Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

Oce to, skupi se rulja u malom gradu i krene iz cista mira da pokazuje prstom na neke fine ljude.

 

btw. poenta je bila da u drzavi u kojoj je Mitrovicev sin nekaznjeno ubio devojku narod sebi lakse daje za pravo da isteruje svoju pravdu.

Edited by Caligula
Link to comment

Oce to, skupi se rulja u malom gradu i krene iz cista mira da pokazuje prstom na neke fine ljude.

 

Nisam rekao da su pokazali prstom na fine ljude nego da je  rulja proglasila ljude za narkodilere. Na spisak su stavili, koliko sam shvatio, ponekog pravog dilera, lokalne duvače i verovatno sve koji po nečemu štrče, javno žigosali te ljude, objavili njihove lične podatke i adrese.

 

To nije isterivanje pravde nego linč koji sprovode kriminalci posebnog kova. Pusti me te priče o "narodu".

 

I tabloidi nisu ćutali nego je Blic iz dana u dan nedeljama sprovodio histeričnu kampanju žigosanja, zajedno sa tim udruženjem linčera.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Oce to, skupi se rulja u malom gradu i krene iz cista mira da pokazuje prstom na neke fine ljude.

 

btw. poenta je bila da u drzavi u kojoj je Mitrovicev sin nekaznjeno ubio devojku narod sebi lakse daje za pravo da isteruje svoju pravdu.

 

država ne postoji, ako narod™ počne da isteruje pravdu. linč koji su pokušali da sprovedu najgori malograđani ciljajući na narkomane™ je najjadniji pokušaj malograđana i govnara da sprovedu svoje sadističke namere. 

Link to comment

država ne postoji, ako narod™ počne da isteruje pravdu. linč koji su pokušali da sprovedu najgori malograđani ciljajući na narkomane™ je najjadniji pokušaj malograđana i govnara da sprovedu svoje sadističke namere. 

 

uz, veoma je lako moguće, korišćenje podataka dobijenih od suparničkih narko gangova. ne vidim bolji način za kompromitaciju konkurencije od slanja podataka ovim usijanim glavama. 

Link to comment

država ne postoji, ako narod™ počne da isteruje pravdu. 

 

 

U tome i jeste poenta. Drzava je prestala da postoji kada je pristala na to da postoje nedodirljivi. 

 

To sto narod™ uzima pravdu u svoje ruke je posledica.

 

@Vasa: pa naravno da nije "narod" bukvalno, uvek se neko nadje da povede stvar vodjen ovim ili onim motivima. Cinjenica je da su narko dileri povezani sa policijom i sigurni od hapsenja i sikaniranja.

Link to comment

ovaj lik je otišao na letovanje, a naši su čekali da mu se završi aranžman, da ga ne smaraju dok se kupa

 

Juče je ministar policije Nebojša Stefanović rekao da je Milićev u Turskoj.

 

 

On je tamo otišao preko agencije, i 20. avgusta mu se završava aranžman.

 

U međuvremenu, po obajavljivanju informacija da je u Turskoj, on volšebno nestaje.

 

sprdnja

Link to comment

U tome i jeste poenta. Drzava je prestala da postoji kada je pristala na to da postoje nedodirljivi. 

 

To sto narod™ uzima pravdu u svoje ruke je posledica.

 

@Vasa: pa naravno da nije "narod" bukvalno, uvek se neko nadje da povede stvar vodjen ovim ili onim motivima. Cinjenica je da su narko dileri povezani sa policijom i sigurni od hapsenja i sikaniranja.

 

ama koju pravdu?

Link to comment

šta eto?

eto as in ša je bilo đilkoši, je l' vidite vi kako treba kad vam neko razmontira dete?!

jbg, ja se ne bih više razmnožavala te da bih imala kome da se okrenem za ne daj bože pu pu pu

jedno da se razumemo, ne blatim ja ovoga čoveka nipošto, već mi bode oči ovo tvoje eto a sve pozivajući se na neke tvoje slične postove a propo slučaja tijana.

eto je više bio odgovor na kaubojevo "a tvojim prijateljima je neko ubio dete"

nije kako treba već kako bude 

Link to comment

eto je više bio odgovor na kaubojevo "a tvojim prijateljima je neko ubio dete"

nije kako treba već kako bude 

 

 

Ne preteruj i ne izvlaci iz konteksta. Moje i Vasino sustinsko neslaganje je u lepo ilustrovano u ovom primeru jedan, dva, te se prelilo i na ovaj topik (ja sam ga svakako prelio, a Vasa moze i da ne prizna. Iskreno, upecao sam se na Vasinu primedbu o "trezvenim roditeljima" bas kao Singer).

 

A cak i za neizvuceno iz konteksta sam se izvinio posle banovine jer mislim da je stav "ne bi doziveo sudjenje" iako legitiman, potpuno iracionalan i nekonstruktivan.

 

@Ticher: narodna pravda tichere, cuo si za obicajno pravo :fantom: oko za oko, zub za zub, gram za gram.

 

btw. ima i razvijenijih drustava: neka severnoamericka plemena su imala kaznu cutanja, dakle ko ukrade ili napravi neko sranje je izopsten govorom. Zivi u plemenu, svi se normalno ponasaju sem sto niko ne razgovara sa njim onoliko koliko kazna traje. Kazu da ovaj metod lepo radi. Ali to su ljudi jbg, mi ovde govorimo o stoci.

Edited by Caligula
Link to comment

jeste, da

kako možeš da napišeš tako nešto?

jedno je ne razumeti moj stav a drugo je pisati da mi je svejedno da li deca umiru

fuj

Edited by belch
Link to comment

Ovo nije u rangu Lincha.

 

Belche, ovaj svet je realno slika uzasa. Ono sto nazivamo drustvom je skup subjektivnih dozivljaja, mracnih zelja, strasti i strahova. Razum nije ni vrh ledenog brega, razum je ono malo inja na vrhu vrha.

 

Srecom, imamo jednu tanku koprenu zaborava navucenu preko ociju i ona nam daje privid da je ziveti moguce, cak je i lepo. Ne vidimo mrtvu telad, jagnjice i kokoske koje smo pojeli, umesto toga ispred nas je odlicna rukola/prsuta/parmezan u kvatro di fjore. Par stotina kilometara od nas neke bombe razaraju utrobe ljudi koji spavaju na istim dusecima na kojima i mi. Ljude koji su doneli odluku da bace te bombe su izglasali ljudi poput nas i nemaju nikakav problem sa time.

 

Mi smo, jednom recju, govna. Insistirati na principu da se npr. Brejviku omoguci da zivi (a cutati o 200+ onomad ubijene dece u Gazi) je, iz moje bolesne perspektive, jedna od vrhunskih perverzija koja se desila covecanstvu.

Jednostavno napisano, ovo je prilicno tacno, medjutim se sa tim nece saglasiti 99% ljudi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...