Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

A sta sprecava pronalazenje ko je tacno odgovoran za unistavanje imovine (ako ga je uopste bilo, jel)?

 

Da, to bi bilo najpoštenije.

 

Uprava hotela i vandali - napolje!! :)

Link to comment

Malo mi je nelogicno da se neko ne seca sta je napisao pre 45 minuta...

 

Veza mi bila pukla, ovo je zakašnjeli post koji je se pojavio sam od sebe.... :S

Link to comment

Ja moram da se skinem sa foruma (ove Vuciceve pobacaje od medija i ne gledam) i da otputujem negde na par dana. Dobijam u naletima uzasan poriv da ubijem nekog a znam kako se budemo kalendarski vise odmicali od poplava da ce biti sve gore i gore. Ovoliku kolicinu bahatosti politickih gnjida prema najugrozenijim gradjanima mislim da nikada u zivotu nisam video.

Iskuliraj, ja to osećam već devet dana
Link to comment

Ja moram da se skinem sa foruma (ove Vuciceve pobacaje od medija i ne gledam) i da otputujem negde na par dana. Dobijam u naletima uzasan poriv da ubijem nekog a znam kako se budemo kalendarski vise odmicali od poplava da ce biti sve gore i gore. Ovoliku kolicinu bahatosti politickih gnjida prema najugrozenijim gradjanima mislim da nikada u zivotu nisam video.

 

Pametno. Lepo sam bio napisao prvih dana poplave da nas najgora govna tek očekuju, a i ovo je tek lagani zalet.

 

Ja već planiram da palim odavde za desetak dana da udahnem malo vazduha.

Link to comment

ja moram, ali moram još jednom da priopćim želju da mi se HMZS napase muda.

 

imbecili prekidaju apdejt sajta u 20.00 i počinju valjda od 06.00....

 

 

..jbmti državu......

Link to comment

Politika

 

 
Београд Обреновчани из хотела „Славија” премештени у бараке у Крњачи
krnjaca-soba.jpg
Једна од соба у баракама (Фото Фејсбук страница "Хајде да...")

Око 300 расељених Обреновчана, од тога стотинак деце, који су били смештени у хотелу „Славија”, јуче је пресељено у Крњачу.

Они су због те одлуке негодовали јер их, како кажу, нико није обавестио где иду. Када су стигли, најпре нису хтели да изађу из аутобуса, а након што су ипак пристали да обиђу бараке, почео је протест због услова смештаја.

Расељени су одбијали и храну коју им је допремио Црвени крст, и нису пристајали да уђу у собе. Тек после вишечасовног убеђивања волонтера узели су кашице за бебе, а потом храну и хлеб. Негде око 17.30 часова прихватили су да уђу у бараке.

У мејлу који је у име организације групе „Хајде да...” упућен нашој редакцији, наводи се да је смештај у монтажним објектима у Крњачи неуслован и испод хигијенског нивоа, што је документовано и фотографијама. Иначе, волонтери и психолози групе „Хајде да…” бринули су се о деци Обреновчана смештених у хотелу „Славија”.

Бараке у Крњачи имају мокри чвор и текућу воду, и тренутно су једино решење за расељене које град може да понуди.

barake-spolja.jpg
Расељени су одбијали да уђу у нехигијенски привремени смештај

У Београду је у спортским центрима и сајамским халама, студентским и домовима културе, одмаралиштима, коначиштима и самачким хотелима смештено око 3.500 људи са угрожених подручја, највише из Обреновца, подаци су Црвеног крста. У овим привременим прихватним центрима, којих тренутно има 29, кажу да један број расељених у њима не борави у току читавог дана.

– Неки од њих оду у Обреновац, помажу око чишћења кућа, а онда се врате у привремени смештај да преспавају. Највећи број житеља Барича и Умке већ се вратио кућама. У смештају су углавном људи из Обреновца – кажу у колективним центрима.

За сада су у граду исељени само евакуисани који су били смештени у студентском дому на Карабурми и у хотелу „Славија”. Како сазнајемо у плану је да се на друге локације изместе и расељени који су тренутно у другим хотелима. Одустало се од измештања Обреновчана из „Комбанк арене”, Старог ДИФ-а и хале „Пионир”.

Како су нам у граду објаснили прво се мора сачекати да у Обреновцу буде обављена асанација терена, а затим да стручњаци процене колико су објекти који су били под водом стабилни. Тек тада ће Републички и Градски центар за ванредне ситуације донети одлуку колико њих ће морати још неко време да остане у колективним центрима.

У хотелима причињена штета

Јасмина Ивановић, секретарка Секретаријата за социјалну заштиту града Београда, каже да град и даље обезбеђује неопходан смештај за све угрожене житеље из поплављених подручја.

– Штаб за ванредне ситуације Београда нема сопствених капацитета за смештај евакуисаних. Зависимо од добре воље и свести грађана који желе да помогну. Бројни београдски хотели у којима су привремено смештени угрожени, нажалост, нису даље у могућности да бесплатно смештају ове грађане, јер су њихове хотелске собе закупљене и неколико месеци унапред. Из наведених разлога Штаб је за њих обезбедио превоз и нови смештај на Палилули, у Зрењанину, Новом Саду. Свесни смо положаја у коме се налазе грађани који су морали да напусте своје домове, али у овом тренутку имамо ограничене ресурсе и улажемо напоре да свима и даље буду обезбеђени нужни услови за привремени смештај. Желимо да укажемо да је, у једном броју хотела у којима су биле смештене евакуисане особе причињена већа материјална штета – рекла је Ивановићева.

„Славија” била одличан домаћин

У хотелу „Славија” кажу да су свим угроженим грађанима обезбедили смештај у собама, три оброка који су припремани у хотелској кухињи, просторију за дневни боравак, тим лекара и психолога, простор где су организоване радионице за најмлађе. О угроженима су бринули волонтери Црвеног крста. 

– Дали смо све од себе, уступили просторије и потрудили се да им помогнемо. Сад су пресељени на другу локацију у координацији са градским кризним штабом, који им је обезбедио превоз до смештаја у Крњачи – изјавила је Марина Рудић, портпарол хотела.

А. Бојовић - Б. Васиљевић
објављено: 28.05.2014.

 

Link to comment

Pametno. Lepo sam bio napisao prvih dana poplave da nas najgora govna tek očekuju, a i ovo je tek lagani zalet.

 

Ja već planiram da palim odavde za desetak dana da udahnem malo vazduha.

 

Јесте,када би то могло тако да се оде негде и све заборави на неколико дана.Ниси ти од те феле,да си био равнодушан од почетка сада би  вероватно било много лакше али овако....

 

Што се болдованог тиче.Па то је код нас и било за очекивати а плашим се да је ово ништа,и да је ово са Крњачом само почетак.

Вероватно идиоти на власти мисле да смо луди и ћорави и да не знамо ко је од првог дана стао уз себи једнаке смртнике,ко је био тамо када је било најбитније без камера и наручених новинара,ко је људима дао флашу воде,паштету,тренерку....а ко им је дао огромну курчину.

Нека се нервирају они због нас,зато што знамо ко су.

Edited by Блок_64
Link to comment

Ladno idem, samo ćeš da vidiš kad se budem javio sa Jadrana. Tačno znam gde sve ovo sad ide, a vremena za pomoć će ihaha biti. Treba hvatati vazduh.

Link to comment

Ne vjerujem...pa kako vam ih nije žao?Da cijela zemlja Srbija nema da plati taj hotel barem mjesec dana?Pa ni tjedan dana ih niste zbrinuli.Kod nas su svi prazni stanovi u Županji,Brodu i Vinkovcima dani na raspolaganje nesretnicima kojima je voda odnijela sve.Zar je moguće da u Bg i NS nema praznih stanova dok se jadni ljudi ne snađu?Ako nema,pošaljite ih ovamo...
comment-android.gif (Nick Prascaton27. maj 2014 19:47)

 

Evo šta neki baja iz Hrvatske piše na komentarima B92.

Link to comment

Вероватно идиоти на власти мисле да смо луди и ћорави

 

Rezultati poslednjih izbora to potvrđuju.

Link to comment

a nisu mi jasni ovi što se slikaju u inostranstvu sa brojem 1003. ta poruka se može poslati samo sa naših lokalnih mreža.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...