Jump to content
IGNORED

Удружење Плус Један


MaryPoppins

Recommended Posts

Molim brojeve racuna za cetvrtak, na pm.

 

Kao dipl. Namcora, sve me vuce na prvu mccabeovu koncepciju. Ali, ako cemo u javnos, prezivecu i to.

 

Offtopic: mila drzava je od svega ovih dana jedino uspesno i na vreme organizovala donatorsku konferenciju.

 

Poz

Link to comment
  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    74

  • MaryPoppins

    42

  • Valkyrie

    34

  • gospa buba

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

slazem se da je, ako nvo/fond tezi samostalnom radu, sirenju i umrezavanju, ppp kripticno ime. iziskuje dodatno objasnjavanje za sta prostora nikada nema dovoljno, a i potencijalni donatori mogu lose reagovati na njega.

parapsihopatologija mi apsolutno nije ime za ambiciozno udruzenje. cak se ne bih iznenadila ni da bude problema kod registracije.

 

za interne akcije, ppp je ok, tj ime nije narocito bitno, nece biti puno situacija da se objasnjava.

Edited by morgana
Link to comment

ja vas sve volim. :heart: ali ne gay style, nego onako..... :unsure:

 

i tu sam, naravno.

eee, jadan :D (kaze se volim i ja vas <_<)

 

ja sam za prvi pravac, samo nashe, drugih pravaca ima kolko ocesh ^_^

 

dajte na pm za krupanj, rachun i tako to, ako radimo neshto namenski za tamo, opshte poslove radim preko opshtine. ne merem da idem nigde, taka mi konfiguracija.

Edited by gospa buba
Link to comment

Prva opcija je realnija i moze ad hoc individualnim naporima da se iznese ali joj je domet manje-vise isti kao i ovo sto imamo sada s privatnom inicijativom i privatnim racunima.

 

Druga opcija je neuporedivo primamljivija  Samo povrsan pregled aktivnih clanova foruma je dovoljan da se zakljuci kako PPP ima takav human resource da bi vrlo lagano mogao preko noci da postane faktor, cak i game changer u NVO sektoru. Lose je to sto je za tako nesto ipak neophodna organizacija i to full scale organizacija, ne moze se to voditi volonterski. Dovoljno je da NGO PPP aplicira za jedan jedini veci projekat kod, recimo, EU i dobije ga pa da se kompletno promeni citav kontekst. Veci donatori su vec neko vreme drasticno podigli donju granicu apliciranja da bi izbacili ad hoc organizacije iz igre, tako da tu govorimo o iznosima od vise desetina ili cak par stotina hiljada evra. Izneti takav projekat od trenutka kad se oglasi konkurs do trenutka kad posaljes zavrsni izvestaj je ogroman posao za vise ljudi. Samo kao ilustraciju da pomenem licno iskustvo, u vreme kad sam radio taj posao na maksimalnom broju obrtaja na iznose izmedju 300 i 500 hiljada godisnje imao sam u pet godina zaredom izmedju 150 i 200 dana terena godisnje, a tu ne racunam desk obaveze u kancelariji, u organizaciji koju sam delio sa jos sedmoro ljudi.

 

Crkao bih od srece da vidim ovo drugo u Srbiji ali treba dobro razmisliti da li to zelimo pre nego sto bismo se upustili u tako nesto, da ne padne posle poplava kajanja pa da oni koji su se najvise izlozili ostanu sami k'o u gori vuci.

Link to comment

pa ja odmah znam da tu drugu varijantu ne mogu, vec kilavo (!) volontiram na dva mesta, mahom elektronski, ono, da uradim sajt, da doteram pisma, da sredim tabele, jer nemam svoj dnevni kapacitet da idem tamo vamo, idenje radi ko moze, ja odmah znam koje su mi granice, pred nosom su mi...

Link to comment

Molim moderatore da broj računa pinuju negde gore i da zaključaju temu, da ne bismo traži na 14-oj stranici ove teme.

 

Hvala.

 

Naravno, ja sam za :)

Link to comment

Druga opcija je neuporedivo primamljivija  Samo povrsan pregled aktivnih clanova foruma je dovoljan da se zakljuci kako PPP ima takav human resource da bi vrlo lagano mogao preko noci da postane faktor, cak i game changer u NVO sektoru. Lose je to sto je za tako nesto ipak neophodna organizacija i to full scale organizacija, ne moze se to voditi volonterski. Dovoljno je da NGO PPP aplicira za jedan jedini veci projekat kod, recimo, EU i dobije ga pa da se kompletno promeni citav kontekst. Veci donatori su vec neko vreme drasticno podigli donju granicu apliciranja da bi izbacili ad hoc organizacije iz igre, tako da tu govorimo o iznosima od vise desetina ili cak par stotina hiljada evra. Izneti takav projekat od trenutka kad se oglasi konkurs do trenutka kad posaljes zavrsni izvestaj je ogroman posao za vise ljudi. Samo kao ilustraciju da pomenem licno iskustvo, u vreme kad sam radio taj posao na maksimalnom broju obrtaja na iznose izmedju 300 i 500 hiljada godisnje imao sam u pet godina zaredom izmedju 150 i 200 dana terena godisnje, a tu ne racunam desk obaveze u kancelariji, u organizaciji koju sam delio sa jos sedmoro ljudi.

 

na osnovu iskustva sa projektima u iznosima od 100.000+ evra, molim da se ima u vidu da bi to najverovatnije podrazumevalo da se par ljudi potpuno posveti prodžekt menadžmentu. samo pisanje projekta po specifikacijama međunarodnih organiizacija  je  intenzivan višednevni timski rad, a postoje i mnoge druge grozomorne aktivnosti, od kojih je reporting valjda najgora. to nije part time job. 

Link to comment

Molim račun takodjea što se tiče imena , neposredno posle bombardovanja sam sa  grupom inicijalno sastavljenom od ETFovaca rasutih po svetu,  koja je krenula prvo isto ovako kao naše prethodne akcije , skupljaj i šalji kad je  urgentno  bila član NVO za pomoć iseljenima sa Kosova o ime nam je bilo PP :) skraćeno od Prava Pomoć. Do skoro sam imala neke nalepnice koje smo štampali i lepili na    kutije sa garderobom i hranom . Tako da eto, PPP svašta može da znači :thumbsup:  

Link to comment

na osnovu iskustva sa projektima u iznosima od 100.000+ evra, molim da se ima u vidu da bi to najverovatnije podrazumevalo da se par ljudi potpuno posveti prodžekt menadžmentu. samo pisanje projekta po specifikacijama međunarodnih organiizacija  je  intenzivan višednevni timski rad, a postoje i mnoge druge grozomorne aktivnosti, od kojih je reporting valjda najgora. to nije part time job. 

 

Ja bih rekla višenedeljni, i to za ljude koji su ispraksani. Plus, niko ne garantuje uspeh (dobijanje sredstava), plus ako prođe projekat tu se posao ne završava nego tek počinje. I treba imati u vidu da kod manje-više svih donatora max. 30% od odobrene cifre može da ode na ljudske resurse. Dakle da, ovo bi bio fulltime posao za više ljudi.

 

Pošto ne znam baš dobro kako funkcionišu fondovi, je l svi koji su dali doprinos izglasavaju UO, pa UO odlučuje gde će se usmeravati sredstva, ili kako?

Link to comment

U pravu si, sad kad se setim -  za nekoliko dana možeš da istabeliraš, isgantodijagramišeš, popišeš autpute i autkamove, i izbudžetiraš mali projekt od dva meseca u vrednosti od 30-40 hiljada evra, pod uslovom da imaš odličnog računovođu i dva iskusna pisca projekata. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...