Jump to content
IGNORED

pas u stanu


hattori

Recommended Posts

kod mene u parku dva mopsa umrla od nekih trivijalnosti. jeste bas bedak ali sladak pas.

 

 

 

dobro, ali ovo anegdotsko pisanje je neozbiljno cak i za ovakve teme. ipak postoje statistike o ocekivanom zivotnom veku pasa, onako po rasama. i mops je po tim statistikama prilicno dugovecan pas. kad ovo citam ko da pricate o engleskom buldogu. mada je i engleski buldog sladak pas, ko i svi psi.

Link to comment
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hattori

    20

  • kim_philby

    16

  • gospa buba

    15

  • Aće

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

daj morgana, samo ti je rekao da je mops bolesljiv pas sto i jeste. ima cesto srcane mane i druge probleme. ovde kod mene u cudnoj sumi je jedna kerusa umrla sa godinu dana od srcanog udara a drugi, nagradjivani muzjak, od nekog bizarnog i za druge pse trivijalnog uzroka, sa nepune tri. inace lobelijin drugar pa je ova malo bila tuzna (ili projektujem verovatnije).

 

hattori, bez obaveza. pokusavam da udomim ove stence zato su fini i dobri i imaju raznobojne oci. meni je sve to zajedno kul i dok sam pisao ovo doslo mi je da uzmem i treceg psa. e sada ako ti sebe vidis sa nekom odredjenom vrstom psa to je druga stvar. moj ujka, na primer, obozava srednje engleske pudle i eto vec gotovo trideset godina seta samo tu vrstu. sve je to individualno i nije neki 'eticki' izbor. meni je licno mesanac drazi od rasnog, bigl od retrivera, retriver od labradora i labrador od mopsa (koji po mom iskustvu ode ko da je hrcak). no to sam ja.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

dobro, ali ovo anegdotsko pisanje je neozbiljno cak i za ovakve teme. ipak postoje statistike o ocekivanom zivotnom veku pasa, onako po rasama. i mops je po tim statistikama prilicno dugovecan pas. kad ovo citam ko da pricate o engleskom buldogu. mada je i engleski buldog sladak pas, ko i svi psi.

jebiga nisam kinolog ali cini mi se da moras da ga pazis. znam da ima avio kompanija koje nece da prevoze mopsice zbog problema sa disajnim putevima.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

ako vec pricamo anegdotski, moj brat ima mopsa neke 4-5 godina, isla je kod veta samo za vakcinacije, sasvim zdrav pas, cak i sad kad zivi na selu i susrece se sa seoskim mackama i ostalim.

 

inace jeste idealan za stan, miran, malo se linja, ne treba mu mnogo mesta ni mnogo kretanja. dodatna nega je sto trebas povremeno da mu maramicom ocistis nabore u licu, ali to je manje vremena i troskova nego za rase koje treba da nosis na sisanje na primer. takodje su totalni klovnovi.

 

ja licno vise volim mesance, a moj brat i njegova zena su uzeli ovog, jer su im bile vazne karakteristike psa, sto sa mesancima bas ne znas dok ne pocnes da zivis s njima.

Link to comment

mops je rasa koja je sada u fazi unistavanja u srbiji, jer je popularnost naglo skocila. to otvara vrata svercerima, gepekasima i sl. nije rasa sama po sebi toliko kriticna, ali to postaje kad je ovde dohvate "odgajivaci". 

 

druga stvar, ako coveku treba couch potato, nivo do dva iznad plisane igracke, onda je to sasvim ok izbor. na kraju krajeva ako u obzir dolaze i bigl i mops to je onda dijapazon sto svetlosnih godina sirok.

 

 

ja nikad nisam nekoga terao da uzme ulicnog psa, jedino sto necu reklamirati rasnog, a narocito ne ovde gde se ljudima za (nekad debele) novce bukvalno uvaljuju lose zivotinje. na to cu uvek skrenuti paznju.

Edited by Aće
Link to comment

Nisam čitao ceo topik, možda ponavljam što je neko već napisao, ali eto.

 

hattori, ne zajebavaj se sa rasnim psima, u Srbiji 2014. ti je mnogo, ali baš mnogo bezbednije da udomiš nekog avlijanera.

 

Kinologija u Srbiji ne postoji, rase su potpuno uništene, ukrštaju se psi u porodici, ne poštuju se standardi, i uglavnom dobiješ psa koji fizički samo podseća na rasu, dok je karakter neka mešavina ničega i možda neke odlike originalne rase. I to je tako u 96% slučajeva, osim u retkim, ali baš retkim izuzecima. Dakle, ne možeš se osloniti na neke osobine koje pročitaš na vikipediji ili dogbreedu, jer su jednostavno neprimenjive.

Da bi naišao na takvog izuzetka, potreban ti je neki pravi stručnjak, ali istinski stručnjak, daleko bilo neki sudija ili nešto slično. Ili to, ili da kupiš psa u inostranstvu, za daleko veće pare.

 

I to je ozbiljan problem, nije samo stvar estetike i ponašanja. Gomila pasa u mom širem psećem okruženju ima ozbiljne i velike zdravstvene probleme, samo zato što su vlasnici hteli nešto egzotičnije za male pare. Ti problemi su toliko ozbiljni da nije čudno ni da psi umru pre vremena, a često i posle dugo mučenja. Osim toga, to održavanje njihovog zdravlja košta mnogo para, traži mnogo vremena i energije i ubija živce.

 

Ako nemaš u okolini nekog pravog entuzijastu koji se baš razume u pse, ili nemaš para da uzmeš psa preko, veruj mi bolje je da uzmeš dodža. Jer džukci kakvi god da su, predvidljivi su, samo je pitanje čega ima  sebi, da li će više da trči, da li će da juri lopticu i slično. A ako udomiš nekog sa ulice, taj će da sluša i telepatske komande.

Link to comment

 A ako udomiš nekog sa ulice, taj će da sluša i telepatske komande.

 

:Hail:  apsolutna istina!!!

 

 

ja imam vec drugog psa kog usvajam kao kuce sa ulice i za kog nisam pojma imala koliki i kakav ce biti,ok imam dvoriste sto je skroooz drugacije ali evo sejlorka je isto uradila u iznajmljenom stanu pa je presrecna

 

nego nije do psa niti rase nego je do tebe.

koliko to stvarno zelis i koliko zelis da menjas zivot,navike,prilagodjavas se ,zrtvujes i nema vise drugih pitanja osim tih..ali na tebi je da razmislis..samo da znas koliko ljubavi i srece ces dobijati od njega tome nema cene !!!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...