Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

Ovaj novi Turcin, Masut Askar, mi se dopada... verovatno posto ono sto mulja je vec utemeljeno u "nasoj" kuhinji.

 

 

 

 

 

 

pa bobami ne znam bas..osim ako su cokoladni beli luk i usecereni patlidzan tebi bliski,ne bih znala :D

 

meni je osvezenje u odnosu na vec toliko puta vidjene ,,zapadnjacke,, recepte,neobicno kombinuje namirnice i ceo taj azijski stih,malo za promenu...ali jos ne znam sta da mislim..

Link to comment

gledao sam neke baklavice, pa onda neke odreske pa mi to utemeljilo opsti stav... inace mi je i ovako simpa. sve vreme pokusavam da zajedno sa njim izgovram ono kad kaze 100% zdravo 100% tursko 100% originalno... ili kako vec

 

nesto mi simpa zvuci to na turskom

 

e da, u stvari sta mi je skroz gotivno kod njega je sto sve servira perfektido i onda sam iznjupa. gotivim kuvare koji spreme, serviraju al na kraju i pojedu tj zagrizu ono sto su spremali pred nama.

 

 

----

 

Razumem gde je nastalo ono da Dzejmiju treba jedno dobro tusiranje pa onda kuvanje... Pogledao dve-tri onog putesestvija po Italiji i stvaro kao da su mu prasnjave noge i ceo neki taj trip... :dry:

Link to comment

Turčin je pre par dana pravio neko jelo koje po teksturi izgleda kao tarama ili ajvar. Koristio je brat bratu 20 sastojaka. Sve je to ok, ali kako zamišlja da iko to napravi u domaćoj radinosti?

Edited by pacey defender
Link to comment

kad turcin pocne da prica kako "tu nema holesterola" il da je "puno antioksidanata" izgubim volju. kuvar si, nisi nutricionista, kuvaj. da, i rekla sam vec, ne dopada mi se to sto kuva, nekako je svega previse: secera, ulja, pipkanja, zajebavanja... 

Link to comment

Sad ide neka serija na foxlife sa kuvarima i baja spominje šefa i govori Džek Bordin!?Nije valjda da je i igrana serija snimljena ?

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Sad ide neka serija na foxlife sa kuvarima i baja spominje šefa i govori Džek Bordin!?Nije valjda da je i igrana serija snimljena ?

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Jeste, u pitanju je serija Kitchen Confidential, zasnovana na istoimenoj knjizi koja je proslavila Bourdain-a...jedino su promenili da se glavni lik zove Jack, a ne Anthony...

 

Steta sto je serija ukinuta samo posle 13 epizoda, ali ako nista drugo bar je pogurala karijeru Bradley Cooper-a...inace sama knjiga je odlicna, definitivno vredi procitati...

Link to comment

Danas sam kupio Dzejmijev kuvar, ovaj poslednji, sve za 15 minuta. Odlicno izdanje (sto se tice kvaliteta stampe, fotografija i sl.).

 

Ostaje jos da se probaju recepti. :)

Link to comment

a jeessttee..i ja bih tako ko djejmi za 15min kad bih imala tako kao on pola stvari vec opranih,iseckanih,kuvanih,gotovih iz kese ili konzerve  <_<

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...