Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

U boldovanom je kljuc za percepciju,

 

Davnih devedesetih CNN jeste projektovao soft power. Danas je globalno irelevantan a lokalno igra za deo US publike a ne celu US publiku. Rat CNN-RT se stoga, siguran sam, ne percipira kod inteligentnih kao CNN good RT bad, vec kao sukob dva pola moci. Kod partizana se tako ne percipira, ali to su partizani.

 

 

 

Sto se ruske meke moci tice, cini mi se da je pogresno porediti ciljeve ruske meke moci sa americkom jer su ruski ciljevi prilicno uzi i ograniceni na kontrolu susedstva. Da li trolovanje Amera putem RTa, kredita Maduru i sl. vrsi funckiju zarad tog cilja, nisam siguran. Tj. trolovanje jeste uspesno u smislu urusavanja US soft power, ali kako to koristi samim ruskim interesima ne mogu da povezem.

 

Mislim, mozda je Rusima bolje da koriste kinesku taktiku - govori tiho i nosi psa sa sobom (nezavisno od kolicine para) - kako je Jingping zaveo Tramparu, to je jedno ludilo.

 

Ali pare su - pas. Jednom kad ih daš-uložiš-pustiš drugog da ih zaradi preko tebe one onda postaju pas jer njihov nestanak postaje nepodnošljiv. Nisu ICBMs pas, to je pesnica koju svi (od njih) imaju, to je drugo. 

Link to comment

Nije ni mnogo različito, a kako vreme ide sve više je reč o suptilnim nijansama, koje običnom oku i uhu ostaju izvan vidokruga.

 

Ja taj RT od pojavljivanja gledam kao ruski counterCNN a ne nekakav objektivni medij. Kad tako postaviš stvar od starta, tvoja poslednja rečenica ozbiljno gubi smisao.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

kako jbt, kad ces na njima naci kolko hoces kritike predsednika i vlade, samo ako li su iz suprotnog tabora. Nije to isto

 

Pa kad je predsednik lično biran od strane Rusa jbt.

 

I radikalski mediji su svojevremeno pljuvali Tadića, koliko i Ameriku.

Link to comment

Nije ni mnogo različito, a kako vreme ide sve više je reč o suptilnim nijansama, koje običnom oku i uhu ostaju izvan vidokruga.

 

Ja taj RT od pojavljivanja gledam kao ruski counterCNN a ne nekakav objektivni medij. Kad tako postaviš stvar od starta, tvoja poslednja rečenica ozbiljno gubi smisao.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Meni upravo ovo poredjenje govori koliko je ta cela teza usiljena i promasena i prilagodjena srpskom politickom miljeu koje jos uvek oplakuje svetsku "zaveru" devedesetih i ceo svet posmatra kroz nju. Sto samo govori koliko je to trajno sjebana zemlja koja ce jos decenijama robivati secanju na Jugoslaviju, nepravdama, ratovima ali to je vec druga tema.

 

CNN ma koliko smesan bio a smesan je dosta je danas protiv vlasti u svojoj zemlji, RT je propagandna masinerija svoje vlasti

 

CNN u vremenu izmisljenih vesti deluje kao osvezenje, RT manipulise tim izmisljenim vestima zarad interesa svojih gazda.

 

Na kraju pogledaj i Srbiju. N1 je glavna medijska tacka kuknjave vucica i bande koju predvodi. Cak iako je ta vlast prihvacena od strane Amerike i zapada.

 

Generalno CNN je vise nego los ali nije isto sto i RT.

Link to comment

Meni upravo ovo poredjenje govori koliko je ta cela teza usiljena i promasena i prilagodjena srpskom politickom miljeu koje jos uvek oplakuje svetsku "zaveru" devedesetih i ceo svet posmatra kroz nju. Sto samo govori koliko je to trajno sjebana zemlja koja ce jos decenijama robivati secanju na Jugoslaviju, nepravdama, ratovima ali to je vec druga tema.

 

CNN ma koliko smesan bio a smesan je dosta je danas protiv vlasti u svojoj zemlji, RT je propagandna masinerija svoje vlasti

 

CNN u vremenu izmisljenih vesti deluje kao osvezenje, RT manipulise tim izmisljenim vestima zarad interesa svojih gazda.

 

Na kraju pogledaj i Srbiju. N1 je glavna medijska tacka kuknjave vucica i bande koju predvodi. Cak iako je ta vlast prihvacena od strane Amerike i zapada.

 

Generalno CNN je vise nego los ali nije isto sto i RT.

 

ti i ostali (koji tvrde da je sve to isto) izgleda da niste uopste gledali bnn od izbora trampa, jedino sa tobom mozemo da se slazemo za boldovano, rt i fox su ozbiljne institucije u poredjenju sa bnn

Link to comment

Meni upravo ovo poredjenje govori koliko je ta cela teza usiljena i promasena i prilagodjena srpskom politickom miljeu koje jos uvek oplakuje svetsku "zaveru" devedesetih i ceo svet posmatra kroz nju. Sto samo govori koliko je to trajno sjebana zemlja koja ce jos decenijama robivati secanju na Jugoslaviju, nepravdama, ratovima ali to je vec druga tema.

 

CNN ma koliko smesan bio a smesan je dosta je danas protiv vlasti u svojoj zemlji, RT je propagandna masinerija svoje vlasti

 

CNN u vremenu izmisljenih vesti deluje kao osvezenje, RT manipulise tim izmisljenim vestima zarad interesa svojih gazda.

 

Na kraju pogledaj i Srbiju. N1 je glavna medijska tacka kuknjave vucica i bande koju predvodi. Cak iako je ta vlast prihvacena od strane Amerike i zapada.

 

Generalno CNN je vise nego los ali nije isto sto i RT.

Ne razumemo se u jednoj stvari izgleda, za američku unutrašnju političku scenu i njenu demokratičnost me jaaako zabole, spolja je CNN propagandno oruđe koliko i RT. Od mene toliko.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Ne razumemo se u jednoj stvari izgleda, za američku unutrašnju političku scenu i njenu demokratičnost me jaaako zabole, spolja je CNN propagandno oruđe koliko i RT. Od mene toliko.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Meni je malo smesno sto ti kao pametan covek mislis da ovo ima veze sa unutrasnjom demokraticnoscu SAD. SAD ce funkcionisati kao i do sada. Neki nesrecnici ce izvuci deblji kraj ali u totalu nema promena. Problemi nastaju na nivou pariskog dogovora, sporazuma s Iranom itd. Znaci promocija raznih skotova koji na globalnom nivou prave stetu. E tu RT i CNN nisu isto.

Link to comment

Tribun je potpuno u pravu. U Americi, za razliku od Rusije, trenutno postoji ozbiljan unutrašnji rascep pa su se i mediji podelili i svrstali svako na svoju stranu. Ali čim izađeš iz unutrašnjih okvira Amerike dobijaš ovo:

 

 

 

RT je propagandno oružje svoje vlade, da. Američki MSM su propagandno oružje vojne industrije i njene konstantne potrebe da negde potroši milion tona ubojnih sredstava. Pa ti vidi šta je gore.

Link to comment

Tribun je potpuno u pravu. U Americi, za razliku od Rusije, trenutno postoji ozbiljan unutrašnji rascep pa su se i mediji podelili i svrstali svako na svoju stranu. Ali čim izađeš iz unutrašnjih okvira Amerike dobijaš ovo:

 

 

RT je propagandno oružje svoje vlade, da. Američki MSM su propagandno oružje vojne industrije i njene konstantne potrebe da negde potroši milion tona ubojnih sredstava. Pa ti vidi šta je gore.

 

Vidi Jil Stein, propagandno oruzje americke vojne industrije:

http://edition.cnn.com/2016/08/17/politics/jill-stein-ajamu-baraka-green-party-town-hall/index.html

Kako ti ne dosadi da generalizujes?

Edited by Anduril
Link to comment

Tribun je potpuno u pravu. U Americi, za razliku od Rusije, trenutno postoji ozbiljan unutrašnji rascep pa su se i mediji podelili i svrstali svako na svoju stranu. Ali čim izađeš iz unutrašnjih okvira Amerike dobijaš ovo:

 

 

 

RT je propagandno oružje svoje vlade, da. Američki MSM su propagandno oružje vojne industrije i njene konstantne potrebe da negde potroši milion tona ubojnih sredstava. Pa ti vidi šta je gore.

Pazi ja verujem da u ovome sto si rekao ima i zrno istine ali je ovo opet skuceno posmatranje toga kako demokratija funcionise. Mediji sluze kompleksnom sistemu interesa od kojih je ovaj sto si naveo samo jedan. S druge strane imas to da su neki MSM protiv oruzja iako je to mozda najmocnija industrija u USA koja trosi milijarde na politicare. Tako da to nije bas tako linearan odnos kakvim ga predstavljas.

 

S druge strane kod RT postoji samo jedaninteres interes mafije na vlasti koji opet prelama i interes druge najvece vojne industrije. Je l treba da zanemarimo da je ta vlast vodila 3 rata u poslednjih devet godina. Da je istovarila tone bombi na civile u Siriji da bi obezbedila vlast svog kupca oruzja i moguce sprecila gradnju alternative za svoje kupce gasa.

 

Plus jos imas surovanje sa raznim ekstremistima po evropi i svetu.

 

Krsenje ljudskoh prava kod kuce koje RT nikad nece pokriti za razliku od CNNa.

 

Mislim da je jasno sta je gore i to dosta gore.

Link to comment

Aj ponovo da te pitam, kako ti ne dosadi?

U Americi 10.000 milijardera ovako ili onako nasađenih a u svakom slučaju jačih od države, i njihove kompanije i interesi; u Rusiji pak država i njene strukture, 1 čovek koji je na njenom čelu i njene kompanije i interesi. U oba slučaja negde između je nekoliko stotina miliona ljudi, koji se malo za šta pitaju kad je spoljna politika u pitanju.

 

Missim male bele zeke & globalno zagrevanje, kao i uticaj plime i oseke na demografiju u japanskim priobalnim selima.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

jbt neka drzava pokrene medij na engleskom i ide rasprava zasto se bavi samo amerikom i zapadom  ^_^

 

evo ga meni slobodne evrope. ni reci o izborima u virdziniji.

 

343npmp.jpg

Link to comment

Pa boli kad suprotni tabor uzvrati istim oružjem, još počne i da dobija.

 

Samo mi irejzer tu nije jasan, kako ne shvata da svakom rečenicom kojom o(t)pisuje Rusiju podjednako opisuje jednu mnogo bližu zemlju, za koju pak pokazuje iznenađujuće veliko razumevanje.

 

Evo ne znam...

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...