Jump to content
IGNORED

Удружење Плус Један


MaryPoppins

Recommended Posts

Ja bih rekla višenedeljni, i to za ljude koji su ispraksani.

 

Dobro, ovo je sad preterivanje. Ako se tacno zna sta se hoce projektom i ako su dobro prouceni guidlines-i nema te majcine organizacije za koju se ne moze napisati projekat za dva-tri dana, kakav god template da napravi. Nije to knjiga pa da ti treba nekoliko nedelja da je napises.

Link to comment
  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    74

  • MaryPoppins

    42

  • Valkyrie

    34

  • gospa buba

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro, ovo je sad preterivanje. Ako se tacno zna sta se hoce projektom i ako su dobro prouceni guidlines-i nema te majcine organizacije za koju se ne moze napisati projekat za dva-tri dana, kakav god template da napravi. Nije to knjiga pa da ti treba nekoliko nedelja da je napises.

 

yep  :cry:

 

no, sve u svemu, slažemo se da je to grdan posao koji je samo početak. nije nemoguć, jednom kad se to nauči i trenirana šimpanza može da piše projekte (kad je ideja lepo artikulisana, naravno), no sve to zahteva puno radno vreme vreme i organizovan prostor.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Dobro, ovo je sad preterivanje. Ako se tacno zna sta se hoce projektom i ako su dobro prouceni guidlines-i nema te majcine organizacije za koju se ne moze napisati projekat za dva-tri dana, kakav god template da napravi. Nije to knjiga pa da ti treba nekoliko nedelja da je napises.

 

Pa dobro, ja sam uračunala i to proučavanje guidelines i brejnstormovanje projektnih ideja.

Link to comment

yep  :cry:

 

Ma, mene taj deo uopste ne brine. Jedan ili dva sastanka sa EU i precizno citanje guidelines-a na sajtu je sve sto za to treba, a racunam da se ni za sta ne bi apliciralo a da se ne zna unapred sta se hoce postici projektom kojim se aplicira. Vec sam to radio i nije tako strasno koliko se prica. Sa jos jednim kolegom i odlicnim racunovodjom za dva dana smo predali projekat od 180.000 evra koji je bio sedmi po kvalitetu od nekih 80 ukupno, a znas vrlo dobro da u prvih deset obicno pola udje preko veze. Ni izvestavanje nije problem ako se dobro podeli posao, narocito imajuci u vidu da ovde imamo iskusne psihologe koji mogu da pokriju evaluaciju.

 

Problem je implementacija. To su ogromni projekti i ogromne cifre, treba to odraditi.

Edited by harper
Link to comment

ja nisam shvatio da je cilj da se pravi giga zajebana NGO, makar ne u ovom trenutku, vec da prosto postoji pravno lice koje bi koordinisalo PPP napore da se pomogne ugrozenima u poplavi

 

ako cemo to raditi, treba se sto pre prijaviti APR-u

 

za ostalo, kasnije

Link to comment

Kao dipl. Namcora, sve me vuce na prvu mccabeovu koncepciju. Ali, ako cemo u javnos, prezivecu i to.

i ja sam uz nikolicu.

 

podržavam svaku akciju koja se pokrene na ppp.

Link to comment

Sa jos jednim kolegom i odlicnim racunovodjom za dva dana smo predali projekat od 180.000 evra

 

ok, nije ovo baš sasvim uobičajeno :)

 

enihu stvarno mi nije poenta da smorim ljude, već da ukažem na to šta se može desiti ako stvari krenu nekim ozbiljnijim putem, i da ljudi negde u dnu mozga imaju ideju da bi ovo moglo da im se pretvori u veoma ozbiljan commitment i jedan ispunjujući i koristan posao.

Link to comment

ja nisam shvatio da je cilj da se pravi giga zajebana NGO, makar ne u ovom trenutku, vec da prosto postoji pravno lice koje bi koordinisalo PPP napore da se pomogne ugrozenima u poplavi

 

ako cemo to raditi, treba se sto pre prijaviti APR-u

 

za ostalo, kasnije

 

Da, to je OK i to pokriva ova prva opcija. Samo sam pokusao da izlozim prednosti i nedostatke na vreme jer kad krenu ovakve ideje da se rolaju (sto bi Sejlorka rekla, da se brejnstormuju) ljudima u odusevljenju svasta padne na pamet. Moje misljenje je da se pocne od ovog prvog pa da vidimo sta ce da ispadne. Samo se treba registrovati "siroko" da opis delatnosti moze da pokrije sta god ljudima moze da padne na pamet u buducnosti i to je to.

Link to comment

upravo ovo sto kaze doktor. za pocetak udruzenje, posle cemo da vidimo ima li mogucnosti za nesto vise.

 

tek informacije radi, liceulice vec skoro dve godine ne dobija ni na jednom konkursu pare od eu gazda, a projekte pisu profesionalci, potrebe su slicne onima o kojima se ovde prica. mala bara, puno krokodila, da ne idem dalje, te tako za ppp za sada najbolje (i najbrze) da bude udruzenje gradjana.

Link to comment

ja upadam onako iznenada jer nisam bila tu, elem odlična ideja + ovo:

 

mislim, ja sam vrlo svesna, a zivot me usmerio na tu stranu, da su realno vece shanse da dajem kintu nego da lopatam i razvrstavam

mada iz drugih razloga, jebiga nisu još izmislili teleport

 

problem mi je naravno neorganizovanost za uplate iz inostranstva, mislim ionako ne mogu da uplatim neznamnijakoliko, pa kad mi od toga oduzmu proviziju za kojekakve bogate bankare ne sviđa mi se uopšte

 

ali zato mogu da donesem pomalo kad god dođem u Srbiju i predam nadležnim forumašima

Link to comment

nisam evo ima vec 5 godina u nvo svetu, ali je jos onda bilo jasno da prolazi vreme volonterskih organizacija. drugim recima, ako hoces da apliciras za eu pare, moras imati dosta stabilnu strukturu sa prijavljenim zaposlenima.

 

istovremeno, bez adekvatnih referenci i, sto je jos vaznije, obezbeđenih kontribucija, eu fondovi nisu dostupni.

 

za kraj, struktura eu fondova se menja i u to drustvo je pristup autsajderima sve tezi. ja sam, recimo, imao prilicno uspeha sa projektnim predlozima koji su ocenjivani i finansirani u briselu i vrlo malo ili nimalo sa onima za koje je zaduzena bila lokalna kancelarija.

 

da sumiram, u to se drustvo tesko ulazi (posle se, doduse i tesko izlazi) i takav angazman trazi celog coveka (odnosno ljude).

Link to comment

Da sumiramo, Valk je rekla da ce napisati Statut, ja se prijavljujem da budem jedan od troje inicijatora. Cimajte me na PP za JMBG i ostale podatke.

Link to comment

računajte da na raspolaganju u svakom trenutku imate (veoma) ispraksanog konsultanta za finansije i pisanje projekata :)

 

što se tiče krupnja, dobra drugarica mi je odande, njeni roditelji su sad tamo, u kući na brdu za koje se plaše da se može strovaliti

ako vam treba neki lokalac, mogu da je pitam da li bi oni ili neko koga znaju bio voljan da dočeka ppp ekipu i kaže šta gde treba i to

garantujem poštenje tih ljudi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...