Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Recica Dobrava. Rekoh vec da moj cale ima obicaj da u toku leta stavi stolicicu na sred reke i onda peca. E, ta recica sada izgleda ovako

 

sp8axs.jpg

 

2mcvsza.jpg

 

 

 

Iza mog placa se nalazi staro korito te recice. Sada je tamo bara. Pogled iz dvorista pre godinu dana i sad

 

 

kdsnya.jpg

 

55qbsg.jpg

Link to comment

Богами, природа се ово поиграва добро. Нема ту више везе ни припреме ни предвиђања. Само треба увежбати спасавање кад су већ такви кијамети. 

Размишљам колико хиљада људи твитују (ел се тако каже?) коментаришу, шаљење на све стране, уместо да је зашло по свакој фирми и кућном савету по десет или више до 25 година да помажу с џаковима. Ено га мој сестрић - сад у шест, пије јутарњу кафу, игра игрицу и пизди што му је завичај поплављен.

 

Слушам лика из власти ,добили смо чамац, сад чекамо мотор...па зађи покупи на хиљаде их је, то се бре плени, а не моли, шта чекају да се још подаве

Link to comment

a jel se to raspo put sabac valjevo koji je sto godina bio najveca krsina pa konacno opravljen pre nekog vremena?

yup, otišao most između koceljeve i valjeva, plus poplavljen na par mesta. 2008-09 je bio asfaltiran tip-top.

Link to comment

Malo je glupo posle ovih slika, ali meni počelo da prokišnjava u gajbu. Što u principu nije važno, ali fleka se širi oko jedne halogene lampe, tako da moram da pazim na instalacije da se ne zapale. Fak.

Link to comment

akonto apela za čamce, videh Tamić sa pandurskim tablama i u kabinici jedno 4-ca tipa vatrogasaca a pozadi na kiperu natovaren naduvan gumeni čamac veći od celog Tamića - piče uzbrdo ka Topčiderskoj zvezdi... možda je Rakovica, Topčiderka ili Ada cilj, a možda idu i dalje...

Link to comment

jebeno sranje svukuda...

 

Krupanj

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203111853588591&set=vb.1574124669&type=2&theater

 

pricam sa drugaricom, kaze u Loznici je katastrofa kompletna. Jadar se izlio, okolna sela su evakuisana, sta ce dalje, pojma nemam, posto se i Stira u Loznici izlila...

 

 

ja sam inace bio na putu danas, do BG, autoput je OK, samo sto pada u tri materine i ne staje. na njivama se stvaraju vec jezerca, ali ovde ima dosta kanala, pokupice se to... Dunav u NS nije kritican, jer nas jebe kada su poplavu u Madjarskoj, pa nabuja, ovako nije nista kriticno... jedino ne znam kako ce oko Zmajeva i Stepanoviceva, oni imaju uvek sranja kod jakih kisa zbog podzemnih voda...

Link to comment

Pančevo je u ok stanju. Sedam stabala je palo. Stoga

 

Građani treba da budu oprezni, apeluju iz „Zelenila“, da se ne zadržavaju ispod drveća sa velikim krošnjama i da, po mogućstvu, ne prolaze ispod njih.

 

Kanale održavaju.

 

video

 

 

Ne znam samo kako je u Ivanovu koje je ispod nivoa vode ... sa tri strane okruženo nasipima, ako dunav probija max kako piše na tabeli tu može biti kritično, ali tu je i posebno jak nasip. Bumo videli.

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...