Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

A, dobro, znaci SAD su "specijalan slucaj". Ok. Potpuni bankrot logike cim se za tim poteze.

 

Pa US jeste specijalan slucaj kao i Rusija cisto faktografski - imaju dugu tradiciju tog sitema, najveca ekonomija, najveca vojna sila, izuzetno komplikovan i institucionalno koruptan sistem sa mnogim specijalitetima gde je tesko jednom centru moci da preuzme moc. Dakle, jesu specijalni, ali ne ono land of the free i brave?

Nego, znas jos neku takvu zemlju ili si opet lupio?

 

Demokratija koju USA zvanično propagira kaže da je to NO-NO, bilo gde... Kako sad nije strašno da bude u banana državi?

 

Govorimo o politickoj realnosti a ne ko sta propagira. 

Link to comment
Govorimo o politickoj realnosti a ne ko sta propagira. 

Opet akrobatika :isuse:

Ti mozda mislis da se ovakvim misaonim vratolomijama uvek, kao macka, docekas na noge: nece da moze.

Svega sam se u zivotu nagledao i sve je za ljude, tu zbora nema, ali da mi je neko rekao da cu in vivo da prisustvujem radjanju sorte liberalnih dogmatičara to, bogami, ne bih verovao.

Zapamtili smo i o glavu su nam se obili razni dogmatizmi, od religijskih svih usmerenja, do staljinistickih u raznim agregatnim stanjima, ali likovi poput tebe koji priuceno tandaraju frazetine koje se ponekad i ne potrude da razumeju i koji samo misle da se uspesno pokrivaju nekadasnjom sposobnoscu pravogtm liberalizma da apsorbuje ponajbolje sa najrazlicitijih strana i uprkos svemu krene dalje, obelezi i doprinese sveopstem progresu, najgora su i najlicemernija sorta.

Rodjena u posthladnoratovskoj euforiji, sorta koja funkcionise po principu da se jede sve sto leti, a da se sve moze opravdati i pokriti samo ako dolazi sa ispravne, prave strane, sorta agresivnija i netolerantnija od najzadrtijih svojevremenih sekretara osnovnih omladinskih organizacija.

Oni su se, uostalom, regrutovali upravo iz fele kojoj pripadas: starmali dogmatičare, ubedjeni da su bogomdani i uvek u pravu i uvek spremni da te gadjaju citatom nekog autoritetatm.

Fuj.

 

 

BTW i to ko sta propagira deo je takozvane politicke realnosti, ali to pokusavati objasniti tebi i tebi slicnima jalova je rabota

Edited by namenski
Link to comment

Ako se slozimo da je finansiranje Otpora 2000 bilo ok onda dolazimo do zakljucka da nije svako petljanje lose. Pretpostavljam da cemo se oko Otpora sloziti. Onda ostaje pitanje koje mesanje nije ok.

Link to comment

Nisam siguran da znas uopste sta znaci demokratski u ovom kontekstu. Hoces da kazes da postoji demokratsko mesanje strane drzave koja prezire demokratiju?

Kako vam ne dosade ti sve je to isto argumenti?

Mozda su Ameri mogli nauciti Jeljcina demokratiji posto imaju poduzu tradiciju ali Putin Amere sigurno nece.

 

Ti si izneo tezu o zabranjivanju medija ako se ustanovi da se država iz koje potiče meša u izbore u drugoj državi. Da, čin mešanja u izborni proces u drugoj državi ih kandiduje za trpanje u isti koš.

Misliš, da ih nauče da je politička korupcija na svim nivoima sasvim OK ako se nazove lobiranje?  :fantom:

Link to comment

Ako se slozimo da je finansiranje Otpora 2000 bilo ok onda dolazimo do zakljucka da nije svako petljanje lose. Pretpostavljam da cemo se oko Otpora sloziti. Onda ostaje pitanje koje mesanje nije ok.

Koliko ti nedotupavno ne kapiras osnovne stvari - finansiranje Otpora i bombardovanje Srbije su bili samo i jedino u interesu tadasnjeg pre svega americkog prioriteta da se makne Milosevic.

Ni naznake tu nije bilo - a i zasto bi, sa americke tacke gledista - brigetm za dalja desavanja, razvoj situacije u Srbiji i njenu buducnost.

To se danas vidi jasno, a bilo je jasno - ko je hteo da vidi - i tada.

Sa americke tacke gledista OK, postiglo se sta se zelelo, ali problemi nastaju kad petljanje ti i Anduril pocnete da prodajete kao univerzalni princip americke dobrotetm i brige za demokratiju: srusen je tako i Sadam, sve boreci se protiv zlog diktatora, da bi Irak danas bio doveden u situaciju da bi mu bilo bolje pod Sadamom.

I u Srbiji i u Iraku, da ne nabrajam dalje, sruseno je ono sto je trenutno smetalo: da je onako kako ti pokusavas ovde da prodas, postojala bi barem naznaka politike i strategije sta i kako dalje sa drustvima/drzavama devastiranim americkim uvodjenjem demokratije.

Da ne bude zabune - svi su isti: Rusija ima ili ce vrlo skoro imati isti problem i u Siriji: sta moze da ponudi posle bombi?

Ne moze, tacnije nece nista, bas kao i Amerika: veliki proteruju svoje, ostvaruju svoje ciljeve i stite svoje interese onako kako ih oni vide, samo sto su - za razliku od Amerike - Rusi manje licemerni u tome.

Ili - manje seru.

Amerikanci za to imaju tebe i Andurila.

Link to comment

Koliko ti nedotupavno ne kapiras osnovne stvari - finansiranje Otpora i bombardovanje Srbije su bili samo i jedino u interesu tadasnjeg pre svega americkog prioriteta da se makne Milosevic.

Ni naznake tu nije bilo - a i zasto bi, sa americke tacke gledista - brigetm za dalja desavanja, razvoj situacije u Srbiji i njenu buducnost.

To se danas vidi jasno, a bilo je jasno - ko je hteo da vidi - i tada.

Sa americke tacke gledista OK, postiglo se sta se zelelo, ali problemi nastaju kad petljanje ti i Anduril pocnete da prodajete kao univerzalni princip americke dobrotetm i brige za demokratiju: srusen je tako i Sadam, sve boreci se protiv zlog diktatora, da bi Irak danas bio doveden u situaciju da bi mu bilo bolje pod Sadamom.

I u Srbiji i u Iraku, da ne nabrajam dalje, sruseno je ono sto je trenutno smetalo: da je onako kako ti pokusavas ovde da prodas, postojala bi barem naznaka politike i strategije sta i kako dalje sa drustvima/drzavama devastiranim americkim uvodjenjem demokratije.

Da ne bude zabune - svi su isti: Rusija ima ili ce vrlo skoro imati isti problem i u Siriji: sta moze da ponudi posle bombi?

Ne moze, tacnije nece nista, bas kao i Amerika: veliki proteruju svoje, ostvaruju svoje ciljeve i stite svoje interese onako kako ih oni vide, samo sto su - za razliku od Amerike - Rusi manje licemerni u tome.

Ili - manje seru.

Amerikanci za to imaju tebe i Andurila.

 

 

Ne znam sto si se toliko iznervirao. Niko ovde ni ne tvrdi da je skidanje Milosevica bili iz brige prema Srbima niti "americke dobrote". Poenta je da, a pretpostavljam da cemo se tu sloziti, je to petljanje bilo pozitivno i potrebno. Isto kao sto bi danas petljanje protiv Vucica bilo pozitivno. Znaci odmah da odbacimo tu tezu da su sva mesanja u izbore a priori negativna, jer nisu. Onda dolazimo do drugog vaznog pitanja - koja su mesanja prihvatljiva. Po meni su to upravo ona koja idu u smeru razmontiranja kriminalnih, diktatorskih ili ekstremistickih vlasti (poput Miloseviceve). Nije mi OK kada neko gura razne LePene, Trampove i slicne skotove. 

Link to comment

Ne znam sto si se toliko iznervirao. Niko ovde ni ne tvrdi da je skidanje Milosevica bili iz brige prema Srbima niti "americke dobrote". Poenta je da, a pretpostavljam da cemo se tu sloziti, je to petljanje bilo pozitivno i potrebno. Isto kao sto bi danas petljanje protiv Vucica bilo pozitivno. Znaci odmah da odbacimo tu tezu da su sva mesanja u izbore a priori negativna, jer nisu. Onda dolazimo do drugog vaznog pitanja - koja su mesanja prihvatljiva. Po meni su to upravo ona koja idu u smeru razmontiranja kriminalnih, diktatorskih ili ekstremistickih vlasti (poput Miloseviceve). Nije mi OK kada neko gura razne LePene, Trampove i slicne skotove. 

Mani se ti mog nerviranja: sustina je u tome da se - ko moze - petlja po radi i zbog sebe i sopstvenih interesa, a ne po radi i zbog interesa onoga u koga se petlja.

Mesati u to dobrotm i losetm samo otvara prostor tebi i ostalim Andurilima da licemerisete i sernjate kako to vec radite.

A bas me nesto zanima da ako bi - kao sto kazes - petljanje protiv Vucica bilo pozitivno, zasto demokratski dusebriznici poput Amerike ili Nemacke ne petljaju protiv njega?

Pa valjda umeju da prepoznju ordinarnu dzukelu i diktatora u najavi?

Ili je nesto drugo u pitanju?

Tu pricu o guranom i petljanom Trampu mozes da prodajes nekom drugom: Trampa je izgurao i ispetljao americki glasac, a floskula o razmontiravanju kriminalnih, diktatorskih ili ekstremistickih vlasti je toliko puta bila zlopupotrebljena od strane te iste Amerike da je vec muka slusati o Americi kao svetskom Robinu Hudu koji jezdi Planetom i oslobadja je ruznih, prljavih i zlih.

Link to comment

Mani se ti mog nerviranja: sustina je u tome da se - ko moze - petlja po radi i zbog sebe i sopstvenih interesa, a ne po radi i zbog interesa onoga u koga se petlja.

Mesati u to dobrotm i losetm samo otvara prostor tebi i ostalim Andurilima da licemerisete i sernjate kako to vec radite.

A bas me nesto zanima da ako bi - kao sto kazes - petljanje protiv Vucica bilo pozitivno, zasto demokratski dusebriznici poput Amerike ili Nemacke ne petljaju protiv njega?

Pa valjda umeju da prepoznju ordinarnu dzukelu i diktatora u najavi?

Ili je nesto drugo u pitanju?

Tu pricu o guranom i petljanom Trampu mozes da prodajes nekom drugom: Trampa je izgurao i ispetljao americki glasac, a floskula o razmontiravanju kriminalnih, diktatorskih ili ekstremistickih vlasti je toliko puta bila zlopupotrebljena od strane te iste Amerike da je vec muka slusati o Americi kao svetskom Robinu Hudu koji jezdi Planetom i oslobadja je ruznih, prljavih i zlih.

 

 

Ne mogu da se manem kad vidim da si se sav zajapurio. Plus opet masis fuzbal kao po obicaju. Niko ne prica da Amerika po difoltu razmontiruje takve rezime ona ih katkad i podrzava i promovise. Poenta je u tome da nisu sva petljanja ista i da ona zavise od toga u kom smeru idu. Kao sto rekog za promovisanja Trampova, LePenova i slicnih nema opravdanja. Svejetoistoizam ne prolazi jer je on glavni put ka uspehu raznih ekstremistickih bitangi.

 

Sto se Trampa tice. Mislim da tu vise nema nikakve dileme. Petljanja je svakako bilo samo bez Trampovog aktivnog ucesca. E sad to sto ga bez obzira na to za to guze ovde, jebi ga.

Link to comment

 Poenta je u tome da nisu sva petljanja ista i da ona zavise od toga u kom smeru idu.

A pravitm smer Perice je, kao sto znamo...

 

Ma daj bre, begaj.

 

 

Edit:

 

Sto se Trampa tice. Mislim da tu vise nema nikakve dileme. Petljanja je svakako bilo samo bez Trampovog aktivnog ucesca. E sad to sto ga bez obzira na to za to guze ovde, jebi ga.

 

Na kakve si ti akrobacije spreman, uvek se iznova iznenadim: dakle, Rusi su petljali, Tramp nije znao, ali da Rusi nisu petljali, on ne bi postao predsednik, ustedeo bi ti ovoliku patnju, svi bismo dugo i srecno ziveli...

Ni reci o tome da je Trampa i trampizam proizvela Amerika.

 

Ma bezi bre, 2 x

Edited by namenski
Link to comment

A pravitm smer Perice je, kao sto znamo...

 

Ma daj bre, begaj.

 

 

Edit:

 

Na kakve si ti akrobacije spreman, uvek se iznova iznenadim: dakle, Rusi su petljali, Tramp nije znao, ali da Rusi nisu petljali, on ne bi postao predsednik, ustedeo bi ti ovoliku patnju, svi bismo dugo i srecno ziveli...

Ni reci o tome da je Trampa i trampizam proizvela Amerika.

 

Ma bezi bre, 2 x

Nervozni,

 

Pravi i pogresan smer svi znamo. Bas kao sto znamo da finansiranje otpora nije bio pogresan smer. Svima prema zaslugama. I Amerima kada su podrzavali razne diktatore po latinskoj Americi i Rusima kada se igraju s vatrom gurajuci razne ekstremiste po Evropi i svetu zbog svojih kompleksa.

 

Ovo oko trampa si opet sam sve smislio. Ja tebi za ovaj razgovor ni ne trebam ti mozes sve ovo i sam. Kao sto rekoh nema dileme da je petljanja bilo. Da li je Tramp u to umesan? Ubedjen sam da nije. Nije on postao predsednik Amerike A da ne zeli da bude najmocniji na planeti. Da l bi postao predsednik bez njih? Ne znam, verovatno. Da li su za njega najodgovorniji amerikanci? Svakako. Oni ce najvise i izpastati kao sto i treba.

Link to comment

 Oni ce najvise i izpastati kao sto i treba.

 

Samo da izdvojim ovu rečenicu, pošto me ne interesuje ostatak posta.

Ne, neće Ameri ispaštati, opet će najebati neko drugi.

Link to comment

Meni jedna stvar nije jasna: kako su Rusi uspeli da sjebu Babu Klintonku i dovedu Trampa na vlast u AmeriKi a nije im uspeo državni udar u Crnoj Gori i sjebavanje Mila sa vlasti? 

Edited by slow
Link to comment

jebiga Rusija nije specijalizovana za rušenje vlasti u banana republikama kao što to umeju da rade Amerikanci, Britanci i Francuzi...Rusi umeju samo te etablirane demokratije i slobodna društva da podrivaju. Takvi su jer su zli.

Link to comment
Nervozni,

 

Em preterujes i precenjujes sebe, em si, pretpostavljam, dovoljno pametan da razlikujes nerviranje od попижђавања kao prirodne reakcije na tvoja i Andurilova lupetanja ovde. ;)

 

Pravi i pogresan smer svi znamo. Bas kao sto znamo da finansiranje otpora nije bio pogresan smer. Svima prema zaslugama. I Amerima kada su podrzavali razne diktatore po latinskoj Americi i Rusima kada se igraju s vatrom gurajuci razne ekstremiste po Evropi i svetu zbog svojih kompleksa.

 

Nece biti da znamo bas svi: pravo i jedino Znanje posedujete i njegovu vecnu vatru odrzavate ti i Anduril, barem kada je ovo mesto u pitanju.

A tvrditi, napisati da jedna drzava, pa ma se radilo i o drzavi poput Rusije, radi nesto sto radi zarad svojih kompleksa :isuse:, je jebemliga...

 

Ovo oko trampa si opet sam sve smislio. Ja tebi za ovaj razgovor ni ne trebam ti mozes sve ovo i sam. Kao sto rekoh nema dileme da je petljanja bilo. Da li je Tramp u to umesan? Ubedjen sam da nije. Nije on postao predsednik Amerike A da ne zeli da bude najmocniji na planeti. Da l bi postao predsednik bez njih? Ne znam, verovatno. Da li su za njega najodgovorniji amerikanci? Svakako. Oni ce najvise i izpastati kao sto i treba.

 

Dizvines, koga zabole patka u sta si ti ubedjen, sta je verovatno, a sta nije...

Obaska sto je mnogo smesno kako ne mozes, a da ne ostavis malo rezerve za pljuvacini po Rusima, ono, znam da su petljali oko USA izbora, ne znas da li je njihovo petljanje presudilo, ali, eto, verovatno bi i bez njih on postao najmocniji covek na planeti...

A tek postajanje najmocnijim covekom na planeti kao zacrtanim ciljem: Tramp bi to, a ostali koji su po tvojoj meri bi da postanu predsednici verovatno opsteg dobra i blagostanja radi, a?

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...