Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Pa čekaj, jel nije bilo da kradu pomoć, da imaju sve bolje nego drugi, i tako..............kad ono:

njih su danas prosledili u zvečku. njih smo juče upoznali u krnjači. kad kažu deca, misli se i na bebe od par meseci. 

 

mislim, to u krnjači je spektakularno. zemljanim putem dođeš do ničega, i tu su barake bez funkcionalnih instalacija, okolo nema ništa, a mudro je postavljeno tako da se sa puta ni ne nazire. elem, levo izbeglice koje je i svevišnji zaboravio u silnoj brizi još pre dvadeset godina, u sredini žene iz obrenovca, desno nehigijensko naselje. siromaštvo, izolacija i rasizam 3 u 1 na kvadratnom kilometru na deset minuta od centra grada.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sava kod Sapca je pala ispod granice vanredne odbrane, medjutim Stab za vanredne situacije sa SNS-ovcem Birmancevicem na celu, nastavlja sa radom. Cuo sam da je Zivkovic u skupstini rekao da su i pecat uradili

 

 

 

Vanredne mere odbrane od poplava i dalje na snazi

Štab za vanredne sitacije grada Šapca saopštio je danas da je vodostaj Save kod Šapca jutros iznosio 499 centimetara, ali da po nalogu JP „Srbijavode“, vanredne mere odbrane od poplava ostaju na snazi, jer su nasipi u lošem stanju, a postoji i veliki pritisak od unutrašnjih voda.
Link to comment

nu evo vam jedan aber koji sam dobio od prijatelja koji se profesionalno bavi rekama - pre par godina radjena neka stufija po kojoj je preko 30% nasipa probijeno jer čestiti domaćini nisu hteli da obilaze do reke i njiva/vikendica. A gotovo 60% je bilo zrelo za remont.

 

Nemam pojma koliko je istina, pošto kupio po tolko i prodajem

Link to comment

ako po stoji bilo kakva logika onda molim da mi se pojasni kako je marko blagojevic (direktor faking CESID-a) postavljen da upravlja novcem za obnovu zemlje???

odnosno ne kako, vec zasto bre??? zbog cega??? :o

 ugledamo se na ameriku, ako je mogao braun na čelo feme, što ne bi mogao blagojević na čelo ovog našeg nečega...

https://www.youtube.com/watch?v=zMxz54YXwL8

Edited by Joshua
Link to comment

 

Nema nam druge nego da trazimo neku drugu EU, bolju i po nasoj meri.

 

Naprotiv, ovakva EU, birokratska, netransparentna, pilicarska i sve vise bez ikakvih principa je bas po nasoj meri.

Link to comment

mislim, to u krnjači je spektakularno. zemljanim putem dođeš do ničega, i tu su barake bez funkcionalnih instalacija, okolo nema ništa, a mudro je postavljeno tako da se sa puta ni ne nazire. elem, levo izbeglice koje je i svevišnji zaboravio u silnoj brizi još pre dvadeset godina, u sredini žene iz obrenovca, desno nehigijensko naselje. siromaštvo, izolacija i rasizam 3 u 1 na kvadratnom kilometru na deset minuta od centra grada.

 

Ali one metalne šipke kojima su podbočili barake da se ne sruše. Međutim one žene iz Crvenog krsta su odlične.

Link to comment

Naprotiv, ovakva EU, birokratska, netransparentna, pilicarska i sve vise bez ikakvih principa je bas po nasoj meri.

Mani se poezije i proze: kakvom bi se to EU Srbija zadovoljila?

Ili pokusaj da objasnis ili cuti.

Ovako u pola glasa spocitavati da je EU nesto fuj za Srbiju je, da izvines, malo nefer prema ljudima u Srbiji pre svega.

 

Stav(ovi) poput tvog da je EU nesto lose - sada su to netransparentnost, pilicarenje i nedostatak bilo kakvih principa - su se svih ovih godina prodavali ljudima u Srbiji kao slika EU.

Rezultat je taj da se EU danas u Srbiji vidi ili kao nesto lose ili kao nesto sto ce - cim se samo Srbija uclani - da donese plate od po 1,000 - 2,000 evrica i svima ce da bude lepo.

U pozadini svega, a ja zaista ne znam sta ti zagovaras ili koju alternativu osim EU vidis za Srbiju, lezi negovan stav da je Srbija tu neki bogzna kakav faktor od kog bog zna sta zavisi.

Nije: Srbija je mala, nikom vazna ili vrlo malo vazna zemlja koja je debelo zglajznula i koja je u debelim problemima i kojoj bez EU spasa nema, jer ma kolika da je kriza u EU, situacija u Srbiji je daleko od krize. Radi se o pravoj pravcatoj drustveno ekonomskoj kataklizmi iz koje je vadjenje sve teze ako i uopste moguce.

Problem je samo sto se uslovi koje EU ili njene clanice namecu u Srbiji od strane takozvane elite prodaju srpskoj javnosi kao cena, ucenjivanje, itd, itd jer je - kako sada stvari stoje - jedino sigurno u slucaju ulaska Srbije u EU, ovakva kakva je, bilo to da bi te smrdljive elite izgubile dobar deo svojih povlastica svake vrste.

Da bez kontrole, bahato, mimo svih zakona, rade sta im se hoce pa jos da to svoje radjenje prodaju kao nacionalni interes.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...