Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Zbog ovakvih opaski ću početi da pričam da sam završila samo srednju školu.

 

 

Nego, šta se dešava sa "Večernjim Novostima"? Naletela sam na par pozitivnih tekstova o DS pa se prosto štipam.

 

имају велики проблем са штампаријом борба око дуговања и камата. нешто су говорили и о гашењу. можда траже новог спонзора, ђаво ће их знати

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

nema ovo veze sa devedesetima. vucic je deo jednog sireg evropskog trenda gde mogu da se nadju i orban i erdogan i marina le pen (vreme je da se umiveni radikali i frontovci slizu ponovo) i drugi desnicari. nema ovde jednostavnog resenja koje bi bilo ekskluzivno za srbiju.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

nisam na to mislio a slazem se sa tvojim postom. mislio sam na zlehudu nadu naroda™ da ce se odredjena politcka situacija brzo zavrsiti. tako su se busni kurtoni intelektualci i gradjanska opozicija nadali od 1990 a znamo dokle je trajalo. samo sam na to mislio. s obzirom na krstenicu, vec sam se pomirio da je ovo zadnji politicki model koji cu u srbiji doziveti za zivota a realno i ne znam da li cu ziveti jos 10 ili 20 godina ili ce me strefiti srcka sutra ujutru. iluzorne nade bez ikakvog pokrica u stvarnosti samo pojacavaju stepen patnje u suocavanju sa svakodnevicom

Edited by Pontijak
Link to comment

Postoji jedna "sitna" ali toliko ključna razlika između njih dvojice. Već sam je nekoliko puta pominjao na forumu. Ta razlika je ujedno i razlog zašto ovom našem manijaku neće uspeti model koji pokušava da kopira.

kakvi smo mi Turci takvi su nam i apetiti i ocekivanja u standardu zivota :s_dj:  nismo uzalud bili siromasna administrativna jedinica otomanske imperije cetiri veka i nesto. opet kazem, kada su srblji izdrzali SM tolike godine sa sve degradacijom i degeneracijom svega postojeceg ukljucujuci i standard + sto je SM imao ozbiljnog protivnika a busni kurtoni aka opozicija ozbiljnu materijalnu i logisticku pomoc na cemu ja da zasnivam optimizam sada kada AV ima status politicara kompatibilnog sa svetom + podrska prijatelja™ a busni kurtoni nemaju materijalnu i logisticku pomoc?  dobro, za busne kurtone mi i nije zao vrede upravo toliko koliko i originalni predmet po kojem sam im dao kolektivni niknejm. ova epoha ce trajati duze nego sto se forum nada.

Link to comment

 

 

NIN intervju - Goran Ješić

Premijer je dizao paniku

 

Goran Ješić, potpredsednik vojvođanske vlade i predsednik Kriznog štaba Vojvodine u intervjuu za NIN ocenjuje da je Vlada tokom odbrane od poplava širila dezinformacije a premijer paniku.

 

"Očekivao sam od Vlade precizne informacije, poruke smirenosti i operativne, pametne ljude. Imali smo dezinformacije iz Vlade, gde Vučić govori panično da dolazi drugi talas, a inženjeri prate da Sava pada 30 centimetara dnevno“. Odgovarajući na pitanje da li optužuje premijera za širenje panike, Ješić kaže: "Apsolutno".  "Očekivao sam ako već direktno prenose sastanak Vladem da to ne bude montipajtonovski rijaliti šou već da ona pruži pouzdane informacije. Na neke informacije funkcioneri Vodoprivrede morali su da kažu: "Gospodine premijeru, to što govorite nije tačno". Izabrao je poltrone i od njih to nije bilo moguće očekivati". Goran Ješić zamera "kontrolisanim medijima“ na senzacionalisitčkom izveštavanju.

"Nismo mogli da prođemo da napravimo nasip u Rači. Ljudi su sekli nožem vreće u Sremskoj Mitrovici. Nismo znali zašto nam ne dozvoljavaju, sve dok na Pinku nismo videli informaciju da smo navodno doneli odluku da ih potopimo“ kaže Ješić.

 

On navodi da u Vojvodini ni jedan život nije bio u opasnosti zahvaljujući spremnosti nadležnih pokrajinskih institucija, investicijama u Vodoprivredu i postojećim planovima za odbranu od poplave. „

 

Na osnovu hidrometeoroloških prognoza, trebalo je uključiti sirene i evakuisati deo Obrenovca“ komentariše Ješić u intervjuu za NIN postupke vlasti u odbrani Obrenovca od poplava.

Edited by slow
Link to comment
Beograd -- Krivično veće Višeg suda u Beogradu ukinulo pritvor trojici optuženih da su preko društvenih mreža širili paniku u vreme vanredne situacije.

 

Link to comment

Jebote. Pa ovo je cirkus.

 

Mislim, super što su im ukinuli pritvor (i naravno da jesu, i da treba), ali kolik je tupav i eager to please bio onaj koji im ga je propisao in the first place?

Link to comment

 

Beograd -- Krivično veće Višeg suda u Beogradu ukinulo pritvor trojici optuženih da su preko društvenih mreža širili paniku u vreme vanredne situacije.

 

 

e aleluja

Link to comment

Ja bih za pocetak sacekao da vidim sta su pisali, pa onda donosio zakljucke o (ne)opravdanosti pritvaranja.

Nikad ne znas, mozda je bilo nesto za sta zaista moze sasvim legalno & legitimno™ da se fasuje 30 dana...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...