Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Niko ne prica da Amerika po difoltu razmontiruje takve rezime ona ih katkad i podrzava i promovise. Poenta je u tome da nisu sva petljanja ista i da ona zavise od toga u kom smeru idu. Kao sto rekog za promovisanja Trampova, LePenova i slicnih nema opravdanja. Svejetoistoizam ne prolazi jer je on glavni put ka uspehu raznih ekstremistickih bitangi.

 

Zeleni se zeleni, plavi traktor crveni.

Link to comment

Opet akrobatika :isuse:

Ti mozda mislis da se ovakvim misaonim vratolomijama uvek, kao macka, docekas na noge: nece da moze.

Svega sam se u zivotu nagledao i sve je za ljude, tu zbora nema, ali da mi je neko rekao da cu in vivo da prisustvujem radjanju sorte liberalnih dogmatičara to, bogami, ne bih verovao.

Zapamtili smo i o glavu su nam se obili razni dogmatizmi, od religijskih svih usmerenja, do staljinistickih u raznim agregatnim stanjima, ali likovi poput tebe koji priuceno tandaraju frazetine koje se ponekad i ne potrude da razumeju i koji samo misle da se uspesno pokrivaju nekadasnjom sposobnoscu pravogtm liberalizma da apsorbuje ponajbolje sa najrazlicitijih strana i uprkos svemu krene dalje, obelezi i doprinese sveopstem progresu, najgora su i najlicemernija sorta.

Rodjena u posthladnoratovskoj euforiji, sorta koja funkcionise po principu da se jede sve sto leti, a da se sve moze opravdati i pokriti samo ako dolazi sa ispravne, prave strane, sorta agresivnija i netolerantnija od najzadrtijih svojevremenih sekretara osnovnih omladinskih organizacija.

Oni su se, uostalom, regrutovali upravo iz fele kojoj pripadas: starmali dogmatičare, ubedjeni da su bogomdani i uvek u pravu i uvek spremni da te gadjaju citatom nekog autoritetatm.

Fuj.

BTW i to ko sta propagira deo je takozvane politicke realnosti, ali to pokusavati objasniti tebi i tebi slicnima jalova je rabota

 

Uzmi lekic.

 

Ti si izneo tezu o zabranjivanju medija ako se ustanovi da se država iz koje potiče meša u izbore u drugoj državi. Da, čin mešanja u izborni proces u drugoj državi ih kandiduje za trpanje u isti koš.

Misliš, da ih nauče da je politička korupcija na svim nivoima sasvim OK ako se nazove lobiranje?  :fantom:

 

Pa slobodno trpaj u kos razlicite nacine uticaja sa razlicitim motivima - po toj logici je onda i Srbija parlamentarna demokratije kao i Finska jer je sve to isto. Takodje su jasne razlike izmedju drzavnih i privatnih medija kao i izmedju korupcije, lobiranja, nvo, itd.

Link to comment

nekada se za ovakve izjave dobijao poprilican ban ali srozali se standardi svuda pa i na forumu

 

A tebe kao zanimaju standardi? A ne primecujes prizemna vredjanja iz cista mira nego ti smeta kad dobije savet da uzme nesto za smirenje? Bolje nemoj o standardima...

Link to comment

strava je usa i ono "i am an american", ko god ode kojekuda bude svašta, ali čim je neko u usa, ogromna je verovatnoća da je amerikanac i srcem i dušom

Link to comment

Pa slobodno trpaj u kos razlicite nacine uticaja sa razlicitim motivima - po toj logici je onda i Srbija parlamentarna demokratije kao i Finska jer je sve to isto. Takodje su jasne razlike izmedju drzavnih i privatnih medija kao i izmedju korupcije, lobiranja, nvo, itd.

 

To što si se ti istripovao da američko poimanje demokratije treba da bude obrazac za ostatak planete je samo tvoj problem. Kada takvo mišljenje kreneš da naturaš sagovorniku (i to sa neke moralne visine - što se vidi i u citiranom odgovoru) onda je to moj problem. Razlike mogu biti jasne u vlasničkoj strukturi, ne u načinu izveštavanja o čemu se ovde govorilo. Razlike mogu biti jasne i u transparentnosti finansiranja političara ne i rezultatima takvog obasipanja parama predstavnika izvršne vlasti. Evo vam milioni dolara, mi stvarno ne želimo ništa od vas zauzvrat, mi verujemo u vašu političku viziju.... :puke:

 

Motiv je uvek i samo jedan, približiti mišljenje vlastodržaca/zameniti ih vlastodršcima sa približnijim mišljenjem mišljenju zemlje koja vrši uplitanje. Sve ostalo je mir u svetutm kategorija ali bez kupaćih kostima. 

Link to comment

A i postalo je prilično degutantno.

 

Ono, izbor je između obične oligarhije sa jedne strane i diktatorske oligarhije sa druge. Što se mene tiče, daleko im lepa kuća i jednima i drugima. Ponajmanje da mi pada na pamet da jedne izdižem a druge valjam po blatu, kad su svejedno u blatu.

 

Pa nek se gađaju njime, njihova stvar, dokle god nas zaobilaze.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Pa zavisi kako gledaš. Ja mogu da razumem da neko kaže "meni su Amerikanci gori od Rusa zato što su nas bombardovali". Ali nema šanse da razumem da neko kaže: ma te dve zemlje funkcionišu na jednako loš način. To je besmislica (ako si bilo demokrata bilo liberal, bilo jedno i drugo...pa čak i ako si još razno nešto drugo). 

Link to comment

Pa zavisi kako gledaš. Ja mogu da razumem da neko kaže "meni su Amerikanci gori od Rusa zato što su nas bombardovali". Ali nema šanse da razumem da neko kaže: ma te dve zemlje funkcionišu na jednako loš način. To je besmislica (ako si bilo demokrata bilo liberal, bilo jedno i drugo...pa čak i ako si još razno nešto drugo). 

 

Ovde nije rec o poredjenju Rusije i SAD kaodrzava i drustava vec o koriscenju dvostrukih morlanih standarda kza kritiku Rusije a realpolitickih za odbranu SAD. Anduril i Eraserhead su u tom smislu otpun pogubljeni i ne mogu da sastave logicki koherentan argumen kojim bi se opravdalo, na primer, gasenje RT na teritoriji SAD.

 

 

 

I tu je kvaka, i ono o soft pwwer sto smo govorili - ne moze demokratska sila sa sve soft power javno da pribegava potpuno istim metodama kao "neprijatelj". Gubi se legitimitet takvih akcija i to se jasno vidi.

Link to comment

Nisi ispratio izgleda, reč je o ponašanju te dve zemlje u međunarodnoj areni, metodama kojim se služe za nametanje svoje volje i interesa itd. Tu se razlika izgubila, ako je ikada i postojala.

 

Na stranu šta ja mislio o američkom sistemu predstavničke demokratije (a mislim da nema demokratije bez ekonomske demokratije), kakva god bila ipak je miljama daleko ispred ruskog sistema postkomunističke meke diktature sa pripadajućim bezbednosnim aparatom i državnim oligarsima.

 

Problem pak nastaje kad se izađe izvan tih okvira. U tom smislu, da li iza CNNa stoji interes milijardera humanista a iza RTa paradržavne ili državne strukture prilično je irelevantno - reč je o predatorima a ne dobročiniteljima za bilo koga trećeg u toj priči.

 

E zato je degutantno drviti o tome kako je unutrašnji sistem i poredak jednog od njih bolji - jebe se meni tačno koji je od njih bolji kad njihovi ciljevi i interesi koji se preko tih instrumenata meke moći projektuju nisu ti da meni i nama ovde bude bolje, nego njima. Mislim, treba li išta više reći nego li osvrnuti se oko sebe.

 

Povrh svega, ne ložim se ni na jednu ni na drugu ideologiju na kojima su i jedna i druga vlast u obe zemlje bazirane, niti pa mislim da je prinudni izvoz ideologije nešto dobro, dok targetirano društvo ne sazri za tako nešto.

 

Tako da imam priličan otklon i želim im dugo i uspešno valjanje u medijskom ratu i blatu, a izlaz tražim u trećem, dok je god to treće prilično normalnije od oba.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Nisi ispratio izgleda, reč je o ponašanju te dve zemlje u međunarodnoj areni, metodama kojim se služe za nametanje svoje volje i interesa itd. Tu se razlika izgubila, ako je ikada i postojala.

 

Na stranu šta ja mislio o američkom sistemu predstavničke demokratije (a mislim da nema demokratije bez ekonomske demokratije), kakva god bila ipak je miljama daleko ispred ruskog sistema postkomunističke meke diktature sa pripadajućim bezbednosnim aparatom i državnim oligarsima.

 

Problem pak nastaje kad se izađe izvan tih okvira. U tom smislu, da li iza CNNa stoji interes milijardera humanista a iza RTa paradržavne ili državne strukture prilično je irelevantno - reč je o predatorima a ne dobročiniteljima za bilo koga trećeg u toj priči.

 

E zato je degutantno drviti o tome kako je unutrašnji sistem i poredak jednog od njih bolji - jebe se meni tačno koji je od njih bolji kad njihovi ciljevi i interesi koji se preko tih instrumenata meke moći projektuju nisu ti da meni i nama ovde bude bolje, nego njima. Mislim, treba li išta više reći nego li osvrnuti se oko sebe.

 

Povrh svega, ne ložim se ni na jednu ni na drugu ideologiju na kojima su i jedna i druga vlast u obe zemlje bazirane, niti pa mislim da je prinudni izvoz ideologije nešto dobro, dok targetirano društvo ne sazri za tako nešto.

 

Tako da imam priličan otklon i želim im dugo i uspešno valjanje u medijskom ratu i blatu, a izlaz tražim u trećem, dok je god to treće prilično normalnije od oba.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

wait, what? Od kad si ti postao samoupravljač?

 

U "međunarodnoj areni" države se ponašaju shodno svojim interesima. 

 

 

 

jebe se meni tačno koji je od njih bolji kad njihovi ciljevi i interesi koji se preko tih instrumenata meke moći projektuju nisu ti da meni i nama ovde bude bolje, nego njima.

 

velika mudrost :D 

 

 

 

 niti pa mislim da je prinudni izvoz ideologije nešto dobro, dok targetirano društvo ne sazri za tako nešto.

 

Nema "prinude" ako je negde situacija 50-50 ili 60-40, a skoro nikad nije 100-0 ili 0-100. Mislim da ti i mnogi drugi, zaista začudo,bez zezanja, ne shvatate kako to funkcioniše i ne shvatate poklapanje interesa do koga nekad dođe. Ali nekad ne dođe. Najgore epizode Amerike nisu kad su "širili demokratiju". Najgore epizode su Čile ili Persija 1953. Za to im treba srati pre svega.  

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...