Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Kragujevac je nekim čudom pošteđen.

Nije da kiša ne pada, pada sve vreme, ali nikakvih poplava za sada. Živim na manje od 100 metara od Lepenice, nadam se da će tako i ostati.

 

Inače, magarci iz Telegrafa su ili glupi ili se namerno prave. Klikovi po svaku cenu.

 

Kg-830x553.jpg

 

Radarski snimak je sa Bešnjaje (brda pored Kragujevca), baš u centru kruga.

Edited by JozoMujica
Link to comment

2014_05_15_1400162994.png

 

jes, samo što je unutar ovog crvenog kruga voda na nivou od 20 (lupam), pa kad se stušti u drinu i savu videćemo kakvi će biti vodostaji nizvodno od obrenovca.

 

Ma jasno, ali će na kraju sve to Dunav da pokupi, dovoljno je velik i moćan. A da je i on na visokom nivou to bi tek bila prava katastrofa, i ovako je dovoljno loše.

 

Mene brine ono što će od vode da ostane na zemljištu, sledeće nedelje vrućina, idealno za zaraze i druga sranja.

Link to comment

2014_05_15_1400162994.png

jes, samo što je unutar ovog crvenog kruga voda na nivou od 20 (lupam), pa kad se stušti u drinu i savu videćemo kakvi će biti vodostaji nizvodno od obrenovca.

Meni nekako najveća frka od Drine.

To ako krene gde ne treba...

I 5C jebem ti sreću :isuse:

Link to comment

U lokalnim vestima ministar Antic najavljuje "dramu" u Sapcu prekosutra i u nedelju. Kaze da je neophodno da 5000-8000 ljudi ucestvuje u odbrani grada. Nivo nasipa treba podici bar za jedan metar

Link to comment

ovo izgleda strašno, tj. jako opasno za više kuća pored puta

užas

 

ed.

zapravo, puta na tom delu više ni nema, a ovi ljudi kažu kako konstantno potkopava

Meni nekako najveća frka od Drine.

To ako krene gde ne treba...

I 5C jebem ti sreću :isuse:

šta ti znači to 5C

Edited by dùda
Link to comment

U lokalnim vestima ministar Antic najavljuje "dramu" u Sapcu prekosutra i u nedelju. Kaze da je neophodno da 5000-8000 ljudi ucestvuje u odbrani grada. Nivo nasipa treba podici bar za jedan metar

 

kog nasipa, na savi, starom gradu?

Link to comment

Majka mi kaze da je kanal kod Zorke skoro dosao do mosta, a reka Dumaca se u nekom delovima izlila. Sve to Sava treba da primi. Mozda grad nece biti ugrozen, ali prema Misaru ce biti zeznuto.

Link to comment

kog nasipa, na savi, starom gradu?

 

Nivo odbrane... 'bem li ga, ne znam na sta misli. Rekao je da je sad najveca borba na obodnom kanalu i da se nada da se taj najveci talas nece poklopiti sa onim iz Save.

 

Rekose da je odbrana na 590cm a da ocekuju nivo Save od 650

Link to comment

Rusi su, izgleda, dobili mail/gavrana:

 

 


Ruski avion "Iljušin" sleteće danas sa 60 spasilaca koji će da pomažu ljudima unesrećenim u poplavama u Srbiji, saznaje "Blic".

Kako nezvanično saznajemo, avion će sleteti tokom večeri na aerodrom u Nišu.

Link to comment

Nivo odbrane... 'bem li ga, ne znam na sta misli. Rekao je da je sad najveca borba na obodnom kanalu i da se nada da se taj najveci talas nece poklopiti sa onim iz Save.

 

Rekose da je odbrana na 590cm a da ocekuju nivo Save od 650

Koliko sam razumeo govori o obodnom kanalu, popodne sam prolazio tuda i video bager radi na povisenju nasipa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...