Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Verovatno ih je oduvek imao, kao i naziv Jevrejin, sto je sve do holokausta bio sinonim za lihvarenje i primordijalno zlo. taj izraz je sada legitiman jer je prosao semanticku transformaciju, pa normalan, obican covek vise ne govori "skrt si kao Jevrejin" - to zadovoljstvo prepusteno je skinsima.
ovo mi je zanimljivo. a kako su se jevreji inače zvali pre nego je ime jevrejin postalo prihvatljivo?
za kraj, predlazem ti da pitas Rome™ kako zovu svoj narod na svom jeziku. javi mi rezultat.
ovo je sklizak teren. postoji tako jedan narod koji sebe na svom jeziku zove šipćaar (ili tako nekako), ali će ti politkorektori oči izvadit ako pokušaš da to staviš u usta. (edit: sad vidim da je to neko već pomenuo)inače, mislim da bismo trebali pronaći politički korektno ime za škote (na srpskom). čim neko kaže škot meni prva asocijacija - piroćanac. Edited by koksy
Link to comment
Ono što ovde možemo videti je neuspeh u komunikaciji.
lepo kaze Njumen.inace predlazem da se polako prestane sa PC agitacijom, ako sada treba da objasnjavamo zasto su Siptar i peder podrugljivi termini, onda jebiga.
Link to comment

i samo da dodam da nikoga nije briga sta milogled radi u svoja cetri zida (sa tonijem) ali ovde raspravljamo o tome zasto je ok da se deca nauce da je ciganin pezorativni arhaizam.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
lepo kaze Njumen.inace predlazem da se polako prestane sa PC agitacijom, ako sada treba da objasnjavamo zasto su Siptar i peder podrugljivi termini, onda jebiga.
pa to. eksplozija slobode.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
pc je meni sastavni deo življenja, kao flosanje ili pranje pozadine.kad se jednom navikneš na to, nikada ti više ne pada na pamet da se vraćaš na staro.a i čistije je.
:lolol:Odlično.U stvari, lepo bi bilo objasniti našim anti-PC drugarima da su i oni u ogromnom broju situacija jako, jako PC, samo to ne primećuju, jer su se na to odavno navikli. Npr. kad god svoju devojku nisu nazvali "guskom" zato što nešto ne zna, bili su politički korektni. Žao mi je.
Link to comment
:lolol:Odlično.U stvari, lepo bi bilo objasniti našim anti-PC drugarima da su i oni u ogromnom broju situacija jako, jako PC, samo to ne primećuju, jer su se na to odavno navikli. Npr. kad god svoju devojku nisu nazvali "guskom" zato što nešto ne zna, bili su politički korektni.Žao mi je.
fora je u tome sto se ovde vecina inicijativa za smanjenje konfliktnog potencijala svrstava pod PC, iako to ni po definiciji ni po nameri nije to.valjda je politicka korektnost prepoznata kao veliki problem Srbije u 2012. godini, sta li Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
mislim da niste u pravu, ljudi treba da se intimizuju sa recima. bitnije je moje shvatanje reci, nego opste znacenje. tako recimo, ja kad kazem dziber, ne mislim nista lose.
primitivac/primitivka, molicu lepo :sleep:mada i ja ponekad preferiram ovaj narodski termin, kad nekom tepam i slicno
Link to comment
ciganin je termin koji za sobom povlaci celu seriju slika: curke, letece neveste, djurdjevdan, plehane orkestere i muhu blekstazija. takodje i odredjeni socijalni polozaj koji je, kao sto etimologija te reci kaze, nedodirljiv. znaci: prosjaci, lopovi i skitnice losih higijenskih navija koji se ne mogu odvici od tog i takvog zivota (a muceni madjari, srbi i ostali se lome utrkujuci ko ce da pruzi tu pomoc).
I ti onda upotrebis termin "Rom" i te slike na volseban nacin isceznu.Jel ti stvarno verujes u tu glupost?
Link to comment
I ti onda upotrebis termin "Rom" i te slike na volseban nacin isceznu.
Znaci ako odmah ne isceznu ne treba ni pokusati uciniti sta je u tvojoj moci da tome doprineses?Mozda nije mnogo, ali za pocetak se nekom obratiti kao sebi ravnom a ne pogrdnim imenom jeste korak napred ka razbijanju stereotipa...
Link to comment
I ajmo celu raspravu u krug. Najbolje bi bilo da svi otkucamo svoje argumente ponovo, sa malo promenjenim redosledom reci.
+1A mogli bismo pokušati i sa stranim jezicima, ali samo egzotičnim. Recimo: Ben siyasi doğruluğu ince olduğunu düşünüyorum.Ko zna, možda ovaj put uspe!
Link to comment
I ajmo celu raspravu u krug. Najbolje bi bilo da svi otkucamo svoje argumente ponovo, sa malo promenjenim redosledom reci.
intenzivno sam razmišljao o ovoj temi i otišao sam toliko daleko da se sad pitam sledeće:kad te ja zovem vasa ili vasudeva, jel tebe to pogađa kao čoveka?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...