Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Opet manipulises sa starom mapom. primera radi, pre mesec dana je ovde proslavljano kako je Gazprom snizio cenu za Litvaniju -The local media reported that Lithuania’s new purchase price will be $370 per 1,000 cu m.

 

Gazprom je ujednacio cene za Evropu u rasponu $350-400 za 1000m3. Ukrajini je ponudjena komercijalna cena od $380 ali su oni odbili.

 

edit: Nemoj posle da se ljutis kada ti covek kaze ono sto ti jesi. Ti to sam radis i trazis.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

:lol: Covece na mapi su prikazane cene prema poslednjim raspolozivim podacima a ti mi ostavljas clanak o neuspesnim pregovorima. Hvala, clanak potvrdjuje da se cena za Ukrajinu nije menjala.U Litvaniji koju si pominjao stari ugovor je na snazi do kraja 2014 a novi sa cenom smanjenom za oko 20% ce poceti da se primenjuje od 2015. I to se dogodilo samo zato sto je Litvanija izgradila LNG terminal i krenula da istrazuje alternative kako bi smanjila zavisnost od ruskog gasa.

 

Nego ja sam stvarno ocekivao da ce za Srbiju vaziti "bratska" cena, ali izgleda da je rusu Belorusija milija.  :cry:

Link to comment

Bulgaria to get price cut in Gazprom deal

 

Nov. 19, 2012 at 12:05 AM   |   Comments

clear.gif clear.gifSOFIA, Bulgaria, Nov. 19 (UPI) -- Bulgaria will receive a 20 percent discount on Russian natural gas supplies under a new, 10-year contract with Russian supplier Gazprom, the two sides say

 

Srbiji niža cena gasa

 

27. mart 2013. 09:10 > 20:49

U sredu potpisani ugovori o isporuci ruskog energenta, po 370 dolara za hiljadu kubika. Jeftinije 13 odsto u odnosu na sadašnju cenu. Do 2021. stizaće nam godišnje 1,5 milijardi kubika

 

itd.

Edited by Prospero
- malo lakše sa teškim rečima, pogotovo prema forumašima koji ne učetvuju trenutno u raspravi.
Link to comment

Književnica Jelena Lengold povodom ovog zakona u Rusiji, reagovala je na svom fejsbuk profilu: 

- Ako ovaj siledžija ovako nastavi da se izdrkava po narodu Rusije, počeću da osećam nelagodu zbog svog ruskog porekla. Pa šta on misli, da se tako vlada? Solidarišimo se sa braćom Rusima, psujmo i za njih! Duvaj ga Putine, nisi ni ti večan. Takvi kao ti su i sjebali veliku rusku kulturu, književnost, muziku, sve. Ne čuvaš ti duh ruske kulture, ti si razarač duha. Nijedan duh naroda nikad nije mogao da se razvija u zatočeništvu, pa ne može ni ruski. Plače mi se kad čitam ovo. (I samo da kažem, bude li mi neko ovde pljuvao Ruse, kao takve, biće obrisan po kratkom postupku. Jer Rusi nisu krivi, oni su decenijama i decenijama žrtve raznoraznih komunističkih manijaka.)

 

Link to comment

Sve je to divno i krasno, samo se ja ne bih kladio da kada bi se Putinov lepak™ koji održava sistem (političari/siloviki naspram oligarhije) uklonio bez osiguranog stabilnog nasleđa ne bi nastao haos tipa Ukrajinan.

 

Tj. pre mislim da su šanse da od ovoga može mnogo gore, pre nego da može bolje. A tamo neće biti ko da pomogne ljudskim pravima, liberalnoj opciji i demokratiji ako šorka počne.

 

Eto, to mi je nekako krovno razmišljanje.... :(

Link to comment

Samo je prenosim, ono sto ona pise odgovara stanju duha ruske inteligentsije. Mnogo su ljuti.

 

E da, jos jedan detalj vezan za zabranu "mat"-a. Protiv zakona veoma ostro istupio je Nikita Mihalkov, jedan od najodanijih Putinovih rezimskih umetnika, rekavsi da su psovke veoma vazan deo ruskog kulturnog nasledja.

Putin je ovim zakonom napravio budalu od sebe na nivou koji je tesko zamisliv nekome ko ne poznaje rusku kulturu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Zabole ga za rusku inteligenciju i slobodu izraza Nikite Mihalkova. On je na unutrašnjem planu u ulozi u kojoj je bio i Tito u SFRJ te sve ovo ima itekakvog smisla tako gledano

Link to comment

Boško Obradović opet dao intervju korporativnom izdanju Gazproma. Čisto da se podsetimo da Dveri imaju svoga gospodara i donatore sa istoka.

Link to comment
×
×
  • Create New...