Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

@nautilus

Nalog ili dodvoravanje.

Inače ja sam jako blizu da počnem skupljanje sredstava za upis. Jel platio neko na rate? Čuo sam da može

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

em nema smisla da neko ko je do juče bio tužilac za veoma ozbiljne stvari, sutra postane branilac za te iste stvari, i u tom svojstvu komunicira sa ljudima kojima je do juče bio šef. Takve stvari su u ozbiljnim zemljama nezamislive. 

 

U Italiji ne možeš biti advokat sa sedištem kancelarije na području na kome si prethodno postupao kao tužilac ili sudija i to neko duže vreme po prestanku funkcije.

Link to comment

Pricamo o drzavi u kojoj je tuzilac za organizovani kriminal dosao direktno iz reda advokata i koji je kao branilac ucestvovao u nekim od vecih krivicnih postupaka pred specijalnim sudom.

Link to comment

Ispitivanje dostojnosti, iako deluje anahrono, uopšte nije besmisleno, i trebalo bi i strožije da se primenjuje, a ne da imamo osuđivane prevarante koji se po nekoliko puta upisuju u Komoru (kao npr. pokojni advokat Gugl). Advokatura ne treba da bude smetlište za razne kompromitovane kadrove.

 

Problem je u diskrecionom pravu AK da odlučuje o nečijem (ne)bavljenju profesijom. Slažem se da advokatura kao profesija ne bi smjela da ima likove koji su osuđivani za raznorazna krivična djela, posebno u vezi sa nadripisarstvom, ali tu, manje-više, treba da prestane pravo AK da nekog ko ispunjava formalne uslove (ne) primi u članstvo. Prostor za zloupotrebu od strane same AK se mora suziti.

 

Mislim, šta je "kompromitovani kadar"? Politički gubitnik promjena vlasti?

Link to comment

sudije, tuzioci i policajci koji su radili po necijim nalozima. cudo stvari se moze podvuci pod tumacenje i slobodno sudijsko uverenje, predmeti mogu dugo ostati u fijokama a da sve to bude zakonito. kad skontaju da im je odzvonilo predju u advokaturu, po pravilu dobiju lepe i unosne poslove od prijatelja koji im duguju usluge i eto.

Link to comment

Meni je ovo što kaže Ajatolah, za V.V. tačno. Jbga nije normalno da on ode u advokate sa pozicije sa koje je otišao. Naravno to AK ne smeta , nego hoće da ga ponize. Oni ili nalogodavac...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

@nautilus

Nalog ili dodvoravanje.

Inače ja sam jako blizu da počnem skupljanje sredstava za upis. Jel platio neko na rate? Čuo sam da može

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ja sam platio sve odjednom, i nisu mi uopšte spominjali mogućnost da platim na rate. Doduše, nisam ih ni pitao da li može, obzirom da mi nije bilo posebno bitno. Moj utisak je da UO Komore to radi odokativno, i ako ti odrežu jednokratno 4 soma, možeš samo da se slikaš - ako ne platiš upisninu kako oni kažu, nećeš dobiti rešenje o upisu i legitimaciju.

Link to comment

Ja sam platio sve odjednom, i nisu mi uopšte spominjali mogućnost da platim na rate. Doduše, nisam ih ni pitao da li može, obzirom da mi nije bilo posebno bitno. Moj utisak je da UO Komore to radi odokativno, i ako ti odrežu jednokratno 4 soma, možeš samo da se slikaš - ako ne platiš upisninu kako oni kažu, nećeš dobiti rešenje o upisu i legitimaciju.

Dobio sam nepotvrđenu informaciju da je niška komora već tužena u nekoliko parnica za utvrđenje diskriminacije i naknadu materijalne štete, zbog različite visine „upisnine“ za advokatske pripravnike i ostale.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...