Jump to content
IGNORED

pas u stanu


hattori

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hattori

    20

  • kim_philby

    16

  • gospa buba

    15

  • Aće

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

malo me je sad jedan drugar zbunio savetima da micu ne setam jos bar mesec do tri, 

i da je za to vreme ucim da obavlja nuzdu na novine (mislim da znam koje bi bile idealne).

 

moze li neko da mi to potvrdi ili kaze svoja iskustva i saznjanja?

 

u stvari, bio bi zahvalan za sve savete kako prihvatiti kucu i postupati s njome dok ne stasa tj nauci. :D

Link to comment

U pravu je drugar: malci ne bi trebalo da idu napolje, njuškaju se sa drugim psima i da grickaju svašta u tom izlasku dok se ne obavi vakcinacija.

Može da zapati nezgodne bolesti u tom periodu.

Link to comment

U pravu je drugar: malci ne bi trebalo da idu napolje, njuškaju se sa drugim psima i da grickaju svašta u tom izlasku dok se ne obavi vakcinacija.

Može da zapati nezgodne bolesti u tom periodu.

ma dobro to mi je jasno,

nego posle vakcinacije bi trebalo da moze?

Link to comment

Do druge vakcinacije (sa oko tri meseca) ne bi trebalo da bude u kontaktu sa drugim psima (iako su zaštićeni vakcinama, mogu da budu kliconoše). Ja sam svakog od svojih pasa iznosila (ne izvodila) u šetnju  i pre vakcine, čisto da bi navikli na žamor ulice. Par dana posle druge vakcine (veterinari se ne slažu kolko je to par) možeš da izvodiš kucu među druge pse. Probaj da je ne sklanjaš od drugih pasa jer treba da navikne na njih, a većina odraslih pasa neće napasti štene. 

Pas vrlo brzo nauči da obavlja šta treba na novinu (ili posebnu podlogu koja može da se nađe u pet šopovima), naročito ako ostaviš jedan mokar sloj ispod novonanetog (prepoznaće po mirisu da je to pravo mesto). Ukoliko radi nešto što ne bi trebalo (grize obuću ili nameštaj, npr.), pomeri joj glavu u stranu (blago, naravno) uz propratno "ne" (odsečno, ali nema potrebe da vičeš), Posle izvesnog vremena će biti dovoljno samo ne. Naravno, za lepo ponašanje se dobija nagradica (grickalica ili odobravanje). 

 

edit: pošto se radi o ženkici, raspitaj se kod veterinara o prvom teranju, sterilizaciji i sl. 

Edited by Notorious
Link to comment

Skoro sam imao trip da nabavim džukca.

 

Sam sam u stanu, nemam formalno radno vreme, iako bih par puta nedeljno morao skočiti do grada/kanca. U prevodu, mogu da se zakujem u stan, ionako eskiviram sve obaveze dok ne završim phd. Stan ima oko 42m2, nema terasu, ima malo nameštaja (starog, ništa što zahteva posebnu pažnju), prvi sprat. Ovde ga nemam kome ostaviti, možda bi komšinica mogla uskočiti da ga proveri na kratko, ako bih išao na put morao bih ga voditi kod majke u Šabac.

 

Iz nekog razloga sam zapeo za boksera.

 

 

Nabacite neki komentar :) mimo ovih do sada, mada ponavljam da je više moj trip nego smislena odluka da nabavim kucova. Imao sam ih kao klinac, ali sam živeo u kući i realno su roditelji brinuli o hrani, moje je bilo da se igram sa njima :D

Link to comment

Ovo je jedna :wub: kobila :wub: od psa i cenim da će da bude tele, dakle više od pola metra u visinu.

 

Što se tiče šetnje, svi kažu da ne treba psa izvoditi do revakcinacije, odnosno do tri meseca, i tako je u Srbiji, ali po inostranstvima ne razumeju tu našu logiku i izvode štence odmah posle vakcinacije.

 

Što se tiče piškenja na novine, za tim stvarno nema potrebe, osim ako ne planiraš da je ostavljaš po ceo dan samu pa hoćeš da znaš da će da se iznuždi na novine.

 

A ako tvoja ima tri meseca, onda stvarno treba odmah napolje, em učenje nužde, em socijalizacija.

Link to comment

Skoro sam imao trip da nabavim džukca.

 

Iz nekog razloga sam zapeo za boksera.

 

Nabacite neki komentar :) mimo ovih do sada, mada ponavljam da je više moj trip nego smislena odluka da nabavim kucova. Imao sam ih kao klinac, ali sam živeo u kući i realno su roditelji brinuli o hrani, moje je bilo da se igram sa njima :D

 

Bokser da bi bio srećan mora mnogo da trči, pa ako nemaš gde da ga istrčavaš ili isplivavaš, da znaš da će imati viška energije, a to se uvek ispoljava na neke nepovoljne načine.

 

Realno, ako nemaš baš neke specifičnosti, rasa nije bitna, a sve se svodi na izbor između dve prednosti: mali pas - manje troškova, manje obaveza; veliki pas - veća površina za maženje i mogućnost rvanja. Obe su vrlo, vrlo ozbiljne prednosti i teško je odlučiti se.

Edited by Lrd
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...