Jump to content
IGNORED

HOROR SERIJE (u capsu, naravno)


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    96

  • ToniAdams

    59

  • Weenie Pooh

    47

  • Sludge Factory

    44

Knjiga se zove, nećeš verovati, The Strain. Pisao je izvesni Guillermo del Toro. 

 

Nisam čitao knjigu ali jesam strip (od istog autora!), serija mu je uglavnom verna, dakle totalno je sranje.

Link to comment

U pitanju je trilogija: The Strain, The Fall, The Night Eternal.

 

Guillermo Del Toro i Chuck Hogan.

 

Lako štivo za nezahtevne ljubitelje horora je super za čitanje. Meni je bilo kul zbog nekoliko stvari koje u seriji nisu potencirane (apsolutno odsustvo bilo kakve romantike kad su vampiri u pitanju), ili ih nema (klaustrofobija i napetost).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Počeo Z Nation.

Ukratko: brzi zombiji + SyFy.

 

U prvoj epizodi bez psihopata, sa zanimljivom idejom, malo trapavo izvedeno i jednom mudaškom forom za koju im svaka čast. Ko voli horor, a ne smatra brze zombije svetogrđem, neka proba.

Link to comment

Ja i dalje gledam Strain, ne znam ni sam zašto, akcija mi je i dalje dosta uzbudljiva - ali kakvi idiotski dijalozi i monolozi, to je neverovatno. Previše gluposti ima da bi se pobrojalo, najslađi su kad stoje u sred apokalipse i troše vreme na sređivanje stana i lomaču za leš zaraženog dečka bivše žene. Ali najbolji citat mi je ipak ovaj iz poslednje epizode:

 

"Human DNA decays as we age. Over time it frays and it fails and we follow suit. But it's a code that can be rewritten. Re-write the software and you control the hardware. The meat, muscle and tissue that is mankind."

 

Awesome :isuse: Deda očigledno nema pojma šta DNA znači. Kao, kad starimo i raspadamo se zato što nam DNA software nije apdejtovan :lol:

Link to comment

Jao kad ljudi "ne znaju zašto" gledaju Strain. :whistle:

 

Ja sam mislim oma napisao da će je ljubitelji horora gledati u svakom slučaju, a strejteri zaobilaziti.

Gledljiv je Strain skroz, uprkos stranputicama, a glavne zamerke su te da nije dovoljno mračna, paranoična i klaustrofobična, kakva je knjiga.

Link to comment

Gledljiv je jedva. Dođe mi da gađam monitor kad god je na njemu Dr. Frodo, posebno u jednom od svojih permanentnih kokainskih rejdžova. "Who put you in charge?" "THE CENTER FOR DISEASE CONTROL PUT ME IN CHAAARGE!" :isuse: Pa idi onda u CDC i sa njima ubijaj vampire, jebomater... Gde je logika u tome što je matori Jermen spreman da čeka ovog idiota dok traži sina, traži bivšu ženu, uspavljuje sina, oplakuje bivšu ženu, sprema kuću bivšoj ženi, spaljuje leš dečka bivše žene, jebe asistenticu na krevetu bivše žene, pravda se pred komšinicom bivše žene što je opoganio bivši bračni krevet... ja nemam pojma. Kao da se ne dešava vampirokalipsa, dedi su ipak važnija porodična pitanja nadrkanog doktora kog je juče upoznao i koji ne doprinosi apsolutno ništa.

Link to comment

Ako ništa drugo, Z Nation dobija prelaznu ocenu zbog toga što smo u prvoj epizodi videli bebu zombija, a u drugoj psa zombija. :Hail:

 

A u trećoj Liberty Bell koji se otkačio sa pikapa i onda ide ulicom i kosi i spljeskava zombije uz zvonjavu. :lolol::Hail:

 

Inače, Strain postaje besmislen sa svojim problemima, a malo me i nervira. Ne znam da li je Vini gledao poslednju, ali ako kojim slučajem nije, neka ne gleda jer će da mu eksplodira glava.

Link to comment

Ne može da mi eksplodira, odavno su prešli onu granicu kad se nečemu smislenom još kao nadaš. Gledam iz čistog mazohizma, da vidim šta će sve da me iznervira, i u nadi da će biti gory monstervamp akcije...

 

Poslednje što sam gledao bilo je ono kad silaze u tunele u patetičnom pokušaju da ubiju Mastera, a milion vampira iznenada odlučuje da glumi zombije iz The Walking Dead, ništa tentacle-jezici, ništa trčanje i lov, samo se teturaju i prilaze jedan po jedan na klanje :isuse: To je omogućilo protagonistima da većinu vremena provedu u beskrajnoj patkometriji - ja sam ovde glavni, ne ja sam, ne nego sam ja, ja bolje znam tunele, ja imam fakultetsku diplomu, moj je veći, nije nego je moj...

 

Takođe, ranije je bilo ustanovljeno da i najmanji kontakt sa vampirima može da izazove infekciju, oni crvići ulaze na svaku poru, ali naši junaci nisu našli za shodno da stave neke fantomke, neke zaštitne naočare, čak ni da zakopčaju jakne. Onda još Master ispipao Dr Froda do mile volje, ali je ovaj nekim čudom ostao nezaražen :yawn2:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ne, teturanje po tunelima je imalo objašnjenje - moraju da spavaju dok je napolju dan i tada su neaktivni.

 

Ali, onaj flešbek kad mladi doktor ide da lovi Mastera i siđe po tunele i hoda tunelima i na kraju naleti na vampirku koja kaže "uskoro će zaći sunce" i on se uplaši i počne da beži jer će uskoro zaći sunce...nema dovoljno fejspalmova.

 

Ali je debilno stvarno - posle tri epizode se pojavljuje druga frakcija vampira, ponovo se stvara Bolivar u napadu, i umesto da se bavimo time, serija se bavi... ničim?

 

I pojavilo se prvo odstupanje od knjige, ali to je sad stvarno nebitno.

Link to comment

Ne, teturanje po tunelima je imalo objašnjenje - moraju da spavaju dok je napolju dan i tada su neaktivni.

 

Nije to nikakvo objašnjenje, gledali smo već kako po danu ali u nekom enterijeru napadaju i ispaljuju jezike samo tako. Onda se žrtva jedva spase tako što otvori prozor ili vrata ili nešto. A sad pod zemljom, ne može se ništa od toga, samo se vuku kao zombiji. Ako je Gandalf znao da će biti tako letargični, zašto nije rekao da ponesu 100 litara benzina i sve ih zapale nego izigrava Michonne?

 

I daj mi molim te neko objašnjenje za nedostatak ikakve zaštite, makar rukavice i hirurške maske da imaju smanjili bi značajno šansu od zaraze. Oslanjaju se na plot armor?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...