Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Kad sjaše SNS,  naći će se neki novi Dobrica Ćosić da se nazove disidentom. Bušni kurtoni čekaju da se Vučić iskliza na realizaciji postavljenih zadataka. Sad sam sve ubeđenija da se neće isklizati i da zamajava svoje prijatelje™ kao što zamajava i ovaj narod u stilu (da citiram Bubu) "sad sam spremio da počnem da krenem".

 

Erm, ne bih rekao. Ako ozbiljno krene sa napadima na slobodu mišljenja i izražavanja dobijaće sve jače packe iz EU. Za samo par oborenih, a totalno opskurnih, sajtova su dobili jedno mršavo OEBS saopštenje za koje su, opet, već stigli da reaguju kao u ona dobro poznata vremena. To mora da se radi finije i suptilnije, ponoviću, da bi uradio tj. postao to što je namislio moraće više da se ugleda na Mila, a ne na neke druge (ili sebe od pre 15-16 godina). 

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da ove prozivke na račun policijskog vrha, treba sagledati u kontekstu ove vesti:

 

 
Друштво Има ли одговорних за последице поплава

Директор полиције наложио је да се прикупе обавештења о евентуалној одговорности локалних власти у Обреновцу, Крупњу и Шапцу

pripadnici-mup-a-angazovani-na-evakuacij
Припадници МУП-а ангажовани на евакуацији становника Барича (Фото Д. Ћирков)

Надлежна тужилаштва упутила су полицијским управама захтев за прикупљање потребних обавештења о евентуалној кривичној одговорности оних који нису поступали у складу са законом приликом недавних поплава. О каквим је конкретно подацима реч, као и да ли су тужилаштвима достављене неке информације, није могло да се сазна јер је у току предистражни поступак који по закону, представља тајну.

Сходно оваквој реакцији тужилаштва, Дирекцији полиције је достављен налог за прикупљање потребних обавештења у вези са, евентуалном, одговорношћу локалних самоуправа у елементарним непогодама које су погодиле Обреновац, Крупањ и Шабац. Директор полиције Милорад Вељовић је, како је саопштено из МУП-а, наложио да се хитно формирају радне групе и поступи по налогу тужилаштва.

У ранијим изјавама датим медијима, премијер Александар Вучић казао је да у конкретним случајевима локалне власти имају највећу одговорност. Он је навео и да је у Србији правна регулатива таква да се штета процењује на основу закона из 1987. године и то је, како је рекао, срамота за све нас.

Министарство државне управе и локалне самоуправе најавило је јуче да припрема ново, много једноставније, упутство за процену штете које ће за неколико дана доставити општинама.До тада проценитељи на терену настављају да раде као и до сада. Њима посао додатно отежава што раде по правилнику из доба СФРЈ и попуњавају стотину образаца.

М. Дерикоњић

------------------------------------------------

Тужилаштво и МУП без одговора о обдукцијама

Нејасно зашто је утврђивање узрока смрти страдалих у поплавама поверено полицији а изостављен је Институт за судску медицину

Информација да обдукције тела настрадалих у поплави на подручју Обреновца обављају стручњаци МУП-а Србије, а не из Института за судску медицину Медицинског факултета, и даље изазива пажњу у стручним круговима. Професор Правног факултета у Београду Милан Шкулић каже да је обдукција врста вештачења коју може да нареди јавни тужилац када постоји сумња или је очигледно да је смрт наступила услед кривичног дела.

У Удружењу тужилаца Србије, као и у Републичком јавном тужилаштву за „Политику” је речено да нису спремни да се упуштају у јавно објашњавање због чега се обдукције не обављају у Институту за судску медицину, већ су само навели да по Закону о кривичном поступку наредбу о обдукцији издаје – јавни тужилац. Ако би се обдукција радила у току јавног претреса онда ту наредбу издаје суд. Правници кажу да би се објашњење зашто обдукције ради МУП можда могло тражити евентуално у неким економским, практичним разлозима, будући да је реч о масовном догађају.

У Институту за судску медицину Медицинског факултета, како смо већ писали, били су изненађени да тела страдалих нису упућена у њихову установу, иако им је у недељу, на састанку са београдским властима речено да буду у приправности. Питања МУП-у Србије о овој теми, прослеђена Бироу за сарадњу са медијима, до закључења овог издања „Политике” остала су без одговора.

О. Поповић

објављено: 29.05.2014.

 

Link to comment

Glupo mi je da se natezem sa svakim ponaosob. Ljudi koji su izmisljali i sirili price o stotinama leseva, vadjenju mrtvih trudnica iz vode i hladnjacama (pri cemu ne mislim konkretno na ove ljude)- treba da idu u zatvor, i za to hvala Bogu postoji zakonska osnova. A o sudskim postupcima u konkretnim slucajevima se moze imati relevantan stav samo ako imas barem neke osnovne informacije o njima. I ne Simo, nisam to tako rekao.

 

Toliko o ovome od mene.

Na ovom forumu jedan forumas je pricao o slicnim stvarima.Hoces li njega prijaviti?

Link to comment

Boli nas uvo. Kad se za 50 godina bude pisala istorija srpskog nacizma u drugoj deceniji 21. veka valjda ce neko da se seti da je ucutkivanje interneta krenulo od nasa tri drugara na koje je poslato ono bubuljicavo prase. Samo cemo onda morati da promenimo naziv iz PPP u PPPP (Prvi Popili Po Picki). :s_a:

na zalost moram da te demantujem. prvi je priveden lingvista i pisac Pavle Cosic kada je na svom fejsbuku objavio oglas za Gavrila Principa novog milenijuma :bee:

Link to comment

I da je pricao,pa sta?Problem je sto su forumi kod nas puni drukatora,onih koji su vec u poslu i onih koji to zele da budu.

Ovaj forum je vec doziveo da zbog napisane reci njegovi clanovi budu osudjeni.

Link to comment

Sreća u nesreći je to što je umobolnik definitivno ubacio u Warp 9 tako da će Veliki Srpski Prasak definitivno stići brže nego što se bilo ko mogao nadati.

mislis, isto kao sto je Errdogan pao sa vlasti posle Taksima?

 

nekako sam nostalgiican, podsecaju me ovi komentari na pocetak 90ih i predvidjanje brzog kraja ondasnje vlasti. eh.

Link to comment

mislis, isto kao sto je Errdogan pao sa vlasti posle Taksima?

 

nekako sam nostalgiican, podsecaju me ovi komentari na pocetak 90ih i predvidjanje brzog kraja ondasnje vlasti. eh.

+1

Link to comment

nema ovo veze sa devedesetima. vucic je deo jednog sireg evropskog trenda gde mogu da se nadju i orban i erdogan i marina le pen (vreme je da se umiveni radikali i frontovci slizu ponovo) i drugi desnicari. nema ovde jednostavnog resenja koje bi bilo ekskluzivno za srbiju.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Mi smo sada na neki način u ovoj fazi: nema jasnog spoljnog stava protiv Vučića zato što još nije iskočio iz određenih kosovskih i evrointegrativnih šina. Sve ostalo je u drugom planu, shvatanje spolja je da imamo vlast kakvu smo zaslužili, što je i inače tačno.

otprilike to pokusavam da kazem ali na svoj nacin. tek kada bude ocigledno da je sadasnja vlast iskocila iz sina™ onda mozemo da pocnemo da spekulisemo o modalitetima kada ce se promeniti vlast. dok se to ne desi, pa sta da vam kazem, ne nadajte se da ce se bilo sta zavrsiti brzo. cak i da se narod pobuni, u sta duboko sumnjam, a vlast ostane stabilno u sinama™ ocas posla ce narod dobiti majdan™ na terazijama ili bilo kom gradskom trgu. a imamo takoreci svakodnevni prenos mesecima kako to izgleda i koliko ljudske zrtve u ukrajini potresaju bilo kod od vlasnika sina™. tako da je meni prakticnije da nemam iluzije gde zivim

Link to comment

nema ovo veze sa devedesetima. vucic je deo jednog sireg evropskog trenda gde mogu da se nadju i orban i erdogan i marina le pen (vreme je da se umiveni radikali i frontovci slizu ponovo) i drugi desnicari. nema ovde jednostavnog resenja koje bi bilo ekskluzivno za srbiju.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

 

 

Ja o ovome razmisljam vec neko vreme, krenulo je opet desno.

Link to comment

mislis, isto kao sto je Errdogan pao sa vlasti posle Taksima?

 

nekako sam nostalgiican, podsecaju me ovi komentari na pocetak 90ih i predvidjanje brzog kraja ondasnje vlasti. eh.

 

Postoji jedna "sitna" ali toliko ključna razlika između njih dvojice. Već sam je nekoliko puta pominjao na forumu. Ta razlika je ujedno i razlog zašto ovom našem manijaku neće uspeti model koji pokušava da kopira.

Link to comment

najjednostavnije rešenje je bila preventiva npr da vučić uopšte ne dođe na vlast

 

međutim nama pametnima je bilo teško da taj plan sprovedemo u delo jer u srbiji ima mnogo glupih ljudi  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Postoji jedna "sitna" ali toliko ključna razlika između njih dvojice. Već sam je nekoliko puta pominjao na forumu. Ta razlika je ujedno i razlog zašto ovom našem manijaku neće uspeti model koji pokušava da kopira.

 

Upravo. Nek' Vučić ostvari turski ekonomski rast, onda možemo praviti paralele između njih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...