Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

Ja ovo nista ne razumem. Ko insistira na principu da je smrtna kazna varvarizam a sa druge strane izdvaja iz budzeta za ubijanje civila u Gazi? Norveska? "Svet"? Mediji?

USA i Izrael u konkretnom slucaju. Brejvika nisa vezao za Gazu, no smrtnu kaznu kao takvu. Edited by Caligula
Link to comment

Moram da odložim fotoaprat samo na trenutak, da odgovorim na ovo. Gledaj Kauboje - naravno da je selektivna empatija raspostranjen fenomen, ali ovo o čemu pričaš nema veze sa tim, nego sa izvesnim institucionalnim uređenjem. Sasvim sam siguran da velika većina ljudi svuda na svetu ima više empatije za decu iz Gaze, nego za Brejvika, Brejvik nije pošteđen zato što se neko smilovao nad njim, nego zato što institucije koje su se bavile njegovim slučajem svakome garantuju da neće biti pogubljen. Internacionalna pravda je u tom smislu užasno manjkava jer nema svetske vlade koja će davati tu vrstu institucionalne garancije. U tom smislu, mi smo na internacionalnom planu još uvek u dobroj meri u stanju varvarizma, but that's hardly news. Ali to je tema i povod za političko delovanje, a ne za metafizičko lamentiranje.

Link to comment

Da nije odbrambenih mehanizama i civiizacijskih ogledalaca i perlica (uključujući i umetnost), svi bismo odavno popucali po šavovima.

Ne razumem oko čega se sporite. 

Link to comment

 Internacionalna pravda je u tom smislu užasno manjkava jer nema svetske vlade koja će davati tu vrstu institucionalne garancije. U tom smislu, mi smo na internacionalnom planu još uvek u dobroj meri u stanju varvarizma, but that's hardly news. Ali to je tema i povod za političko delovanje, a ne za metafizičko lamentiranje.

 

 

Dobro je sto uspevas ovo da racionalizujes.

 

Dakle, gradjanin Izraela ce se vatreno zalagati za ljudsko pravo na zivot coveka koji je silovao pa ubio devojcicu, ali uopste nece imati problem da uplacuje u budzet drzave koja ubija civile u susedstvu, ne - cak ce (taj gradjanin) na fejsbuku sherovati izraelske patriotske klipove dok drzava hladno ubija bez razlike decu, zene, starce.

 

Kao gradjanin cu se gaditi mogucnosti da drzava ubija kriminalce ali cu zato kao gradjanin imati legitimno misljenje za ili protiv rata u kojem ta ista drzava zatire hiljade civila.

 

Nece me brinuti sto sam vojnike stavio ispred ekrana video igrice™ kojom ubijaju ljude kao musice ali ce me uzasavati pomisao da ce neki dzelat morati da se izbori sa savescu ako daje smrtonosni koktel visestrukom ubici.

 

Toliko o institucionalno v.s. licno dilemi.

Edited by Caligula
Link to comment

Želeo bih da verujem da su pre prosleđivanja informacije tzv. medijima ipak uspostavili kontakt sa turskom policijom i zamolili ove da ga stave na poternicu. Mada ovde će ga fakat teško pronaći.

 

dobri moj Beowle, taj lik ima punu slobodu kretanja van Srbije.

 

Treće osnovno tužilaštvo podnelo je zahtev sudu za određivanje pritvora Marku Milićevu kako bi se što pre raspisala međunarodna poternica protiv njega.

Link to comment

a jel moze to da se uradi andr d rejdar i da se sa kolegama u turskoj organizuje hapsenje? posto je imao uplacen aranzman znaci da svi znaju u kojoj sobi se nalazi i prilicno lako je uhapsiti ga.

Link to comment

sumnjam da je moguće bez medjunarodne poternice. do duše, policija u Turskoj je mogla da ga stavi pod prismotru, šta li...ali ako je otpalio izvan resorta, to je gotova priča za duže vreme. ovo je za strane jurisdikcije nebitan slučaj.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

vozio ukraden audi, ali nisu imali na osnovu čega da ga zadrže :mellow:

možda bi policija trebalo da potraži novog referenta za odnose sa tabloidima

 

BEOGRAD - Marko Milićev (33), desetak dana posle ubistva Luke Jovanovića, zaustavljen je u rutinskoj kontroli saobraćajne policije u Beogradu, a dok su ga saobraćajci legitimisali, on se od straha umokrio, saznaje Kurir!

 

Milićev je, kako saznajemo, zaustavljen dok je bio za volanom „audija TT“ stranih registracija.

 

Slabi dokazi

 

- Policija je imala više osoba osumnjičenih za izazivanje saobraćajne nesreće na Brankovom mostu. Svi osumnjičeni su danima bili pod merama i njihovo kretanje je bilo pod stalnom prismotrom, a među njima je bio i Marko Milićev. Kada ga je patrola saobraćajne policije ciljano zaustavila i tražila da pokaže dokumenta, on se toliko uplašio da će biti otkriveno da je baš on ubica iz „mini-kantrimena“ kojeg traži cela Srbija da je bukvalno pred policajcima obavio malu nuždu u pantalone - kaže naš izvor iz tužilaštva.

 

Kako saznajemo, prilikom te rutinske provere, policija nije mogla da uhapsi Milićeva jer protiv njega nisu postojali čvrsti dokazi!

 

- Kada su saobraćajci zaustavili Milićeva, on nije napravio nijedan saobraćajni prekršaj. Bazne stanice za mobilnu telefoniju se nisu uklapale, a devojke koje su 25. jula bile sa njim u provodu i kolima su ćutale. Policija nije imala na osnovu čega da ga privede - objašnjava naš izvor.

 

 

Međutim, saobraćajci su tada tražili proveru njegovog automobila „audi TT“.

 

- Nakon što je auto proveren, utvrđeno je da je najverovatnije reč o ukradenom vozilu, pa mu je „audi“ oduzet. Posle toga, sistemom eliminacije došlo se do saznanja da upravo Marko Milićev vozi i „mini-kantrimen“. Tada je postalo jasno da je upravo Milićev usmrtio Luku - objašnjava naš izvor.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

nisam bas pratio slucaj ali sam cuo da je ministar rekao da auto "najverovatnije ima strane tablice". u tom delu ima kamera na svakom cosku koje upravo snimaju tablice*, kako je moguce da nisu usnimili njegov auto? verovatno ste o ovome pisali jos pre nedelju dana ali, ako sto rekoh, nisam pratio.

 

*-drug je pre neki dan popio kaznu zato sto su ga kod autokomande kamere usnimile dok je vozio u zutoj traci, ukupno 8 sekundi.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

sumnjam da je moguće bez medjunarodne poternice. 

 

Moguce je i bez poternice. Maltene sve drzave u svom krivicnom zakonodavstvu rezervisu pravo da krivicno gone i sude onima koji su ucinili tesko krivicno delo na teritoriji druge drzave, a nasli su se na njenoj teritoriji. To je takozvani princip univerzalne nadleznosti.

Link to comment

Pa ima i ono da su on i taksista vozili paralelno pa kamere zbog toga nisu mogle da snime tablice. Fali još samo objava da je na pola Brankovog pritisnuo dugme koje je pretvorilo njegov countryman u betmobil koji, na žalost, nema tablice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...