Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Eventualni jači pritisak EU na Srbiju ne zavisi nimalo od srpskih objašnjenja zašto je glupo da to radimo nego od internih briselskih procena koliko joj treba jedinstvo stavova (i na Balkanu), tj. u kojoj meri i na koji način će se dalje natezati sa Rusijom.

 

Могуће је да ћемо свеједно најебати, јер може на дневни ред да дође питање "чијим то можемо да млатимо глогиње а да нас најмање кошта?".

Link to comment

Predlog je u pitanju, videćemo šta će biti:
 

29.07.2014 12:40
Rusija razmatra da uvode u zakon termin "agresorska država"
 
153074.jpg

MOSKVA - Poslanici ruske Dume razmatraju predlog da uvedu termin "agresorska država" u zakone Rusije, piše danas ruski list "Izvestija".

Prema izvorima tog lista, "agresorska zemlja" biće definisana kao "država koja uvodi sankcije Ruskoj Federacii, ruskim građanima i ruskim pravnim licima", prenosi RIA Novosti.

Amandmani koje su predložili Evgenij Fedorov i Anton Romanov iz stranke Ujedinjena Rusija biće uvršteni u nekoliko federalnih zakona, uključujući ugovorno pravo i revizorske propise.
"U cilju zaštite osnova ustavnog poretka, odbrane i bezbednosti zemlje i zaštite domaćeg tržišta, kao i nacionalnog ekonomskog razvoja, vlada Rusije će imati pravo da usvoji listu zemalja agresora", navedeno je u objašnjenju ovog predloga.

Prem tom dokumentu, stranim pravnim entitetima i pojedincima registrovanim kao "agresorske države" biće zabranjeno da pružaju revizorske i konsultantske usluge u Rusiji.
"Svih šest vodećih američkih revizorskih i konsultantskih kompanija koje rade u Rusiji, a to su "Deluat", "KPMG", "Ernst i Jang", "PrajsvoterhausKopers", "Boston konsalting grup" i "Mekinsi", biće na ovoj listi", izjavio je za ruski list Evgenij Fedorov.

Dokument će sutra biti poslat vladi na preispitivanje.

Link to comment

Nego citam da ovo sa izjavom Rogozina da ne nameravaju da plate $50 bn po tuzbi za JUKOS i nije bas tako jednostavno. Ukoliko ne plate mogla bi da usledi jos jedna tuzba i nakon toga plenidba imovine.

Link to comment

Ima li neki pravnik da objasni kako je moguce da sudski troskovi iznose 65 milijardi?Je l to stamparska greska?

Imam neki privatni spor oko nasledstva silom prilika, sudija odugovlaci vec godinu dana i hvata me nervoza posle te presude.

Link to comment

^^ Bio je pre desetak godina slučaj sa nekom švajcarskom firmom koja se tužila sa vladom Rusije za nekih 700 miliona evra, pa su na avio-salonu u Buržeu pokušali da preko francuskog suda zaplene suhoje koji su doleteli na izložbu. Nisu uspeli, na kraju, mislim da je caka bila u tome da ne može da se naplaćuje od drugog pravnog lica bez obzira na vlasnika.

 

Elem, ići će žalba, sa osloncem na to da Rusija nikada nije ratifikovala onu konvenciju (ali možda je stekla pasivno pravo da bude tužena, kao npr Srbija pred MSP u Hagu) itd. Pre bih se kladio da če ta ekipa (Hodorkovski, Nevzlin i ostali) proći kao Litvinjenko nego da im se iz budžeta isplaćuju te pare. 

 

Msm, da je pravde svi ruski oligarsi bi trebali svako jutro da pale sveću što su živi jer su za pljačku koju su priredili društvu tokom "sjajnih 90ih kada je mudri Jeljcin vodio Rusiju"© by Gricko zaslužili samo metak i krečanu. 

Link to comment

EU ima mogućnosti da Srbiju "natera" da se priključi sankcijama Rusiji - preko poglavlja 31, preteći prekidom pregovora itd. Kada i ako joj to bude bilo bitno ona će to i uraditi, tj kada i ako Nemačka da taj mig. To je ultima ratio za uvođenje sankcija.

A sta ce taj ulazak u EU toliko dobrog da donese pa vredi prodavanja teritorija, pustanja ljudi niz vodu i zabijanja prsta u oko velesilama? Postacemo razvijeno i uredjeno drustvo ko Bugarska?

 

 

Nego citam da ovo sa izjavom Rogozina da ne nameravaju da plate $50 bn po tuzbi za JUKOS i nije bas tako jednostavno. Ukoliko ne plate mogla bi da usledi jos jedna tuzba i nakon toga plenidba imovine.

Drhce putin i sve krisom gleda vrata kremlja kad ce da mu ulete bobiji i da pocnu da plene. 

Link to comment

A sta ce taj ulazak u EU toliko dobrog da donese pa vredi prodavanja teritorija, pustanja ljudi niz vodu i zabijanja prsta u oko velesilama? Postacemo razvijeno i uredjeno drustvo ko Bugarska?

 

Prilično mi smeta ta EU po svaku cenu  mantra.

 

To što su neki ljudi oduvek bili, u međuvremenu postali ili će tek postati sumnjičavi prema evropskoj perspektivi Srbije (poučeni iskustvom Rumunije i Bugarske, uzmeđu ostalog), pa na referendumu verovatno ne bi glasali za ulazak u EU, ne znači da su desničari spremni da opašu redenike i krenu da oslobađaju Kosovo istovremeno se učlanjujući u Evroazijsku uniju. 

 

 

 

Link to comment

Tu je normativ

Idemo da bi postali uredjeno drustvo i izgradili demokratske instituicije a ako nekim slucajem postanemo Bugarska krivi smo mi itd.

Link to comment

 

Prilično mi smeta ta EU po svaku cenu  mantra.

 

To što su neki ljudi oduvek bili, u međuvremenu postali ili će tek postati sumnjičavi prema evropskoj perspektivi Srbije (poučeni iskustvom Rumunije i Bugarske, uzmeđu ostalog), pa na referendumu verovatno ne bi glasali za ulazak u EU, ne znači da su desničari spremni da opašu redenike i krenu da oslobađaju Kosovo istovremeno se učlanjujući u Evroazijsku uniju. 

 

 

 

 

 

To su sve stereotipi. Rumunija ide polako napred. Svi parametri su im osetno bolji nego u Srbiji. Tako da poredjenje sa Rumunijom samo moze biti argument u korist EU integracija. Sa Bugarskom je situacija komplikovanija. Dobili su istu sansu kao i ostali, ali los je "teren". Za to im nije kriva EU. Bez EU bi im bilo jos gore. 

Link to comment

To su sve stereotipi. Rumunija ide polako napred. Svi parametri su im osetno bolji nego u Srbiji. Tako da poredjenje sa Rumunijom samo moze biti argument u korist EU integracija. Sa Bugarskom je situacija komplikovanija. Dobili su istu sansu kao i ostali, ali los je "teren". Za to im nije kriva EU. Bez EU bi im bilo jos gore. 

Ovde se radi o nerazumevanju i zelji da se ne razume i to nerazumevanje poturi kao potuljeni argument protiv clanstva Srbije u EU.

Naravno da ulazak u EU, pogotovo sada, a bice i narednih desetak godina, ne znaci pune kofe para.

Znaci i nada je za nesto drugo: za kakvo-takvo upristojavanje Srbije, za odredjivanje i pridrzavanje odredjenih pravila igre, kakva su da su i uz sve nedostatke koje je sada u modi iskopavati kada je EU u pitanju.

Protivnici europeiziranja obicno zaborave da napomenu moguce alternative: padanje u zagrljaj Putinovoj Rusiji, jednoj od najgorih inkarnacija Rusije koju poznajemo. Pominju Rusiju i nikad vidjene milijarde dolara (uporediti, btw, cifre para koje je EU nepovratno usula u Srbiju posle 2000. sa ruskim parama ukljucujuci i kredite, pominju vojnu moc Rusije i na nju seku vene, pominju podrsku Rusije oko raznih stvari, ali zaborave da pomenu, na primer, antigej zakone, zakone o zabrani psovanja i slicne tekovine rusifikacije a la Putin.

Ako vec nisu za rusku varijantu, gadjaju se nekom blagotvornom neutralnoscu, ekvidistancom u kojoj ce nam, kao za Titinog vakta, sakom i kapom davati i jedni i drugi, ali zaboravljaju da napomenu da neutralnost bez korektiva koje donosi jedino clanstvo u EU, neutralnost znaci, izmedju ostalog, nastavak agonije sa sve Vucicima bez ikakve spoljne kontrole osim batine...

Link to comment

Volela bih, i mislim i da imam pravo na to, da bolje poznajem različite mogućnosti i njihove prednosti i ograničenja,  to je sve. Bez potuljenosti i želje za nerazumevanjem. 

Link to comment

Volela bih, i mislim i da imam pravo na to, da bolje poznajem različite mogućnosti i njihove prednosti i ograničenja,  to je sve. Bez potuljenosti i želje za nerazumevanjem. 

Ako je meni upuceno: navedi mi jedan jedini obrazac ili set normi, mimo ili van EU/Nato koji bi, bez nama tako dragog eksperimentisanja in vivo na nama samima, omogucio da se u Srbiji uspostavi kakva takva pravna drzava i kakav takav sistem vrednosti, od elementarnih politickih do ekonomskih, koji bi Srbiji pruzio kakvu takvu sansu da se iscupa iz govana u kojima je do guse.

 

Ja nemam nista ni protiv severnokorejskog modela, mozemo mi to: da se zatvorimo, upregnemo i za nekoliko godina, uz strogo racionisano snabdevanje, napravimo atomsku bombu.

Posle toga bi, zasigurno, sve bilo lakse, svi bi nas postovali i uvazavali, obaska sto bi nas se i bojali.

To takodje vredi ljudskih prava, vredi i onih najnuznijih 1,500 kalorija dnevno, deca i vojnici 2,500.... 

Link to comment

Opet neka isprazna ideologija.

Amerika i Engleska bice zemlja proleterska.

Koga iskreno zabole ona stvar za sve to?

Prosecnog coveka interesuje da li ce imati vecu platu, visi standard a yebe mu se za izgradnju institucija i pravila igre i slicne fantazije.

Ovo sve vise lici na ono "tu smo nadomak pravog komunizma samo da se stisnemo i izguramo jos koji koji petogodisnji plan""

Link to comment

et Namenski 

Jeste tebi upućeno. Prateći donekle hrvatsko iskustvo, uočila sam da ljudi (mislim na ljude van političke sfere) nisu bili pravovremeno upoznati sa priličnim brojem klauzula i propisa (ne zameri mi na nepoznavanju terminologije) vezanih za priključenje EU. Kao što sam već rekla, nemam ništa protiv  a priori, samo bih želela da znam. 

Edited by Notorious
Link to comment

Ovde se radi o nerazumevanju i zelji da se ne razume i to nerazumevanje poturi kao potuljeni argument protiv clanstva Srbije u EU.

Naravno da ulazak u EU, pogotovo sada, a bice i narednih desetak godina, ne znaci pune kofe para.

Znaci i nada je za nesto drugo: za kakvo-takvo upristojavanje Srbije, za odredjivanje i pridrzavanje odredjenih pravila igre, kakva su da su i uz sve nedostatke koje je sada u modi iskopavati kada je EU u pitanju.

Protivnici europeiziranja obicno zaborave da napomenu moguce alternative: padanje u zagrljaj Putinovoj Rusiji, jednoj od najgorih inkarnacija Rusije koju poznajemo. Pominju Rusiju i nikad vidjene milijarde dolara (uporediti, btw, cifre para koje je EU nepovratno usula u Srbiju posle 2000. sa ruskim parama ukljucujuci i kredite, pominju vojnu moc Rusije i na nju seku vene, pominju podrsku Rusije oko raznih stvari, ali zaborave da pomenu, na primer, antigej zakone, zakone o zabrani psovanja i slicne tekovine rusifikacije a la Putin.

Ako vec nisu za rusku varijantu, gadjaju se nekom blagotvornom neutralnoscu, ekvidistancom u kojoj ce nam, kao za Titinog vakta, sakom i kapom davati i jedni i drugi, ali zaboravljaju da napomenu da neutralnost bez korektiva koje donosi jedino clanstvo u EU, neutralnost znaci, izmedju ostalog, nastavak agonije sa sve Vucicima bez ikakve spoljne kontrole osim batine...

 

Nema sta da se doda ovome. 

Link to comment
×
×
  • Create New...