Jump to content
IGNORED

pas u stanu


hattori

Recommended Posts

Prestaće, moj je prvih mesec dana bio miran kao bubica i onda je počeo da noću cvili pred vratima i traži da uđe u kuću.

Pomagalo je malo zabavljanja i pravljenja društva. Privikni se malo da spavaš u prekidima, čim se navikneš na takav režim, on će da prestane.

 

Pa će da počne da laje, ali do toga još nismo došli.

Link to comment
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hattori

    20

  • kim_philby

    16

  • gospa buba

    15

  • Aće

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

vidim da ste me neozbiljno shvatili :) , zaista bi nam znacio neki savet iskusnih vlasnika pasa

da, mogu na netu naci gomilu "saveta", mogu i u rl, ali je gomila razlicitih misljenja, a vama nekako uvek vise verujem nego slucajnom uzorku

kad neko uhvati par minuta vremena, molio bih za savet na sta da najvise obratimo paznju, kako da se postavimo prema psu, koja kolicina hrane mu je potrebna i slicno

poslednji put sam vodio brigu o psu pre 19 godina, ali to je bio dvorisni pas i moje "obaveze" su bile da se igram sa njim i nahranim ga i dam mu vode kad sam kod kuce

dakle, pas je star oko 8 meseci, zdrav je, srednjeg rasta (ili malo veci), solidno obucen za osnove zivota u stanu, veseo, voli ljude, ne voli ves masinu :D, kad je stigao imao je proliv, od juce nema tih problema...

mozda i najvaznije pitanje, definitivno ce morati povremeno po par sati ostajati sam u stanu. ne svakodnevno ali nekoliko puta u toku nedelje. kako ga najbolje navici na tako nesto i da li mu obezbediti sav prostor, gde su opasnosti da ce da cvili, grebe, laje... na ulaznim vratima kad cuje nekog da prolazi ili eventualno pokusati skociti sa balkona (7 sprat) :wacko: ili ga svesti na sobu (oko 20 km), sto bi resilo ova dva potencijalna problema, ali bi mu mozda uvuklo strah od malog zatvorenog prostora

izvinjavam se ako sam dosadan i naravno da ne ocekujem odgovor tipa: mozete ostaviti psa na 2 sata i 40 minuta u prostoriji od 22 km, ali bi mi svako iskustvo bilo dragoceno

Iz prve ruke: imali smo velikog psa u stanu koji je u prvo vreme ostajao sam, a kasnije on i mačka. Sami po 9 sati u proseku, nekada i manje jer se starijem sinu menjala smena u školi.

 

Nismo se nešto previše bavili treningom, sve nam je bilo nekako "usput". Naučen je bio da ne dira ništa što nisu njegove igračke i posude za hranu i vodu.

Pre polaska na posao ritual je bio sledeći: hrana pa šetnja. Po dolasku obrnuto. Nikada nikakav problem ni sa komšijama, ni sa depresijom i slično. Prostor mu je bio dnevna soba, hodnik i kuhinja.

Mislili smo da će dolazak mačke zakomplikovati stvari. Dva dana sam ih pratio preko web kamere da ustanovim kako se ponašaju kad nismo tu. Verovali ili ne - spavaju sve vreme, samo povremeno promene mesto. Anđeli.

 

Pas je zlatni retriver, dakle lovac, možda neka druga pasmina sa drugačijim karakterom drugačije doživljava samoću u tih nekoliko sati. Mi smo imali utisak da nije svestan da li smo van kuće 5 minuta ili 10 sati.

Link to comment

Pas je zlatni retriver, dakle lovac, možda neka druga pasmina sa drugačijim karakterom drugačije doživljava samoću u tih nekoliko sati. Mi smo imali utisak da nije svestan da li smo van kuće 5 minuta ili 10 sati.

 

Pa kad ga nisi naučio da gleda na sat. :D

Link to comment

Djuro je danas vakcinisan, popio je tablete protiv parazita, cipovan je, ima pasos, zvanicno se zove djuro... jede koliko god hrane da dobije :D, sve nam bolje ide zajednicka setnja, deluje veselo i zadovljno. ostajao je nekoliko puta sam na nekoliko sati, nije bilo problema. jedino sto me plasi je da mu ne padne na pamet da skoci na zidic od terase (ograda je zidana) i onda padne dole (7sprat je u pitanju), ali opet, nadam se da ima svest o visini i da nece izvoditi takve akrobacije

 

evo i  fotografije najlepseg psa na svetu :)

 

IMAG0057_djuro.jpg

 

Link to comment

divan je :)

 

ako je ograda zidana, onda on ne vidi da je sa druge strane ponor, zar ne? ne bih se uzdao u njegovu inteligenciju i nikako ga ne bih ostavljao na terasi, ni pustao na nju. bar dok je ne obezbedite nekom jakom mrezom ili tako necim.

Link to comment

hvala u djurino ime :) voli da pozira, pa cenim i da bi mu komplimenti znacili

 

imaju u donjem delu terase rupice, kroz koje moze videti da je visoko, ali opet njegov pogled ka gornjem delu tok zidica kad cuje lavez spolja mi ne uliva nadu da nece preskociti

Link to comment

Dokolica je zajebana stvar, još ako se zaboravi neka stolica preko koje može da se popne... Bolje je da nema pristup terasi kada je sam kod kuće.

Link to comment

psi imaju osecaj, ne kao macke koje znaju da polete sa bilo kog sprata. no, ako imas i promil nesigurnosti, ili dodatno povisi ogradu, ili neka bude strogo kontrolisani vozovi psi :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...