Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam, moguce je da sam ja lud sto mislim da se ovde radi o dva potpuno razlicita prekrsaja od kojih je jedan u sadasnjem sistemu sankcija moguce hendlovati a drugi moze da ima bas bas ogromne posledice na buducnost sportskih pa i drugih javnih dogadjaja ako se ne sasece u korenu.

 

Pa to, milion puta je lakše kazniti orgnaizatora utakmice za upad navijača (koji i jeste direktan povod za prekid utakmice) nego izmišljati adekvatne mere za događaj bez presedana. Možda opale neku novčanu packu za demonstriranje političkih poruka tokom utakmice, kao kad igrač posle gola skine majicu sa nekom "sumnjivom" porukom... ali da ih preventivno diskvalifikuju, šanse nema.

Link to comment

Zbog čega smo tačno mi krivi, ako smo krivi? 

 

Krivi smo zbog uletanja navijaca i napada na igrace. Inace se uletanje desilo posle njihovog napada na Mitrovica zbog uklanjanja transparetna, pre toga i pored provokativne poruke nije bilo uletanja. Ali opet nema opravdanja sto nije bilo dovoljno policije/obezbedjenja da spreci uletanje. Zavisi kako ce UEFA ovo okarakterisati, ako ne budemo proglaseni glavnim krvcima Tole ce ostati bez zelembaca i mozda 2-3 utakmice bez publike uz mozda cak i pobedu za nas ili ponavljanje. Ako bude obrnuto, mozemo ocekivati mozda i izbacivanje uz novcanu kaznu.

Link to comment

Ne znam, moguce je da sam ja lud sto mislim da se ovde radi o dva potpuno razlicita prekrsaja od kojih je jedan u sadasnjem sistemu sankcija moguce hendlovati a drugi moze da ima bas bas ogromne posledice na buducnost sportskih pa i drugih javnih dogadjaja ako se ne sasece u korenu.

 

Nisi lud ima istine u tome sto pricas, ako pogledamo sta razlikuje ovu provokaciju od drugih to je metoda (dron) i cinjenica da je izvrsen na "domacem terenu". Poruka je ista kretenska politicka poruka svojstvena svim navijacima s pola mozga.

Link to comment

To sto su skocili da brane zastavu dokazuje da su ono poslali drona? Tesko. Naglasavam rec "dokazuje". Mora bolje od toga.

 

Jedino ako stvarno isplivaju dokazi da je buraz upravljao, vidim ide i kajron na RTS-u da je kao MUP to potvrdio ali bez snimka tesko da ce to proci. I ovde, a kamoli pred UEFA.

 

nece biti potrebe da se dokaze, do sutra ima da se javi on ili oni koju su organizovali to sa dronom. niko na kosovu ili albanij ne osudjuje to, verovatno ce biti smatrani herojima

Link to comment

@Ljakse

 

To sto su skocili da brane zastavu dokazuje da su ono poslali drona? Tesko. Naglasavam rec "dokazuje". Mora bolje od toga.

 

Jedino ako stvarno isplivaju dokazi da je buraz upravljao, vidim ide i kajron na RTS-u da je kao MUP to potvrdio ali bez snimka tesko da ce to proci. I ovde, a kamoli pred UEFA.

 

Ma Ducca, nema dokazivanja :D Nema ko pred kim bilo šta da dokazuje. Ako pomisle, a verovatno hoće (moja procena), da bi nekažnjavenje ovakvih stvari ie dronova na utakmicama moglo da im donese brdo nevolja u budućnosti prosto će pokušati to da saseku u korenu i gotovo. UEFA nikome ne odgovara, može da donese odluku kakva im god padne na pamet. Kao i u bilo kom drugom slučaju...

Link to comment

nece biti potrebe da se dokaze, do sutra ima da se javi on ili oni koju su organizovali to sa dronom. niko na kosovu ili albanij ne osudjuje to, verovatno ce biti smatrani herojima

 

Sto ne govori bas najbolje ni o Kosovu ni o Albaniji.

Link to comment

Bemliga, nije nikakva uteha, ali ipak ne mogu da zamislim da su beogradske ulice zakrčene zbog rulje koja slavi prekid utakmice Albanija-Srbija u Tirani/Elbasanu usled haosa nastalog ubacivanjem transparenta "Kosovo je Srbija" putem drona.

Link to comment

Молим вас, реците ми да ово није њихов званични налог.

 

fk-novi-pazar.jpg

 Bilo bi bolje da nije. Inace FSS da ih sibne u beton ligu iz ovih stopa.

Link to comment

Poruka je ista kretenska politicka poruka svojstvena svim navijacima s pola mozga.

 

Ermm, biće da ova poruka nije imala svrhu samo da se pošalje u smislu promocije Velike Albanije kao odgovor na Veliku Srbiju nego je imala i svoj simbolički i funkcionalni značaj.

 

Simbolički u smislu "utata parkirali smo vam veliku Albaniju nasred avlije", a funkcionalni utoliko što je ovo 101% sredstvo za izazivanje nasilja na sportskim priredbama, a vala i van njih.

 

Prema tome, ne. Ovo nije isto kao i paljenje komšijskih zastava. Izvinjavam se.

Link to comment

Mene zanima šta bi bilo da Mitrović nije skočio da dohvati zastavu™ i spusti drona? Pilot™ bi mogao još pola sata da se izdrkava i leti okolo, šta bi sudija radio, čekao da ovom dosadi? Ili bi ga gađali loptom? Pozvali MiGove da ga obore?

zamisli sta bi bilo da je dronovao pola sata albanski pamflet pred ocima besne rulje. ova politicka provokacija je smisljena od ljudi koji se bave ovakvim stvarima. kao sto je prekid utakmicw u djenovi. ne bih se trznuo da sutra procitam da je dronivanje organizovala ekipa koja je napravila sranje u djenovi...

Link to comment

Krivi smo zbog uletanja navijaca i napada na igrace. Inace se uletanje desilo posle njihovog napada na Mitrovica zbog uklanjanja transparetna, pre toga i pored provokativne poruke nije bilo uletanja. Ali opet nema opravdanja sto nije bilo dovoljno policije/obezbedjenja da spreci uletanje. Zavisi kako ce UEFA ovo okarakterisati, ako ne budemo proglaseni glavnim krvcima Tole ce ostati bez zelembaca i mozda 2-3 utakmice bez publike uz mozda cak i pobedu za nas ili ponavljanje. Ako bude obrnuto, mozemo ocekivati mozda i izbacivanje uz novcanu kaznu.

 

Hvala ti, i meni se tako čini, iako nisam dovoljno pratila da bih sasvim verovala svojim očima. 

Link to comment

Ako je huliganizam nesto za sto su uhodane sankcije, koje su to sankcije? Prevelika je razlika izmedju par utakmica bez navijaca i eliminacije iz kvalifikacija.

 

Dron je nesto sasvim novo, ne znamo kako ce to regulirati. Navijacki transparenti politickog karaketera ili prekidi utakmica politickog karakera ne bi trebali biti novost (iako ne znam primjer). Ako postoje presedani, kakvi su?

Link to comment

Ermm, biće da ova poruka nije imala svrhu samo da se pošalje u smislu promocije Velike Albanije kao odgovor na Veliku Srbiju nego je imala i svoj simbolički i funkcionalni značaj.

 

Simbolički u smislu "utata parkirali smo vam veliku Albaniju nasred avlije", a funkcionalni utoliko što je ovo 101% sredstvo za izazivanje nasilja na sportskim priredbama, a vala i van njih.

 

Prema tome, ne. Ovo nije isto kao i paljenje komšijskih zastava. Izvinjavam se.

 

Uradili su ono sto svaki navijac sanja, da ga sukne na domacem terenu. Treba to saseci u korenu da ne bi ovo postala praksa. Mada opet gde i da postane praksa osim kod nas na Balkanu. Kao Skoti i Englezi cew jedni drugima dronove da salju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...