Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Kakva sačekuša.

Ja kad sam video naslov pomislio, nije valjda, šta mu je trebalo da prepisuje/falsifikuje...

Kad ono, šljam odradio dnevnicu...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Zadnje vreme doslo kad ovi sto falsifikuju doktorate ukidaju iste normalnim ljudima.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Pa kako meriš nenormalne ako normalnih nema...
Link to comment

Kolega je juče išao u AKB da podnese kandidaturu za članstvo u Skupštini AKS. Kaže da za razne funkcije ima oko 1000 (hiljadu) kandidata !!

 

Inače, dobar tekst Kremenjaka na B92. Ja sam jedan od tih advokata nad kojima se sprovodi istraga poturica, ispada da postoji pretpostavka da sam ja u faktičkom radnom odnosu u OAD-u, pa moram sada nekakvoj Izbornoj komisiji da dokazujem suprotno. Voleo bih samo da vidim ko će me sprečiti da glasam na izborima.

 

Inače, Šoškić je veliko zlo, mnogo veće nego što mi se sa distance činilo. No, i kao takav ima podršku, jer je veliki deo naše advokature konzervativan i dekadentan, i misli da će nekim administrativnim igrarijama zaustaviti neumitan razvoj događaja. Pre ili kasnije ćemo ući u EU, a onda će doći sve ono protiv čega se on bori - i advokatski DOO-ovi i slobodan rad stranih advokata u Srbiji. Ko to ne shvati, i ne počne da se menja, biće pregažen od strane vremena koje dolazi.

Edited by Ayatollah
Link to comment

+1

 

Sa distance posmatrano, ta opcija gubi trku s vremenom, ali delim utisak da će većina ipak izabrati taj put. Te time dovesti čitavu profesiju u veoma ružan položaj za koju godinu.

 

Ono, voleo bih da me utisak vara, najiskrenije.

 

edit: mada, uzevši u obzir sve činjenice, rekao bih da njih (taj vrh) nije preterano briga šta će biti posle.

 

via CZ-M53 TT

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

+1

 

Sa distance posmatrano, ta opcija gubi trku s vremenom, ali delim utisak da će većina ipak izabrati taj put. Te time dovesti čitavu profesiju u veoma ružan položaj za koju godinu.

 

Ono, voleo bih da me utisak vara, najiskrenije.

 

edit: mada, uzevši u obzir sve činjenice, rekao bih da njih (taj vrh) nije preterano briga šta će biti posle.

 

via CZ-M53 TT

 

Pa evo, samo pročitaj oba komentara na juče linkovanu vest, i videćeš u kom se smeru stvari kreću. Advokati-individualci tripuju kako su nezavisni i samostalni i kako su neka brana državnoj samovolji, a 50 % njih nema pas za šta da ujede, jedva sastavljaju kraj sa krajem i duguju stotine hiljada dinara poreza, otimaju klijente jedni drugima i pišu skaradne gluposti za 100 evra. Ljudi tripuju da je nezavisnost isključivo mogućnost da odbiješ zastupanje i da se na tome iscrpljuje, a suštinski je nešto sasvim drugo - to je ekonomska i poslovna nezavisnost advokata, koja omogućuje zastupanje interesa klijenta nezavisno od uticaja trećih. Paradoksalno, advokat koji je materijalno obezbeđen u kolektivnoj kancelariji će biti nezavisniji u zastupanju klijenta nego individualac koji je u finansijskoj neizvesnosti, a da ne govorim o tome da će velike kancelarije od 30+ advokata imati mnogo veću snagu i mnogo će se bolje tući sa državom za klijente, nego sam individualac. No, ni ne čudi me da advokati i ne razmišljaju o klijentima, već samo o sopstvenoj tzv. nezavisnosti, isuviše dugo je gajena bajka da su advokati jedinstvene pahuljice za koje ne važe pravila ovog sveta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...