Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Prateći donekle hrvatsko iskustvo, uočila sam da ljudi (mislim na ljude van političke sfere) nisu bili pravovremeno upoznati sa priličnim brojem klauzula i propisa (ne zameri mi na nepoznavanju terminologije) vezanih za priključenje EU. Kao što sam već rekla, nemam ništa protiv  a priori, samo bih želela da znam. 

niko ih nije sprečavao da se upute.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ljudima se u 2014. sve više fućka za pravnu državu i ljucka prava, jedina opsesija je ono čega ima sve manje - posao. Pa i Srbi, kao i mnogi drugi sve više sanjaju o Dubaiju, Sočiju, Šangaju a sve manje o Parizu, Njujorku....doduše uvek je manjina u Srbiji bila za EU zbog institucija i ljudskih prava, ona kakva takva većina se vodila šarenim ekonomskim lažama. One se sve teže prodaju i Srbija će biti tu u problemu koji neće rešit ni svih 250 evrofanatika u parlamentu.

 

 

No generalno, sumanuto je sad zatezati sa Rusijom a da u svakom slučaju u EU nećeš bar još za 8 godina. Momentalan privredni gubitak nikako nadoknaditi nećemo. Izbor EU članica je logičan, neke tamo Srbije - nije. Opredeliti se nikad neće biti kasno, zato je najbolje, odnosno jedino dobro i dalje praviti se blesav.

 

 

Inače mislim da je jedini preostali čvrst argument za nastavak dosadašnjeg evroatlanskog kursa - siguran mir na Balkanu, bar još nekoliko godina nikom na zapadu nije u interesu da i ovde podstiče neku Siriju ili Ukrajinu. 

Link to comment

et Namenski 

Jeste tebi upućeno. Prateći donekle hrvatsko iskustvo, uočila sam da ljudi (mislim na ljude van političke sfere) nisu bili pravovremeno upoznati sa priličnim brojem klauzula i propisa (ne zameri mi na nepoznavanju terminologije) vezanih za priključenje EU. Kao što sam već rekla, nemam ništa protiv  a priori, samo bih želela da znam. 

Birokratizovana, inertna ponekad do gluposti, svakakva, ali, kao sto rekoh jedino resenje koje vidim.

Evo ga ovaj gore lupeta na temu kome se jebe za institucije, takozvanog prosecnog coveka zanima plata i slicne fraze navijacke fraze.

Daleko od toga da sam presrecan zbog moranja da se prihvate neka obavezna pravila: zaboravlja se da smo neka vec prihvatili, bilo pod moranje, bilo iz nuzde i potrebe, neka nekriticki i trapavo.

Rekoh vec: neka mi bilo ko pokaze set normi i pravila primenljiv na Srbiju i u Srbiji, a da je pri tom ipak blizak srpskoj tradiciji i mogucnostima.

Kad kazem tradicija, imam na umu cinjenicu da je Srbija ipak i pre svega - evropska zemlja.

A to sto nas ne upoznaju sa klazulama i svim ostalim, nego su pitanje clanstva u EU sveli na ono 'hoce li bre biti para ili ne?' kao presudno kada je clanstvo u EU u pitanju, bice da je jedna od smisljenih stvari u repertoaru internih prepucavanja i gubljenja vremena.

Link to comment

niko ih nije sprečavao da se upute.

 

Ljudi nisu dovoljno agilni, istina. Vrlo korisno za proturanje poluinformacija. Bojim se kako će to kod nas da teče. 

Link to comment

Zamašan deo te regulative nije razumljiv za laike.

Nece biti: da je volje i znanja, bilo bi upucivanja onoliko.

Ovako se prica svodi, bojim se namerno, samo na pare, pare, pare...

Link to comment

Birokratizovana, inertna ponekad do gluposti, svakakva, ali, kao sto rekoh jedino resenje koje vidim.

Evo ga ovaj gore lupeta na temu kome se jebe za institucije, takozvanog prosecnog coveka zanima plata i slicne fraze navijacke fraze.

Daleko od toga da sam presrecan zbog moranja da se prihvate neka obavezna pravila: zaboravlja se da smo neka vec prihvatili, bilo pod moranje, bilo iz nuzde i potrebe, neka nekriticki i trapavo.

Rekoh vec: neka mi bilo ko pokaze set normi i pravila primenljiv na Srbiju i u Srbiji, a da je pri tom ipak blizak srpskoj tradiciji i mogucnostima.

Kad kazem tradicija, imam na umu cinjenicu da je Srbija ipak i pre svega - evropska zemlja.

A to sto nas ne upoznaju sa klazulama i svim ostalim, nego su pitanje clanstva u EU sveli na ono 'hoce li bre biti para ili ne?' kao presudno kada je clanstvo u EU u pitanju, bice da je jedna od smisljenih stvari u repertoaru internih prepucavanja i gubljenja vremena.

 

Idemo kao guske u maglu, mislim da nije neprirodno biti pomalo sumnjičav prema tako plasiranoj agendi. 

Link to comment

Birokratizovana, inertna ponekad do gluposti, svakakva, ali, kao sto rekoh jedino resenje koje vidim.

Evo ga ovaj gore lupeta na temu kome se jebe za institucije, takozvanog prosecnog coveka zanima plata i slicne fraze navijacke fraze.

Daleko od toga da sam presrecan zbog moranja da se prihvate neka obavezna pravila: zaboravlja se da smo neka vec prihvatili, bilo pod moranje, bilo iz nuzde i potrebe, neka nekriticki i trapavo.

Rekoh vec: neka mi bilo ko pokaze set normi i pravila primenljiv na Srbiju i u Srbiji, a da je pri tom ipak blizak srpskoj tradiciji i mogucnostima.

Kad kazem tradicija, imam na umu cinjenicu da je Srbija ipak i pre svega - evropska zemlja.

A to sto nas ne upoznaju sa klazulama i svim ostalim, nego su pitanje clanstva u EU sveli na ono 'hoce li bre biti para ili ne?' kao presudno kada je clanstvo u EU u pitanju, bice da je jedna od smisljenih stvari u repertoaru internih prepucavanja i gubljenja vremena.

Pa kome se realno yebe za institucije?

Onim 5000+ klovnova briselske administracije jer im tu izvor prihoda i 250 odavde koji sanjaju da se omaste se neki oebs ili slicno parazitishuce partokratsko mesto.

Kako se to oseca boljitak bez postojanja ekonomije i industrije kroz "izgradnju sistema"?

Da svi masemo plavo zutim zastavicama a pare padaju s neba?

Poenta srpskog pridruzivanja EU a sve ostalo je sviranje q :

 

 

Malisha na podu srpska intelektualno-politicka elita.Gospoda za stolom Brisel.

Ali vazno da gradimo institucije.

Link to comment

Ljudi nisu dovoljno agilni, istina. Vrlo korisno za proturanje poluinformacija. Bojim se kako će to kod nas da teče. 

 

Kod nas pitanje hoće li i referenduma o pristupanju biti. Jeza.

Link to comment

Nece biti: da je volje i znanja, bilo bi upucivanja onoliko.

Ovako se prica svodi, bojim se namerno, samo na pare, pare, pare...

+1.

 

 

a hrvatima se žurilo, navrat nanos... pa sad samo plaćaju penale.

 

moj lični stav: volela bih da prihvatimo i doslovno se držimo svih propisa iz EU acquis.

i da nikad ne uđemo u EU :D

 

bojim se da će i nas prerano da puste unutra i mislim da je to loše.

Edited by pt 2.0
Link to comment

+1.

 

 

a hrvatima se žurilo, navrat nanos... pa sad samo plaćaju penale.

 

moj lični stav: volela bih da prihvatimo i doslovno se držimo svih propisa iz EU acquis.

i da nikad ne uđemo u EU :D

 

bojim se da će i nas prerano da puste unutra i mislim da je to loše.

 

E, pusti snovi. I ja bih isto. 

Link to comment

Ja takodje.

Ali i da nam dodele zakonskog staratelja, tutora sa neogranicenim ovlascenjima, od 25 po turu, javno, do strozih kazni sa sve smenjivanjem iz mesta za nepridrzavanje dogovorenog.

Nista politika, samo sprovodjenje propisa/zakona koje smo prihvatili i obavezali se da ih sprovodimo.

Ovako  :cry:

Link to comment

Suverenitet je precenjen. Važno je upristojavanje.

20 i kusur godina slusam i gledam branioce svetinje suvereniteta i svakojakih dostojanstava sa sve vekovnim ognjistima.

Nemojte vise da nas branite i drzite suverenim, molim te ko brata rodjenog.

Link to comment

20 i kusur godina slusam i gledam branioce svetinje suvereniteta i svakojakih dostojanstava sa sve vekovnim ognjistima.

Nemojte vise da nas branite i drzite suverenim, molim te ko brata rodjenog.

 

Dozvoli da nekog nacionalizam nije toliko unakazio pa ga taj izraz asocira na nešto drugo. Npr slobodu od vođenja tuđih ratova, ili što ću u svakom slučaju lakše smeniti ili iskorigovati čak i Vučića, nego bilo kakav kurs u Briselu.

Link to comment
×
×
  • Create New...