Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Ko kaze da nikome ne smeta? Meni se povraca od tog i slicnih izraza.Sto se Cigana i Roma tice, evo - nikada necu upotrebiti rec "Ciganin" ako postoji i najmanja mogucnost da se neko zainteresovan (mislim, zaista zainteresovan, a ne uterivac PC na forumu koji tog trenutka nema pametnija posla) oseti uvredjenim. Bez obzira na to sto ja mislim da tu nema nikakve pogrde. Jel sad u redu?
Otkud znaš da takvi već ne učestvuju u forumskim diskusijama?
Link to comment

E, aj prodji me se sa tim nadgornjavanjem. Ne znam, nisam sveznadar kao ti, ali osnovano pretpostavljam. Uostalom, ako neko zainteresovan ucestvuje u forumskim diskusijama, onda verovatno zna moj stav o rasizmu i to da pod terminom "Cigani" ne podrazumevam nista lose. Jel ti ovo dovoljno prihvatljivo objasnjenje, ili moram da okacim prigodan klip?

Link to comment

Pa ne mislim da treba da imaš neko telepatsko znanje, nego prosto konstatujem opštepoznatu činjenicu da je forum javna stvar i da ga može čitati svako ko ima net. To u izvesnom smislu i jeste srž našeg neslaganja, jer ti smatraš da norme koje važe u privatnoj sferi, važe i na forumu, što po mom mišljenju prosto nije tačno.

Link to comment
Pa ne mislim da treba da imaš neko telepatsko znanje, nego prosto konstatujem opštepoznatu činjenicu da je forum javna stvar i da ga može čitati svako ko ima net. To u izvesnom smislu i jeste srž našeg neslaganja, jer ti smatraš da norme koje važe u privatnoj sferi, važe i na forumu, što po mom mišljenju prosto nije tačno.
A ja smatram da neko ko cita forum vrlo lako moze iz konteksta da zakljuci da li se neki termin koristi u uvredljivom znacenju ili ne, cak i ako ne poznaje onoga ko ga koristi niti je generalno upoznat sa njegovim stavovima.Takodje, smatram da je sada vec potpuno jasno da tebe zapravo ne zanima sustina, nego se vec dva dana ovde bavis pukom formom i cepidlacis jer si jednostavno dokon.Sada se definitno povlacim iz ovog besmisla od rasprave. Ko je dobronameran, odavno je shvatio moju poziciju po ovom pitanju. Ko nije, vec zeli da se verbalno izivljava ili prosto ubija vreme, neka nastavi da se svadja sam sa sobom. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
ja u stvari taj narodski termin, koliko znam, ne koristim, recenica je bila tu da ukaze* na pogresnu logiku verovanja da je okej da koristis rec koja ume da vredja ljude, jer ti ne mislis pod tom recju nista lose.*ocigledno neuspesno :D
Ali ja mislim lose kad vredjam! Naravno u pravu si, bolje je reci "primitivac" i spasti svoju dusu :sleep:
Link to comment
Pa ne mislim da treba da imaš neko telepatsko znanje, nego prosto konstatujem opštepoznatu činjenicu da je forum javna stvar i da ga može čitati svako ko ima net. To u izvesnom smislu i jeste srž našeg neslaganja, jer ti smatraš da norme koje važe u privatnoj sferi, važe i na forumu, što po mom mišljenju prosto nije tačno.
pa ovde i lezi problem ili taj vas sukobverujem da s foruma niko ne bi u javnom, formalnom govoru koristio neki PC nekorektni - uvredljiv termin, ili pred grupom ljudi koje ne poznaju tj koji ne poznaju njegakada toni kaze 'ko je ciganshtura?' i ja mu odgovorim istim terminom valjda je ochigledno da je u pitanju namerna aproprijacija stereotipa (ovog puta o izgledu) liseno svega drugog. pa..ne znamo se, al 'znamo se' :cry:mozda eto i gresim.mozda citaju i necija deca pa misle da je to znak mrznje prema romimajel se zna sta je cista zajebancija a sta ozbiljno? kad god ovde neko kaze 'ubosnu' ogresi se o PC . i niz drugih primera.ako ga smatrate javnim prostorom 100% dajte stavite u pravila da je svaki non PC govor zabranjen, da ne bi bilo pogresnih 'ucitavanja'
Link to comment

Ja razumem poentu i jedne i druge strane, a napisaću nešto više kad/ako budem uspela da artikulišem nešto manje-više mudro.Btw a šta velite za izraze "usedelica", "matora/baba devojka", "raspuštenica"?

Link to comment
niko ovde nije zapravo natasa kandic koja izadje svaki put iz prostorije kada cune gojkovic peva janicara.
Ponizno se izvinjavam što upadam, ali prvi put čujem za ovo - što bi Kandićka (ili bilo ko) napuštala kafanu na prve zvuke "Janičara"?
Link to comment
Ja razumem poentu i jedne i druge strane, a napisaću nešto više kad/ako budem uspela da artikulišem nešto manje-više mudro.Btw a šta velite za izraze "usedelica", "matora/baba devojka", "raspuštenica"?
pa to se ne koristi u javnom/politickom/formalnom govoru nego onako, u naroduodrazava mentalni sklop onog ko to koristi - i implicira prihvatanje tradicionalne drustvene uloge zene(da se podrazumeva da mora/zeli da bude supruga) kod tih osoba koje to koriste.il iz zezanja,. il samoironije,ne bih uterivala nikakvim nacinima da se to sankcionise, al mi jeste malo cudno da neko u 21.veku koristi te izraze mrtav-ozbiljannaravno jesu totalno politicki nekorektni termini Edited by InvisibleLight
Link to comment
Ponizno se izvinjavam što upadam, ali prvi put čujem za ovo - što bi Kandićka (ili bilo ko) napuštala kafanu na prve zvuke "Janičara"?
kada bih znao da ti odgovorim na to pitanje doneo bih mir svetu.cune je pevao, for fraj, na godisnjici jedne ljudskopravaske nvo koja svoj posao radi vise nego korektno a n. kandic se iz nekog razloga osetila pogodjena pesmom.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Ja razumem poentu i jedne i druge strane, a napisaću nešto više kad/ako budem uspela da artikulišem nešto manje-više mudro.Btw a šta velite za izraze "usedelica", "matora/baba devojka", "raspuštenica"?
najobičniji "narodski" izrazi...i to je u vezi pc?
Link to comment
najobičniji "narodski" izrazi...
tamo gde se ja krecem takvi izrazi se ne koriste niti bih birao da komuniciram sa ljudima koji ih redovno imaju na repertoaru. tako da slobodno zadrzi takav narod. meni ne treba. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...