Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne verujem ja mnogo u to, to bi bilo upucavanje u sopstvenu nogu za sve pare....

 

Nemoj da si lud, oni koji su pisali da je poginulo hiljadu-dve ljudi, da je vlast namerno skrival broj poginulih itd bez problema mogu da zavrse bar na informativnom razgovoru. Mene interesuje drugo, a to je ono sto bi nas ovde trebalo da zanima - da li ce da krenu po kucama onih koji politicki, ekonomski i drugacije kritikuju pa krenu da im nalaze "kvotove" u kojima su se oglusili o zakon (posto je ipak malo nezgodno hapsiti ljude cisto zbog politickog misljenja - to bi vec bilo upucavanje u sopstvenu nogu, jer to jako lose izgleda (Ali ne mora sve na sudu, postoje i drugi nacini zastrasivanja ako neko hoce time da se bavi). 

Link to comment

a sad kad pogledam da je ekipa iz 2008. mislila da "fora" da se pije ovaj viski i puse mirislajve cigare nije ni cudo gde smo zavrsili :dry:

 

vat-69.jpg

Ovo je pio Capt. Nixon iz Band of Brothers. :)

Link to comment

Nemoj da si lud, oni koji su pisali da je poginulo hiljadu-dve ljudi, da je vlast namerno skrival broj poginulih itd bez problema mogu da zavrse bar na informativnom razgovoru. Mene interesuje drugo, a to je ono sto bi nas ovde trebalo da zanima - da li ce da krenu po kucama onih koji politicki, ekonomski i drugacije kritikuju pa krenu da im nalaze "kvotove" u kojima su se oglusili o zakon (posto je ipak malo nezgodno hapsiti ljude cisto zbog politickog misljenja - to bi vec bilo upucavanje u sopstvenu nogu, jer to jako lose izgleda (Ali ne mora sve na sudu, postoje i drugi nacini zastrasivanja ako neko hoce time da se bavi).

Nemoj da me shvatiš pogrešno ali likovi koji su pisali takve i slične budalaštine i treba da idu na informativni razgovor. Oni koji pišu o haraju treba da idu na nešto drugačiji razgovor.

Link to comment

Ono što je radila Maćićka definitivno jeste bilo bar za informativni razgovor, ona je otvoreno i kategorički tvrdila da su u pitanju hiljade žrtava.

 

Ali spekulisanje o tome da li vlast skriva broj mrtvih je druga stvar. Čini mi se da je to deo normalne političke rasprave. Ako za to počne da se privodi, onda da zatvaramo radnju. A kad kažem radnju, mislim demokratsku državu.

Link to comment

Bio u Krnjači u onom centru.Ono loše izgleda baš.Video jednu ekipu CK popisuju potrebe.Šta god to značilo.

 

Послато тетејцем

Link to comment

Naravno da treba suditi ljudima za sirenje glasina i panike u vanrednoj situaciji. Zbog glasina o zatvorenim putevima i mostovima mnogi nisu pobegli od opasnosti iako su to hteli, itd.

 

Samo, moji sugradjani nisu poceli panicno da beze iz grada posle necijeg pisanja na facebooku vec posle prenosa sednice vlade na RTS-u.

Link to comment

Ono što je radila Maćićka definitivno jeste bilo bar za informativni razgovor, ona je otvoreno i kategorički tvrdila da su u pitanju hiljade žrtava.

 

Ali spekulisanje o tome da li vlast skriva broj mrtvih je druga stvar. Čini mi se da je to deo normalne političke rasprave. Ako za to počne da se privodi, onda da zatvaramo radnju. A kad kažem radnju, mislim demokratsku državu.

 

Po toj logici svako ko tvrdi da je HAARP uzrokovao poplave takođe mora biti pozvan na informativni razgovor, pošto tu ima i elemenata agresije jedne zemlje na drugu itd itd.

Link to comment

Ono što je radila Maćićka definitivno jeste bilo bar za informativni razgovor, ona je otvoreno i kategorički tvrdila da su u pitanju hiljade žrtava.

 

Ali spekulisanje o tome da li vlast skriva broj mrtvih je druga stvar. Čini mi se da je to deo normalne političke rasprave. Ako za to počne da se privodi, onda da zatvaramo radnju. A kad kažem radnju, mislim demokratsku državu.

 

Ne bih rekao da je to deo normalne politicke rasprave ali nije stvar u tome. Problem je to sto moze da se desi da ono zbog cega bi bilo legitimno pozvati ljude na informativni razgovor samo budu otvorena vrata za praksu koju bismo naknadno mogli debelo iskijati, onda kad Vucic i njegove Sline shvate da imaju i to orudje "politicke borbe" u rukama. Ne da bi bilo gore nego sto vec jeste ali takva zloupotreba policije je kraj svake iluzije da u Srbiji uopste postoji politika.

Link to comment

a sad kad pogledam da je ekipa iz 2008. mislila da "fora" da se pije ovaj viski i puse mirislajve cigare nije ni cudo gde smo zavrsili :dry:

 

vat-69.jpg

nisam ja ekipa, ja sam bio gradjanin koji se navukao na propagandu :P dok je takvih ovaca gradjana bice i adekvatnih politicara koji dobijaju izbore.

 

i sta vi imate protiv kubanske manufakture cigara gospodine singer?  :mad:  viski je bio dobar ali se ne secam koje je marke, otisla ta informacija cim sam popio sadrzaj, ta skotska rakijetina uspesno cisti mozak od sadrzaja :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne bih rekao da je to deo normalne politicke rasprave ali nije stvar u tome. Problem je to sto moze da se desi da ono zbog cega bi bilo legitimno pozvati ljude na informativni razgovor samo budu otvorena vrata za praksu koju bismo naknadno mogli debelo iskijati, onda kad Vucic i njegove Sline shvate da imaju i to orudje "politicke borbe" u rukama. Ne da bi bilo gore nego sto vec jeste ali takva zloupotreba policije je kraj svake iluzije da u Srbiji uopste postoji politika.

 

 

Slažem se.

Link to comment

Ne bih rekao da je to deo normalne politicke rasprave ali nije stvar u tome. Problem je to sto moze da se desi da ono zbog cega bi bilo legitimno pozvati ljude na informativni razgovor samo budu otvorena vrata za praksu koju bismo naknadno mogli debelo iskijati, onda kad Vucic i njegove Sline shvate da imaju i to orudje "politicke borbe" u rukama. Ne da bi bilo gore nego sto vec jeste ali takva zloupotreba policije je kraj svake iluzije da u Srbiji uopste postoji politika.

Vucic je to radio i pre 16 godina.

Ono sto mene ineteresuje jeste stav vlasnika FB-a  o privodjenju zbog izrecenog na njihovoj mrezi.Da li postoji neki slucaj da su reagovali zbog toga?

Link to comment

U pravu si, ali postoji neka granica a i kumulativni efekat. Rekoh već na pređašnjim stranama, nije vreme za takve zajebancije vlasti. ...ako ništa drugo, imaju iskustvo preigravanja iz vremena SMa.

Za jedno mogu desnu ruku da zalegnem: dodje li u Srbiji do sukoba vlasti i - necu da kazem opozicije, jer opozicije nema - gradjana koji su izasli da se bune, brutalnost policije ce biti nesto nevidjeno na ovim prostorima.

Toliko nevidjeno, da ce policija iz doba SM da izgleda kao uzor organa reda u civilizovanoj zemlji.

I ne samo brutalnost, nego i sve druge vrste zloupotreba, od sudstva pa na dalje sto se donekle vec i vidi.

Policija je danas toliko filtrirana tokom godina - od SM doba pa sve do danas - da je postala idealan aparat za represiju; sve vreme je prakticno trazila gospodara pod kojim ce da, konacno, dobije pokrice za onakvo postupanje sa 'neprijateljima' kakvo isti zasluzuju.

Milosti nece biti, a nece da pije vodu ni ona fraza da su i policajci, od najnizih do najvisih, ipak samo ljudi.

Dodatni element je i cinjenica da policija danas nema alternativu: postoji samo vlast, opozicije nema, pa tako nema ni potencijalnog novog gazde kome ce se moci - kao 5. oktobra, na primer - privoleti, pa je tako policija dovedena u situaciju bez alternative: ili ce da do kraja ostane uz vlast ili ce da - ukoliko u odbrani te iste vlasti poklekne - prestati da postoji.

Ovo vazi, bojim se, i za vojsku, ovakva kakva je sad, sa takozvanim profesionalnim sastavom koji je najblaze receno problematican i sastavljen uglavnom od ljudi mentalnog profila devedesetih, mislim na takozvanu trupu u kojoj se ono malo pravih profesionalaca utopilo, ako su uopste i bitni za ovu pricu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...