Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

pa nema sta da ti bude "o bože", porodica je grupa ljudi povezana krvnim ili bračnim vezama i to ti je cela definicija koju niko osim tebe ne dovodi u pitanje.

 

Prvo ovo boldovano uopste nije tacno, i nista ja ne dovodim u pitanje. Moj zet i sestra nemaju dece i ne govore o svojoj zajednicic kao porodici nego kao braku.

 

I ovo uopste nije tema za neku raspravu, stvar je terminologije da li ces brak sa decom zvati porodica ili porodicu bez dece samo brak ili drugacije. Ne govorim o siroj porodici nego striktno o bracnoj zajednici.

Edited by Giga Moravac
Link to comment

Prvo ovo boldovano uopste nije tacno, i nista ja ne dovodim u pitanje. Moj zet i sestra nemaju dece i ne govore o svojoj zajednicic kao porodici nego kao braku.

 

Nebitno je šta tvoji zet i sestra govore, ja ti pričam o funkcionalnoj definiciji porodice onako kako je prihvaćena u stručnoj literaturi i u pravu. 

Link to comment

ali kome je to važno uopšte? zašto pričamo o ovome?

nek zove svako to kako hoće, kakve veze ima?

 

 

Pa naravno da nije vazno. Dosadna nedelja popodne aj nabaci temu.

Link to comment

Brak je u našoj zemlji uređen Porodičnim zakonom. Bračna veza smatra se porodičnom vezom prvog naslednog reda. Nasilje u braku naziva se porodičnim nasiljem.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ako su u braku,onda su porodica, što znači da su rod, zbog čega ne smeju da se venčavaju međusobno

 

 

 

 

Upravo zbog te ocigledne kontradiktorne cinjenice sve vise parova danas i zivi nevencano

Link to comment

Brak je u našoj zemlji uređen Porodičnim zakonom. Bračna veza smatra se porodičnom vezom prvog naslednog reda. Nasilje u braku naziva se porodičnim nasiljem.

 

Ok da unesemo malo ozbiljnosti u diskusiju. Tema topika je ionako o porodici.

 

Formalno si u pravu ali sustinski nisi. Evo zasto.

 

Kad bi se gledalo na stvari u drustvu samo na osnovu onoga sta trenutno jeste, i kada bi trenutne definicije bile merilo nista se nikad ne bi promenilo. LGBT populacija upravo to najbolje zna. Jos uvek bi ziveli u teroru obicajnog prava.

 

I uostalom, svaki pojedinac ima pravo (to cak i nije pravo kao takvo) da stvari gleda na svoj sopstveni nacin. Pa ako u zakonu pise tako, svaki pojedinac moze upreti prstom u to i reci To nije ispravno. Trebalo bi drugacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...