Jump to content
IGNORED

Удружење Плус Један


MaryPoppins

Recommended Posts

Dobro, ovo je sad preterivanje. Ako se tacno zna sta se hoce projektom i ako su dobro prouceni guidlines-i nema te majcine organizacije za koju se ne moze napisati projekat za dva-tri dana, kakav god template da napravi. Nije to knjiga pa da ti treba nekoliko nedelja da je napises.

 

ne mogu sad mnogo o projektima u formalnom smislu al imala bih i ja štošta da kažem.

ono što reče harper daleko je lakše napisati (mada, zavisi za koga pišeš), ono što prethodi pisanju (istraživanje, prikupljanje dokaza, analize, konsultacije, opcije i stejkholderi su sranje) a tek ono što ide posle je strašno zajebano (implementacija). za sve to treba tim posvećenih (100%) ljudi koji će da ga isteraju od početka do kraja. treba da imamo opciju sprovođenja projekata, ali nekih kratkoročnih, relativno malog obuhvata i sa precizno utvrđenom ciljnom grupom i 2 ili 3 rezultata. al to je za budućnost, ako je bude. za takve male projekte se uglavnom ne ganja eu, nego bilateralni donatori i to oni koji daju pare organizacijama civilnog društva. 

 

dajte prvo oaj fond, udrž građana (s dovoljno širokim delokrugom da može da aplicira za grantove :D) da se reaguje na ovo što je sad goruće, a posle kule, gradovi. (micim, i ovo št o se sad radi je projekat, samo nije strukturiran :D)

Link to comment
  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    74

  • MaryPoppins

    42

  • Valkyrie

    34

  • gospa buba

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

To je. Sto neki govore sve vreme. Prava nvo, fond je ozbiljan poduhvat. Trazi ljude, prostor i trista stvari +.

Mi, u ovoj fazi, nemamo organizaciju, resurse, daha da teramo vece projekte. Mene jos zulja nas poduhvat s onom porodicom, gde su drugari nosili stvari. Sta je bilo s njima? Ne zna se. Bilo je nesto, kao, evo telefona zene-majke, koga zanima nek pozove. Da li ta deca jos zive u onoj stali?

Ne volim nas oo-ruk manir. Nas, uopste, ne foruma. Velika energija, grandiozni planovi, koji posle odu u thin air. Volela bih da uradimo jednu, neka je i manja, stvar, ali od pocetka do kraja, da i ti ljudi i mi znamo zasto smo krecili.

Nase udruzenje moze biti i tacka razmene informacija. Na primer, neko moze da pruzi poplavljenoj, istraumatizovanoj porodici/deci deset dana mora, ili planine. Imam trosed koji bih da zamenim, evo onim ljudima kojima je sav namestaj unisten. Eto, tako nekako.

 

Poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Kada mi je naišlo da kontempliram™ oko imena, nisam imao u vidu primarno grantove (mada su oni uvek opcija, posebno ti namenski i ispod radara, što reče bilateral), nego više ad hoc pristup ljudima odavde koji bi u nečemu mogli više ili manje ozbiljno pomoći ovoj i budućim akcijama, bili oni vlasnici preduzeća ili ljudi iz institucija. Banalan primer je ovo pomenuto zivkanje ljudi za lampe, malo manje banalan cimanje nadležnih za razne menze i kuhinje radi donacije kuvane hrane.

 

U oba slučaja u najavi bolje prolazi obraćanje u ime nečega što zvuči catchy za the common folk (čisto communications-wise), uprkos tome što se kredibilitet za traženje pomoći crpi iz nesreće koja je zadesila ljude kojima je potrebna. Kapiram da sam već out of line i da prosto želite samo da napravite pravni entitet radi računa za interno & ortačko prikupljanje sredstava kako ne biste šetali novce po privatnim računima i to je okej... Osećam se malo bezveze što sam uopšte sparkovao diskusiju.

 

Na kraju krajeva, a u ruke Mandušića Vuka... :) Godspeed!

 

edit:typo

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Ne volim nas oo-ruk manir. Nas, uopste, ne foruma. Velika energija, grandiozni planovi, koji posle odu u thin air. Volela bih da uradimo jednu, neka je i manja, stvar, ali od pocetka do kraja, da i ti ljudi i mi znamo zasto smo krecili.

+1.

 

Nije problem da se razmislja o fondu i buducnosti, ali trenutno bi valjalo da se fokusiramo na ono sa cim je prica pocela, a to je zajednicka pomoc ugrozenima u poplavi.

Link to comment

Što se mene tiče, rado ću se starati o dobrom imidžu i ugledu udruženja. Odnose sa javnošću slobodno prepustite meni, tim pre što treba misliti i na eventualne buduće angažmane u drugačijim okolnostima i udarati im temelje.

 

Za početak, evo simpatičnog, nenametljivog simbola udruženja.

 

 

b1sLTTS.jpg

Link to comment

Moze, ako je od maline. Visnja bas i nije nesto.

 

Poz

 

Filipe, oce se to proizvoditi u krasnijem aktjabru?

Edited by le petit nicolas
Link to comment

 

 

dajte prvo oaj fond, udrž građana (s dovoljno širokim delokrugom da može da aplicira za grantove :D) da se reaguje na ovo što je sad goruće, a posle kule, gradovi. (micim, i ovo št o se sad radi je projekat, samo nije strukturiran :D)

+1

Prvo fond&udruženje gradjana, da se možemo lakše organizovati. Kasnije, kad se/ako se javi neka zgodna i dobra ideja, napisaćemo odlične projekte,  dobijaćemo grantove, lako ćemo sve sprovoditi i svi će da se vole i ljube. 

Ne treba stvari požurivati, ako nije neophodno. PPPriroda, po pravilu, sve radi sama.

Za početak, hajde da osnujemo udruženje gradjana

Link to comment

eee, majkomoja, dje je mene bio pravnik kad sam sve morala sama :cry:

Ti na mene možeš uvek da računaš :heart:

 

za uzvrat da mi objasniš u 5 rečenica kako avioni lete (to mi je misterija!)

Link to comment

Ti na mene možeš uvek da računaš :heart:

 

za uzvrat da mi objasniš u 5 rečenica kako avioni lete (to mi je misterija!)

nedo bob da budem ikad ishta vishe osnivala, al fala kao da hocu :lolol:

 

a jedan me je pitao kako radi telefon. i sad me ponekad pita :D

 

a znam i jednog koji je izmislio laserski shtampach pa doshao da me obraduje :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Sve što sam ubacila u Statut ima razlog, dajte da razjasnimo sve do sutra pa da donesem odštampanu verziju plus zapisnike koje ćemo potpisati pre no što se obločemo.

 

p.s. jebo vas Vračar!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...