Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Kako je istrollovao neki deda na R1 Avala u vezi ruske spasilačke ekipe ("jeste čuli da dolaze večeras? 60 komada u prvoj turi!"), samo što ga nisu oterali u tri materine. :lol:

Link to comment

Kako je istrollovao neki deda na R1 Avala u vezi ruske spasilačke ekipe ("jeste čuli da dolaze večeras? 60 komada u prvoj turi!"), samo što ga nisu oterali u tri materine. :lol:

 

Nevera, odem na 5 minuta do kuhinje i propustim šou.

Link to comment

u koceljevi se polako smiruje, tamnava lagano opada, za oko 1m u poslednjih par sati; vraćena je i struja.

 

bageri su i dalje na cerskom obodnom kanalu, tu je sada ključ za deo šapca, a onda sutra-prekosutra na savi.

Link to comment

brat pre pola sata bio u "obilasku":

 

- jevremovac od metaloplastike do ratkove kafane pod vodom, možda ne velikom, ali ipak;

- ex lenjinova oko amerikankinog imanja takođe, deo južne karoline na kraju prote smiljanića i prema zaobilaznom takođe;

- ex štefice kosijer delimično, do 30cm vode.

 

Da li je u životu onaj novi most kod Matijevca? Neko od vas je napisao da se Dobrava izlila?

Link to comment

Везано за ниво Саве и Дунава:

прошле недеље седим на сплаву на Сави, и гледам како вода протиче брзином од скоро 2м/с (брже него што сам ходао).

За равничарске реке, огромна брзина. Како тад није било таласа са узводног тока, једино објашњење које ми пада на памет је да су одврнули славину на Ђердапу како би могли да добију више места за овакву прилику.

Ако је то случај, онда је на сву срећу било озбиљног планирања код нас.

Link to comment

Da li je u životu onaj novi most kod Matijevca? Neko od vas je napisao da se Dobrava izlila?

 

ne znam za most, verujem da bi javili da je most otišao, ali sam video vest da se dobrava izlila (ne znam tačno na kom delu).

Link to comment

rekao je ovaj tip iz epsa da su otvorili kapije brane na djerdapu jedan jos pre neki dan, a danas popodne i na djerdapu dva.

a sad iz rumunije javljaju da je i tamo pocela ludacka kisa i vetrovi, ne znam koliko to moze da utice na dunav.

Link to comment

nije.. mislim.. nije prohodan

a ovako se drzi valjda

 

ovo je malo iznad mosta, ispod semafora

 

1509110_10152186409083068_24894440229889

 

a ovo je put kod natalinaca :(

 

10300051_496708373785966_251009560642806

 

 

http://www.pressonline.rs/info/srbija/311538/foto-raca-zbog-poplava-odsecena-od-sveta.html

 

edit: omasih smajli jbt..

O jbmti, a ovamo ka Palanci? Cenim da tu može da bude zajebano samo tamo ispred same palanke. Kako je u donjoj radi, ona mi nekako najniža. Malopre sam pričao sa familijom, kažu da je na Visku najsigurnije. :)

Pre par sati mi bili neki ljudi iz Rače kažu da su jedva prošli autom od centra ka Kragujevcu.

 

PS za greske u kucanju je kriv Tapatalk

Link to comment

ne znam za most, verujem da bi javili da je most otišao, ali sam video vest da se dobrava izlila (ne znam tačno na kom delu).

 

Hvala, nećeš verovati, ali sam pre 10 dana ubeđivao svog prijatelja da zajedno uložimo pare da očistimo nekoliko kilometara Dobrave od svih sranja koja seljaci bacaju. Kapiram da bi 1k bilo dosta.

Link to comment

Da li je u životu onaj novi most kod Matijevca? Neko od vas je napisao da se Dobrava izlila?

 

Ja sam kacio klip. Ovakva je Dobrava danas bila kod mosta na putu Sabac-Obrenovac

 

 

Vidi se kako na dva mesta preliva preko nasipa. Ova slika je sa druge strane puta, prema Mrdjenovcu

 

 

sp8axs.jpg

 

 

 

Za Matijevac, pojma nemam kakva je situacija

Edited by ficfiric
Link to comment

na onim grafikonima koji su okačeni ovde se vidi opadanje vode na Savi i Dunavu u proteklih nekoliko dana.... 

 

Sava - Beograd

 

beograd.gif

 

Dunav - Zemun

 

Zemun.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...