Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

 Eto recimo ja i moj decko smo zajedno iz obostrane koristi.

 

E, TO su tradicionalne porodične vrednosti, a ne ovi pomodari što se venčavaju iz ljubavi.

Edited by Lrd
Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

pa posto ne volim da menjam, plan je da ga uvucem u 50:50 vlasnistvo nad nekretninama, a posto se u Srbiji uglavnom ne isplati prodavati jer se uglavnom gube ulozeni $$, kapiram da ce 2x razmisliti pre nego sto odluci da odstrumfuje.

 

A tu je i tony :heart:

 

Ništa ne spaja ljude kao kredit na 30 godina :D

 

 

Ако си озбиљна, баш лепо од тебе што такве ставове делиш са светом преко нета, о томе се обично ћути или се, много чешће, фолира. Међутим, ако је све то тако како је - наглашава да и даље мислим да се зезаш али ако се не зезаш онда морам да искористим прилику да сазнам нешто што другачије никада не бих могао - шта тебе емотивно покреће? 

 

Jel to sramota ili šta? Malograđanština? :)

Link to comment

Praslin se deklarise kao tradicionalista, ali su mu potpuno strane tradicije srpskih farmera: posten miraz, gledanje da li je prosac iz fazdinske familije, jel jedinac ili ce biti i druge brace pa ce da se deli imanje, itd.

 

Prasline jel znas da se u tradicionalnoj srpskoj veridbi devojka kaparisala?

Link to comment

ono, što jes. 

 

ja čitao o nekim plemenima u južnoj etiopiji gde žene samovoljno prolaze kroz proces bičevanja.

 

https://www.flickr.com/photos/vittoriovida/14114626755/in/pool-11816495@N00

 

Flagelacija i autoflagelacija nisu pojave specifične za žene, još manje za južnoetiopska plemena. To nije tema o kojoj se ne bi dalo raspravljati, ali stvarno ne vidim zašto je pominješ na ovom topiku. 

Link to comment

 

Praslin se deklarise kao tradicionalista, ali su mu potpuno strane tradicije srpskih farmera: posten miraz, gledanje da li je prosac iz fazdinske familije, jel jedinac ili ce biti i druge brace pa ce da se deli imanje, itd.

 

Prasline jel znas da se u tradicionalnoj srpskoj veridbi devojka kaparisala?

'Де знам, ја сам узео слепицу за џ пошто ме једино она хтела, а капару ми нико није тражио јер није било других евентуалних купаца. :krpaizakrpa:

 

Што се традиционалних вредности тиче, ја сам и дошао на ППП пошто још само овде могу да прођем као конзервативац: у Шумадији не смем ни стопера да примим јер ће да провали да сам индијанац па ћу да завршим једним делом неком кукурузу, а другим у неком бунару, у војсци би ме прво два-три пута ћебовали што стално серем нешто, а онда би ми просвирали колено на стражи, у Макси не улазим јер ће прави традиционалисти прво да ми при мерењу украду 40% од 500 грама ћуретине (еј, ћуретине, после овог не бих даље али морам из истог оног разлога што би ме ћебовали), а онда и пин на каси...

 

Срећом те су овде са понеким изузетком листом станари кула од слоноваче и стаклених звона, па могу понекад да се прошверцујем као неки озбиљан Србин, а у ствари сам белгијски књиговођа са одличним знањем ексела и колекцијом дискова Фила Колинса. :(

 

Jel to sramota ili šta? Malograđanština? :)

Ма, јок. Каква срамота, ћуте јер раде шему. Ни змија не прича док дави жабу.

Link to comment

Flagelacija i autoflagelacija nisu pojave specifične za žene, još manje za južnoetiopska plemena. To nije tema o kojoj se ne bi dalo raspravljati, ali stvarno ne vidim zašto je pominješ na ovom topiku. 

 

pa spomenu neko sela i običaje. pošto živimo u globalnom selu, a ovde se izmedju ostalog govori i o porodici, učini mi se iz nekoga razloga zanimljivim da spomenem taj ritual u kojem se šibanje žene tumači kao privrženost porodici. 

 

š'o?

 

Link to comment

@morgana, a i dagmar: izvinite, stvarno sam preterala jutros, niej trebalo da histerisem, ucitala sam nesto vise u vase postove, a i posto sam bas pominjala rec na 'd', stekla sam (pogresan) utisak da meni replicirate. a i da jeste, niste nista ruzno rekle, pa da imam razloga da praskam. lose jutro, u takvim trenucima se istresamo na najblize :)

 

 

a ova druga me ukori sumornim tonom (Dagmare, N. se razvela)

meni to smesno

 

A o "imanju dece" da bi se produžila loza i da ne govorimo. Naročito muške, tu se ženska deca ne računaju.

poznajem jedan bas taj slucaj, tj. muzu je to bio razlog, zeni ne (posto nije njena loza). mlatio je dete ko vola u kupusu.

Link to comment

nikakav problem, naravno :)

 

ja sam inace sampion u pogresnom razumijevanju sagovornika na forumu :D. a jos sam i dobra sad kakva sam bila.

Edited by morgana
Link to comment

pa spomenu neko sela i običaje. pošto živimo u globalnom selu, a ovde se izmedju ostalog govori i o porodici, učini mi se iz nekoga razloga zanimljivim da spomenem taj ritual u kojem se šibanje žene tumači kao privrženost porodici. 

 

š'o?

 

 

Pročitaj naziv teme. 

Otvori topik o ritualima inicijacije ako te zanima, moglo bi da bude zanimljivo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...