Jump to content
IGNORED

Ana Ivanovic


Cash

Recommended Posts

Btw, teško je pričati o Ani i tenisu kad joj je tenis bio poslednja stavka u karijeri teniskoj. :D

sto volim kad neko ovako zrelo sagledava, samo zato sto je dobra riba, devojka je bila br. 1, onda u top10 konstantno dugo vremena, sad je ne znam na kom mestu, ali siguran sam u top 30,40, znaci od par milijardi zena na planeti zemlji, samo njih nekoliko do par desetina komada bolje pika tenis.

Link to comment

sto volim kad neko ovako zrelo sagledava, samo zato sto je dobra riba, devojka je bila br. 1, onda u top10 konstantno dugo vremena, sad je ne znam na kom mestu, ali siguran sam u top 30,40, znaci od par milijardi zena na planeti zemlji, samo njih nekoliko do par desetina komada bolje pika tenis.

+1

ovde se apsolutno slažem, da bi bio prvi u pljuvanju u dalj u svom kvartu, treba malo i da se vežba  :D

Link to comment

sto volim kad neko ovako zrelo sagledava, samo zato sto je dobra riba, devojka je bila br. 1, onda u top10 konstantno dugo vremena, sad je ne znam na kom mestu, ali siguran sam u top 30,40, znaci od par milijardi zena na planeti zemlji, samo njih nekoliko do par desetina komada bolje pika tenis.

 

Lepo si ovo srocio. Ko te ne zna pomislio bi da si u zivotu procitao nesto vise od etikete na tegli od senfa

Link to comment

sto volim kad neko ovako zrelo sagledava, samo zato sto je dobra riba, devojka je bila br. 1, onda u top10 konstantno dugo vremena, sad je ne znam na kom mestu, ali siguran sam u top 30,40, znaci od par milijardi zena na planeti zemlji, samo njih nekoliko do par desetina komada bolje pika tenis.

 

Prvo, namerno sam malo preterao da bude bolji štos™. :(

 

Drugo, aj pls da se ne vraćamo na te priče, niko joj ne spori (nekadašnje) teniske rezultate i kvalitete. Činjenica je da je to prvo mesto bilo posledica dosta srećnih okolnosti što njene igre i trofeji u nastavku karijere jasno govore. Posle tog Garosa koji je uzela, od narednih 35, 40 slemova nije videla dalje od 4. runde osim 3 puta, tačnije 2 1/4 finala i jedno polufinale. Odnosi pobeda i poraza su poprilično loši za nekoga ko je top 10 "kontanstno dugo vremena" (znak pitanja ispred toga, mrzi me da proveravam) a turniri koje je osvalaja od tada su sve samo ne bitni (uz veliku želju da ih ne podcenjujem), Lincovi, Baliji, Monterej gde je u finalu dobila sjajnu Jovanu Jakšić, i njima slični.

 

Dakle, svaka čast na svemu, ali ona je već godinama samo "solidna" učesnica wta tura uz bljesak nade iz 2014. posle čega se ponovo vratila na staro. 

 

U stvari, ipak me nije mrzelo, rejtinzi na kraju sezone od 2009:

 

2009 - 21

2010 - 17

2011 - 22

2012 - 13

2013 - 16

2014 - 5 

2015 - 16

 

Toliko o kontinuitetu u top 10.

Inače, slažem se sa tobom, biti top 50 konstantno u bilo kom sportu je svakako za svaki respekat. :)

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Top 20. Ali u čemu je razlika? Druga naša teniserka u istoriji. Rezultati odlični kad se sve sagleda...

 

E sad sto je mogla bolje i više i što nije ni blizu Nola ne mora da bude razlog da se degradira kao uspešna teniserka.

Link to comment

Ništa od toga ne sporim, ja sam samo rekao da joj je možda manjkalo malo više posvećenosti (što tenisu, što trenerima koje je menjala svako malo). Verujem da bi sa onakvim forhendom i 50% Đovakove posvećenosti bila stvarno top 10 konstantno sa mnogo više titula.

 

Doduše, sa njenom psihom i to je upitno.

 

Ne treba zaboraviti od kakvih ne mediokriteta već praktično početnika je sve gubila, od protivnica od 500og mesta i niže. Ne mogu da se setim, ali mislim da čak drži i neki negativni rekord po tom pitanju.

 

Link to comment

Ma da, sigurno nije bila posvecena, sve je to bio splet okolnosti.

 

Rekao sam da nije bila posvećena kao neki drugi, ne da nije bila posvećena. Nema potrebe za izmišljanjem u manjku argumentacije. 

Link to comment

Pa mogla je malo da usavrši taj forhend sa kojim se rodila, al neće trenira samo frajeri. I to strani. Damir Dokić će da se obesi o kvaku nemačke ambasade.

Link to comment

I kad se stave fizicki izgled i simpatije po strani, ostaje cinjenica je da je verovatno najuspesnija i najpoznatija srpska sportiskinja ikada (ako je bitno merilo popularnost sporta, odnosno broj takmicara u svetu) ...Tako da mi je stvarno malo nebulozno ismevati sportski aspekt kada je ona pitanju. 

Edited by Geo
Link to comment

I kad se stave fizicki izgled i simpatije po strani, ostaje cinjenica je da je verovatno najuspesnija i najpoznatija srpska sportiskinja ikada (ako je bitno merilo popularnost sporta, odnosno broj takmicara u svetu) ...Tako da mi je stvarno malo nebulozno ismevati sportski aspekt kada je ona pitanju. 

 

Čekaj da vidim da li sam te dobro razumeo, uspešnija je od npr Jasne Šekarić? Pa i Španovićke? 

 

Teško.

Edited by Mil@n
Link to comment

Čekaj da vidim da li sam te dobro razumeo, uspešnija je od npr Jasne Šekarić? Pa i Španovićke? 

 

Teško.

 

 

I kad se stave fizicki izgled i simpatije po strani, ostaje cinjenica je da je verovatno najuspesnija i najpoznatija srpska sportiskinja ikada (ako je bitno merilo popularnost sporta, odnosno broj takmicara u svetu) ...Tako da mi je stvarno malo nebulozno ismevati sportski aspekt kada je ona pitanju. 

 

Jasno ti je da ljudima generalno puca q za streljaštvo, a što se tiče atletike tj skoka udalj, baš me zanima koliko ljudi u svetu zna za Španovićevu, a koliko za Ivanovićevu. A Ivanovićeva je i dalje bila PRVA na svetu, Španovićeva to nije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...