Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

bu fakin hu. da, i najobicniji potezi najobicnijih ljudi mogu i jesu plemeniti, i zasluzuju divljenje, a ne nipodastavanje posmatranjem kroz prizmu ocekivane korisnosti™. 

 

 

Ja se stvarno ne divim nikom sto se porodio, a jos manje nipodastavam. To mi je prosto bioloski proces, kao i bilo sta drugo sto ljudi i zivotinje rade u ciklusu vrste, vodjeni instinktima - da li ce da se pare, jedu, sta god. Imas bioloski impuls (i kod ljudi kulturoloski on top), i ides za njim. Naravno nije kod svih ljudi samo to u pitanju, ali u 99% slucajeva to je poenta cele price. Meni to nije aktivnost uz koju ide vrednosni sud, kao sto se ne divim niti nipodastavam nekog sto ima recimo momka/devojku. Ili sto je uzorao njivu i uzgojio psenicu za tu godinu.

 

Takodje to je bio morganin komentar , ali recimo ja nisam shvatila da samo zato sto je obostrana korist u pitanju uz nesto onda ide etiketa nipodastavanja. Eto recimo ja i moj decko smo zajedno iz obostrane koristi. To je sasvim ok, niko nas zbog toga ne nipodastava, ali daleko od toga da sad nekom treba da zasuze oci kad nas vidi "pa vi ste par! Plemenito! Bozanstveno!"

Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

jebote, koju korist mozes imati od decka?

ili on od tebe.

 

 

Pa vredan je i sve popravlja po kuci a ima dosta toga sto treba popraviti i zivkanje majstora za sve i svja bi me ruiniralo, a sa moje strane on ima pristup socijalnim kontaktima koji mu pomazu da napreduje u karijeri. Admire me.

Link to comment

nista kontroverzno nisam napisala, naravno da je usvajanje obostrano korisno. a korist sam pomenula da bih naglasila da motivacija najcesce ne proizilazi iz etike.

posto sam prvi post pocela sa 'usvajanje je dobro samo po sebi' nema nikakvog razloga da ova rasprava bude nastavljena argumentom da korisno moze da bude dobro i da usvajanje jeste dobro.

Edited by morgana
Link to comment

Pa vredan je i sve popravlja po kuci a ima dosta toga sto treba popraviti i zivkanje majstora za sve i svja bi me ruiniralo, a sa moje strane on ima pristup socijalnim kontaktima koji mu pomazu da napreduje u karijeri. Admire me.

šta ćeš kad dovoljno uznapreduje u karijeri? ostaće sa tobom iz zahvalnosti? ako mu je karijera razlog što je s tobom, neće.

 

sa tapatoka

Link to comment

Imas i ono divljenje sto je neko rodio, majka sa velikim M, i te fore, ne na ovom forumu doduse. Prosto ko da nisu svi bili rodjeni, jos od pecinskih ljudi, nego neki novi proces.

 

:lolol:

Link to comment

šta ćeš kad dovoljno uznapreduje u karijeri? ostaće sa tobom iz zahvalnosti? ako mu je karijera razlog što je s tobom, neće.

 

sa tapatoka

zvace mene.

necu je verovatno voleti, al cu isto ekstra zvati majstore kad god zatreba :fantom:

Link to comment

šta ćeš kad dovoljno uznapreduje u karijeri? ostaće sa tobom iz zahvalnosti? ako mu je karijera razlog što je s tobom, neće.

 

sa tapatoka

 

 

pa posto ne volim da menjam, plan je da ga uvucem u 50:50 vlasnistvo nad nekretninama, a posto se u Srbiji uglavnom ne isplati prodavati jer se uglavnom gube ulozeni $$, kapiram da ce 2x razmisliti pre nego sto odluci da odstrumfuje.

 

A tu je i tony :heart:

Link to comment

pa posto ne volim da menjam, plan je da ga uvucem u 50:50 vlasnistvo nad nekretninama, a posto se u Srbiji uglavnom ne isplati prodavati jer se uglavnom gube ulozeni $$, kapiram da ce 2x razmisliti pre nego sto odluci da odstrumfuje.

 

A tu je i tony :heart:

 

24vjz10.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...