletu Inđijskom kada sam bio pre neki dan, i mrka kapa, a obišli smo tipa 10 butika.

 

Kao što rekoh, vratili su mi 8e od jakne od kojih sam se već pozdravio, pa sam bio u fazonu dodaću 10 i nek ide život.

 

Videćemo kad stigne kakav je kvalitet. U Hilfigeru deru kao nenormalni, tamo su takvi džemperi 100+ eura a baš me zanima razlika u kvalitetu. Ne bi me čudilo da kao i mnogi i oni valjaju te China kopije (if so) po svojim nenormalnim cenama. Na onim zoom slikama deluje korektno.

 

o, da, naravno da za 2 iljade mozes da kupis dobar dzemper duks majicu, od prirodnih materijala, na rasprodaji, u springfildu, na primer.

ko jos kupuje u indjijskom autletu?!otkad je to referentno mesto za kupovinu? 

kvalitet toga sto ce stici je sranje. verujem da isto takvo sranje mozes da kupis za manje para kod nasih kineza. hilfiger je super brend, lepe su im stvari, od kvalitetnih materijala, i oni ne deru, nego to toliko kosta. (a ne podmecu ni kineske kopije.) neko to moze da priusti, neko ne. meni je hilfiger, na primer, skup, al to nije razlog da kupujem kineske kopije od plastike samo da bih imala markicu na levoj strani grudi.

meni. ko da sam je refernanta tacka za ista u tvom zivotu. al, izvini, stvarno ne razumem.

bilo kako bilo, da sam visa sila, oduzela bih ti karticu :fantom:  

Link to comment

Dear darling, jel sam te ja nekad nagatio negde za nešto? Poprilično sam zaprepašćen koliko te pogađa šta ja kupujem :)
 

o, da, naravno da za 2 iljade mozes da kupis dobar dzemper duks majicu, od prirodnih materijala, na rasprodaji, u springfildu, na primer.


Može malo sutra, pogotovu ne u Springfildu koji je u suštini teško đubre od brenda, tj kvaliteta. Štujem ćega jedino, to redovno tamo kupujem.
 

ko jos kupuje u indjijskom autletu?!otkad je to referentno mesto za kupovinu?


Kupujem ja jer mi je na 5 minuta vožnje kolima. I leba ti, zašto nije referentno mesto za kupovinu? Ima gomiletina brendova, često ima tih +30% akcija i kada se u to vreme pogleda, uglavnom može da se nađe nešto dobro, govorim iz ličnog iskustva. Dakle, od pomenutog Hilfigera do Ripleja, Li kupera, tom tejlora, sportina, beosport koji pokriva dosta brendova uglavnom jačih i skupljih, lee cooper, itd, itd. Ne znam šta je referentno mesto ako nije mesto gde se nalaze praktično svi brendovi dostupni na tržištu, ili barem velika većina njih.

 

kvalitet toga sto ce stici je sranje. verujem da isto takvo sranje mozes da kupis za manje para kod nasih kineza. hilfiger je super brend, lepe su im stvari, od kvalitetnih materijala, i oni ne deru, nego to toliko kosta. (a ne podmecu ni kineske kopije.) neko to moze da priusti, neko ne. meni je hilfiger, na primer, skup, al to nije razlog da kupujem kineske kopije od plastike samo da bih imala markicu na levoj strani grudi.


Ne možeš da budeš sigurna da je sranje, zato što bi verovatno isto rekla za salomon patike koje sam kupio, pa su ispale takve da sam i više nego zadovoljan kupljenim, i ne izlazim iz njih od kada sam ih uzeo. Imam drugara koji ima 30+ uglavnom konfekcijskih kupovina i ne znam da li se jednom pokajao. Tomi Hilfiger je ok brend, samo mi je stvarno teško da poverujem da tipa jakna može da košta 40.000 i da to toliko košta, i to ne važi samo za njih. Ja mislim da je to dranje kože sa leđa za snobove i buržoaziju, al ok, ti veruj da to toliko košta, valjda si upućena u proizvodnju. I briga me za markicu, taj sam naručio jer mi je bio najlepši od svih viđenih na nekih 20, 25 strana koliko sam imao živaca da tražim i jer mi je na close-up slikama delovao kvalitetno. Što naravno ne znači da se nisam zajebao, ali isto tako i da nisam.

 

bilo kako bilo, da sam visa sila, oduzela bih ti karticu :fantom:

 

 

Jbg, kad mi viša sila tj efg banka već treći put šalje karticu iako nisam prijavljen i nemam priliva na računu već 5 godina, onda sumnjam da možeš ti bilo šta da uradiš. :P
 

Link to comment

hilfiger je super brend, lepe su im stvari, od kvalitetnih materijala, i oni ne deru, nego to toliko kosta. (a ne podmecu ni kineske kopije.) 

 

:lol:

 

Da, to toliko košta kada možeš na srpskom tržištu da se pozicioniraš kao neki ,,premijum", maltene ,,luks" brend pa da onda na konto toga dereš.

 

Onda odeš u Ameriku i tamo je sve upola jeftinije, jer tamo nisu tako pozicionirani nego kao viši srednji brend. Džemper koji se kod nas prodaje za 100 evra u Americi je recimo 60$, 80$ (što je trenutno 65 evra, a tada kada sam upoređivao bilo je i manje) u vr' glave, da ne govorimo da postoje redovni sezonski popusti kada to isto kupiš onda za 30$ (što pokazuje koliko je zapravo napumpana cena). Meni je pun orman Hilfigerovih stvari (original razume se kupljenih u Hilfigerovim radnjama ili velikim robnim kućama), nijednu nisam platio više od 35 dolara...a kupovao sam i po 15-20.

Link to comment

a brate pričaš o USA, pa tamo je sve džabana. TH trikotaža slična ovoj dizelaškoj što je glas pazario košta oko 100€, na popustu 50-60€ u EU. imaju lepih jednobojnih majica dugih rukava poput pižame al skupo bre.

elem, stigla mi jakna, veličina savršena (5xl a imam 2m) al je materijal đubre. izdržaće valjda 2 sezone <_<

 

Link to comment

Hvala forumu što mi je pokazao bookdepository, a sada i Ali. Za Ali sam znao i pre, ali tek posle ovog topika ću da krenem sa kupovinom.

To, i da bacim neke pare na onlajn račun.

 

al je materijal đubre. izdržaće valjda 2 sezone <_<

 

 

Stičem utisak da je ovo generalni trend, tj. da materijali i izrada nisu nešto prekvalitetni.

Mislim, nisam ni nameravao da naručujem neki haute couture, a ionako su mi na aliju interesantnije sportske stvari, gedžeti i aksesoriz.

Link to comment

 

 

Stičem utisak da je ovo generalni trend, tj. da materijali i izrada nisu nešto prekvalitetni.

Mislim, nisam ni nameravao da naručujem neki haute couture, a ionako su mi na aliju interesantnije sportske stvari, gedžeti i aksesoriz.

 

onda sam ja imala nevidjenu srecu posto je vecina stvari koje sam narucila dobro, doduse ja sam dosadan kupac i 30 puta mjerim a jednom sijecem pa ni ne ulazim u rizike. kozna galanterija je odlicna za kupovinu na aliju, treba paziti na zavrsnu obradu jer se na njoj stedi, ali itekako mogu da se nadju stvari odlicnog kvaliteta za bas znacajno manje para nego kod nas.

par majica i haljina koje imam su nivo manga i zare. 

Link to comment

:lol:

 

Da, to toliko košta kada možeš na srpskom tržištu da se pozicioniraš kao neki ,,premijum", maltene ,,luks" brend pa da onda na konto toga dereš.

 

Onda odeš u Ameriku i tamo je sve upola jeftinije, 

 

lepo reko maheem, za pocetak, hilfiger je americka robna marka, domaca roba, to je tamo ko kod nas prvi maj pirot il afrodita mod koleksn :D

 

i kod nas u tomiju mozes na rasprodaji da kupis kosulje po toj ceni od tries dolara, ali, eto moras biti strpljiv i imati malo srece. jedino sto kod nas i inace ima malo robe, pa za rasprodaju ostane tek ponesto. meni se desilo prosle godine da sam kupila odlican vuneni sako u indjiji u tomi autletu za 5000, snizen sa 27000.

ne doticu me sezonske cene, jer sam naucila da nista ne kupujem pre sezone rasprodaja, osim u zari i h&m, gde najcesce roba rasprodaju ne doceka.  

 

meni kad kazes kineska roba, prva asocijacija mi je na one perjane ljubicaste i zelene jakne diadora iz devedesetih iz kojih je letelo perje. tako zamisljam da je sve iz kine.

 

zara, to je onako, 60 posto kolekcije je poliester, al moze da se probere i okej i povoljnih stvari. evo bas sam se danas nameracila na ovu suknju, stize kao novitet ove nedelje, potrazicu je u radnji :) iskustvo me je naucilo da je apsolutno najvaznije u zari sacuvati racun, da mozes da vratis robu koja se cepa. tako mi je kupovina prihvatljiva i zato kad sam u inostranstvu nista ne kupujem u zari, jer necu biti u prilici da vratim. 

 

i da, hazarde, otkud ti da je u srbiji tomi premijum brend? dodji u distante da vidis u sta se oblace ljudi i koliko to kosta. pa jbna patricija pepe je triput skuplja od tomija. a gde je sve ostalo...

Edited by darling
Link to comment

Ja mislim da je 12700 dinara u TH u Inđiji u OUTLET-u za neki tanani džemperčić itekako premium cena. Naravno da ima skuplje, uvek ima skuplje, samo što to nije merodavno i takve stvari su privilegija mikro zanemarljivog uzorka, barem u Srbiji. Snobova koji bi i govno kupili da se u njega utakne dijamant ili gucci i armani pločica. 

Link to comment

 

 

lepo reko maheem, za pocetak, hilfiger je americka robna marka, domaca roba, to je tamo ko kod nas prvi maj pirot il afrodita mod koleksn :D

Aj sad ne preteruj, afrodita moud kolekšn :D ali u suštini to ti kažem, Tomi ti kod nas prodaje priču, stvari jesu fine ali su preskupe za ono što dobiješ. Možda i u ostatku EU isto tako prodaju muda za bubrege. Kada sam rekao da su u Srbiji premijum brend, jebiga radnja u kojoj džemper košta 100 evra u Srbiji je premijum :D OK, znam da je iza ćoška Hugo Boss sa 3 do 5 puta većim cenama, uvek i nad popom ima pop.

 

I ne znam otkud ta predrasuda prema kineskoj robi, kad i onako svi ti brendovi imaju proizvodnju upravo po Kinama, Bangladešima, Turskama, Pakistanima, Vijetnamima i slično. Naravno da iz Kine može stići krš, ali može i vrlo kvalitetna roba. A realno ako imaš Tomijev džemper i kineski no-name džemper istog kvaliteta, obe proizvedena u Kini, Tomi će biti min duplo skuplji samo zbog brenda i markice...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...