Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

Vasilije je pre par strana napisao šta se podrazumeva pod porodicom, citiraću: porodica je grupa ljudi povezana krvnim ili bračnim vezama. Dodala bih još i vanbračne zajednice koje su prema zakonu izjednačene s bračnim.

Moguće je da sam nešto zabrljala u formulaciji poslednje rečenice, nisam pravnik, praštajte. 

Edited by Notorious
Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

Samo sto je Vasa otisao na wiki pa prepricao definiciju engleskog termina family, koji nije ekvivalent nasem terminu porodica. Njihov termin "family" je mnogo siri od naseg, pa obuhvata i nase termine "roda" (svi srodnici po krvi) i "rodbine" (krvni srodnici i tazbina).

Edited by Verterdegete
Link to comment

Da li hetero par koji zivi vanbracno moze da usvoji decu? Kako zakon razlikuje vanbracnu zajednicu od dve osobe koje zive zajedno iz ekonomskih razloga?

Ti si neki profesor pa propituješ okolo? I šta te briga šta zakon kaže kad ti možeš da upreš prstom i kažeš da to nije ispravno.

Link to comment

Da li hetero par koji zivi vanbracno moze da usvoji decu? Kako zakon razlikuje vanbracnu zajednicu od dve osobe koje zive zajedno iz ekonomskih razloga?

 

Usvajanje je dozvoljeno i ljudima koji nisu u braku. Na drugo pitanje ne znam odgovor. 

Link to comment

Pitao si doslovce: pa šta onda po tebi definiše porodicu, odgovorila sam ti u tom duhu.

 

nisam ja pitao doslovce, nego si ti tako odgovorila, a meni je takav odgovor neprihatljiv i nezadovoljavajuć. 

Link to comment

nisam ja pitao doslovce, nego si ti tako odgovorila, a meni je takav odgovor neprihatljiv i nezadovoljavajuć. 

 

:lol: Jesi, jesi, formulacija po tebi, iako nepravilna, ukazuje na očekivanje da sagovornik izrazi individualni stav, ne zakonomernost ili univerzalni princip. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...