Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Milosav Samardžić

Ко је могао да га спаси?

Могла је једна једина инжењеријска бригада, која је до „демократских промена“ 2000. године била стационирана управо у обреновачкој касарни. Србија је имала 15 таквих бригада, са по четири батаљона, као и на десетине самосталних инжењеријских батаљона и чета. Њихови ровокопачи могли су у кратком року да ископају канале дубине два метра, а багери да изграде бедеме, што би вратило реке у корита, или их усмерило где треба.

 

Самарџић као и обично лупа.

Па та јединица је била у Обреновцу 81-ве, па ни она, заједно са свом механизацијом локалних фирми није могла да заустави потоп. А овај случај је био још драстичнији.

На сваком снимку (па и на оном из 81-ве где видимо припаднике ове бригаде) на насипима се виде само људи, без механизације, како стављају џакове. То је зато што натопљени насипи не могу да поднесу велику тежини инж. машина.

Копање ровова такође не би ништа помогло, јер где би отишла та вода? Да не спомињемо да се ради о озбиљним количинама воде.

 

 

 

Danijela Rafailović

 

...Tu je bilo, onako odokativno, jedno 500 ljudi. Najvise zena sa decom, zena bez dece I starice. Drzali su nas iza konopca ko stoku. Svojim usima cula vojnog policajca kad je starici rekao-Ne moze baba! Sta ti mislis, da tvoj zivot vredi vise nego ove dece? Nazad ! Baka je bila toliko stara I pogubljena, da mislim da ga nije ni razumela. Ok, mozda I ja tako mislim, ali u zivotu mi nije palo da tako nesto kazem naglas. Pa, ko si ti , bre, mamu ti maminu, da tako sa njom razgovaras? Pa, nije ona drzavni neprijatelj !

 

Већ је била прича (не знам да ли од исте жене) о конопцима и хеликоптерима.

Прича је истинита, само није споменуто да је на почетку било без тога - људе су поређали жене и деца прво, стари и тако даље, да би по слетању цела маса грунула у хеликоптер. После тога су полицајци направили ограду (само им је то још фалило у том тренутку) и режали на сваког ко је покушао да се прогура напред.

Link to comment

Da, kao što rekoh, od Lepenice nema frke, na slici je trg ispred Gimnazije, nakon sat vremena oluje.

Kišna kanalizacija je ucelom greadu srećom očišćena pre mesec dana , ali je primila ogromnu količinu vode i blata pretprošle sedmice, i sada izgleda ne može više.

Link to comment

Da, kao što rekoh, od Lepenice nema frke, na slici je trg ispred Gimnazije, nakon sat vremena oluje.

Kišna kanalizacija je ucelom greadu srećom očišćena pre mesec dana , ali je primila ogromnu količinu vode i blata pretprošle sedmice, i sada izgleda ne može više.

kapiram, uchinilo mi se da je oko gimnazije.

 

lepenica je lep primer kako treba da se reshi problem. ako se hoce.

Link to comment

Na HRT ide prenos certa iz Zagreba, Splita i Rijeke-Hrvatska pomaze, ide i broj za Srbiju :Hail: respekt

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Проглашена ванредна ситуација у Крагујевцу

 

 

 

Невреме праћено јаком кишом и градом нешто пре 18 сати захватило је Крагујевац и околину. Град величине мањег лешника падао је у граду. На десетине домаћинстава је поплављено. Градски штаб прогласио ванредну ситуацију.

 

На пољопривредним газдинствима није причињена већа штета, кажу у Штабу за ванредне ситације.

Због велике количине воде запушени су канализациони отвори па се у појединим улицама у центру Крагујевца саобраћај одвија отежано.

 

У нижим деловима града у појединим домаћинствима поплављени су подруми.

 

Акомулациони систем Гружа је безбедан, такозвани ретензивни простор је потпуно празан и спреман да прими велику количину воде из сливног подручја, рекао је за РТС Новица Милошевић, технички директор ЈКП Водовод и канализација у Крагујевцу.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/1607372/Proglašena+vanredna+situacija+u+Kragujevcu.html

Link to comment

Meni je potpuno nejasno zašto proglašavaju vanredno stanje u kragujevcu. Ja nemam sve informacije, ali nije ni prvi ni poslednji put da ovako pljusne kiša i zapuši kanalizaciju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...