Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

INSIDE RUSSIA’S LOVE-HATE RELATIONSHIP WITH BITCOIN

 

After years of ambiguous signals, Russian president Vladimir Putin finally clarified Russia’s stance on cryptocurrencies last week with five presidential ordersdemanding officials set up a legal framework to handle digital currencies. The orders include plans to tax crypto miners, regulate ICOs, sandbox legislation for newly developed blockchain technologies, and an order that outlines the “formation of a single payment space,” likely part of the digital ruble initiative that the Russian Central Bank has been pursuing. It’s a surprising development that could solidify cryptocurrency acceptance within the Russian Federation.

 

 

sledeca svetska revolucija vodice se iz soba, za kompjuterom  :fantom:

Link to comment

Ali se lepo izvinili

 

Ma ne ocekuju oni da neko stvarno poveruje u to. Ko do sada nije razvio njuh da kod ovakvih stvari prvo pomisli "bullshit" pa tek kada ispita objavi taj nije za medije. Posto znamo da oni koji vode RT nisu retardirani onda ja kazem "Bullshit" na to njihovo izvinjenje. Samo se s ovim promovisanjem raznih fasisoidnih zavera igraju s vatrom.

Link to comment

rt je potpuno sporedan u toj igri. samo uzivaju u materijalu kojim ih zasipaju iz amerike.

Ta prica je imala smisla pre 10 godina, sada kada su oni jedni od glavnih aktera ovog ekstremistickog uzdizanja ne pije vodu.

Link to comment

Taktika ruskih medija je, realno, information warfare. E sad, zavisi kako ko na to gleda. Ako se gleda sa realpolitik strane nije to nista nelegitimno, no - ko voli da gleda sa te strane, onda mora sve da posmatra sa te strane. 

Link to comment

Ta prica je imala smisla pre 10 godina, sada kada su oni jedni od glavnih aktera ovog ekstremistickog uzdizanja ne pije vodu.

 

zar nije vec opsta konstatacija da su klasicni mediji pukli pred internetom i drustvenim mrezama? sad ce bas jedna televizija da bude faktor. pre je obrnuto, oni koji ne traze informacije vec potkrepljenje za svoje stavove, naci ce ih bilo gde.

makedonci iz velesa, koji su tokom predsednicke kampanje pravili lazne desnicarske sajtove, kazu da su probali da privuku bernijeve ili hilarine navijace ali da su kliktali ubedljivo najvise trampovi, jer je ovaj rekao da ne treba verovati velikim medijima.

 

u isto vreme sa rt je nastala tj. postala globalno popularna al jazeera. nije od juce fenomen medijske decentralizacije. 

Edited by Takeshi
Link to comment

U čemu je tačno problem sa RT kao takvim? To što postoji neko ko ide kontra narativu koje serviraju 100% objektivni BBC World i CNN International?

 

To što je rusko plasiranje propagadne kroz RT sirovije je samo do manjka iskustva. Dajte im 20 godina.

Link to comment

U čemu je tačno problem sa RT kao takvim? To što postoji neko ko ide kontra narativu koje serviraju 100% objektivni BBC World i CNN International?

 

To što je rusko plasiranje propagadne kroz RT sirovije je samo do manjka iskustva. Dajte im 20 godina.

 

Taman kao sto su RTS i BBC isto tako je i RT isto. Jedan je ozbiljan medij a drugi je propagandna masina mafije koja se pretvara da je drzava i njenih interesa koji idu od propagande do promovisanja laznih vesti koje idu na ruku rasnim ekstremistima.

Link to comment

Problem sa RT nije što troluje Zapad, ni BBC u realnosti ne vodi skroz samostalnu uređivačku politiku kad je reč o spoljnopolitičkim temama (mada daleko je to pametnije od RT-a) Problem je što ćeš na BBC-iju čuti nešto objektivno o samoj Britaniji, a na RT malo sutra o samoj Rusiji, o Putinu da ne pričam. Ali to je generalno problem RT-a, jer tako se gubi poverenje, ali to je šire gledano problem autokratskih režima. Zato im je soft power daleko manji, osim ako ne mogu kao Kinezi da ga projektuju kamarama para, a Rusi to više ne mogu. 

Link to comment

Taman kao sto su RTS i BBC isto tako je i RT isto. Jedan je ozbiljan medij a drugi je propagandna masina mafije koja se pretvara da je drzava i njenih interesa koji idu od propagande do promovisanja laznih vesti koje idu na ruku rasnim ekstremistima.

Прво сам мислио да пишеш о рт и ртсу ал овај део расним екстремистима ме је жбунио  :huh:

Link to comment

Problem sa RT nije što troluje Zapad, ni BBC u realnosti ne vodi skroz samostalnu uređivačku politiku kad je reč o spoljnopolitičkim temama (mada daleko je to pametnije od RT-a) Problem je što ćeš na BBC-iju čuti nešto objektivno o samoj Britaniji, a na RT malo sutra o samoj Rusiji, o Putinu da ne pričam. Ali to je generalno problem RT-a, jer tako se gubi poverenje, ali to je šire gledano problem autokratskih režima. Zato im je soft power daleko manji, osim ako ne mogu kao Kinezi da ga projektuju kamarama para, a Rusi to više ne mogu. 

 

To je sve tačno i to je jedna od stvari na koju sam mislio kada sam rekao da jednostavno imao manje iskustva u tom poslu. No ja ni lud ne koristim RT da se informišem o ruskoj unutarpolitičkoj situaciji npr., jasno mi je kako oni izveštavaju o tome, otvorim RT kada hoću da vidim neki drugi ugao gledanja na Siriju, Irak, Venecuelu ili Ukrajinu. Znam da nisu objektivni ali znam da nisu ni ovi drugi pa čitam, i shodno motivima obe strane procenjujem šta je i kako je. OK možda sam ja specifičan slučaj jer sam zbog toga odakle sam i šta sam gledao u svojim formativnim godinama automatski nepoverljiv prema medijima kao takvim i uvek razmišljam o tome šta je ,,iza kulisa" i čiji je to interes u pitanju.

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...