Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

meni je ovo ko da sam upao u zonu sumraka. 

 

sa druge strane, možda i nisam nešto dobro skonto.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

jbt, pa ne mogu da verujem da se dovodi u pitanje da li je brak bez dece porodica :isuse:

 

zamisli da neko na primer kaze - Ne mogu da verujem da se iko normalan zalaze za brak istospolnih ljudi. Ovo uzimam samo kao primer, Ja to ne kazem

 

Ne vidim zasto se bilo sta ne bi dovodilo u pitanje.

 

I naravno, onaj koji nesto dovodi u pitanje ne ocekuje da se vecina sa njim slaze.

Link to comment

u principu, od trenutka kad dobiju dete muškarac i žena postaju isuviše blizak rod

 

tako da dok žele brak, ne bi smeli da imaju decu

hm, ima smisla

 

poznato je da su parovi bez dece vezani više jdeno za drugo od onih bez dece, ali su to verovatno malo drugačije veze od onih rodbinskih

Link to comment

zamisli da neko na primer kaze - Ne mogu da verujem da se iko normalan zalaze za brak istospolnih ljudi. Ovo uzimam samo kao primer, Ja to ne kazem

 

Ne vidim zasto se bilo sta ne bi dovodilo u pitanje.

 

I naravno, onaj koji nesto dovodi u pitanje ne ocekuje da se vecina sa njim slaze.

 

Jasno je da se brak ne može izjednačiti s porodicom, pošto se i samohrani roditelj sa detetom/decom smatra porodicom, u kategoriju porodice ulaze i tzv. proširene porodice i sl., ali iz toga nikako ne sledi da supružnici bez dece nisu porodica. 

Prema onome što sam mogla da zaključim iz tvog pisanja, smatraš da su deca definišući parametar porodice. Zašto? 

Link to comment

hm, ima smisla

 

poznato je da su parovi bez dece vezani više jdeno za drugo od onih bez dece, ali su to verovatno malo drugačije veze od onih rodbinskih

gde je poznato?

prvi put cujem za tu poznatost.

Link to comment

Supružnici bez dece su porodica li nemaju decu. Kada muž i žena imaju decu, kaže se da imaju decu. Za dve osobe koje se ne poznaju u ne žive zajedno ne može se reći da su porodica ali mogu biti muž i žena.

Link to comment

Jasno je da se brak ne može izjednačiti s porodicom, pošto se i samohrani roditelj sa detetom/decom smatra porodicom, u kategoriju porodice ulaze i tzv. proširene porodice i sl., ali iz toga nikako ne sledi da supružnici bez dece nisu porodica. 

Prema onome što sam mogla da zaključim iz tvog pisanja, smatraš da su deca definišući parametar porodice. Zašto? 

 

mogu li se dva geja u braku i bez dece smatrati porodicom?

Edited by Mr.Pink
Link to comment

Prema onome što sam mogla da zaključim iz tvog pisanja, smatraš da su deca definišući parametar porodice. Zašto? 

 

 

 

Ne treba precenjivati civilizovanost ljudi. Sa svom nasom civilizovanoscu i nagomilanim istorijskim iskustvom izgleda da cemo uspeti da unistimo celu planetu.

 

Postoji i bioloski momenat. Zajednica parova (u ovom kontekstu mislim na hetero) sluzi zaista za produzavanje vrste i to je tako i kod ogromnog broja zivotinja pa ne vidim da se to moze prenebregnuti.

 

A kako ce sve ljudi da zive i sta ce se sve zvanicno smatrati porodicom to zavisi i od vremena u kome se zivi.

Link to comment

Jasno je da se brak ne može izjednačiti s porodicom, pošto se i samohrani roditelj sa detetom/decom smatra porodicom, u kategoriju porodice ulaze i tzv. proširene porodice i sl., ali iz toga nikako ne sledi da supružnici bez dece nisu porodica. 

Prema onome što sam mogla da zaključim iz tvog pisanja, smatraš da su deca definišući parametar porodice. Zašto? 

 

Definisuci parametar porodice su srodstvo i zajednica zivota. To je tako zato sto je tako. Da nije tako, ne bi se zvalo "porodica" vec bi imalo neki drugi naziv.

Edited by Verterdegete
Link to comment

mogu li se dva geja u braku i bez dece smatrati za porodicu?

 

Termin supružnici obuhvata sve ljude koji su braku, bili oni homo ili hetero. 

 

@Giga Moravac 

Hiljade godina je potrošeno na modifikaciju različitih bioloških momenata, pa i sparivanja u svrhu (isključivo) produžavanja vrste. 

S boldovanim se slažem. 

 

edit: 

@ Verterdegete

Nisam te razumela. 

Edited by Notorious
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...