Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Završih sad petu sezonu, meni ovo bilo sasvim solidno, značajno bolje od četvrte. Imam utisak da je pitkije, prostije i lakše za gledanje od uobičajenog Fargo fazona, što nisam siguran da je dobra stvar generalno, ali sad mi leglo. Kao da su malo štrpnuli od svake od prošlih sezona, imamo terminatora ubicu, imamo prljave zube, dežurnog imbecila (s tim što je ovde znatno manje debilan nego inače), obavezan policajac u priči i visoko organizovani kriminal, no opet i to sve je nekako umanjeno, stišano.

 

Dva su udarna lika oko kojih se sve vrti, i prosto znaš da sudar dolazi na samom kraju, pa negde sredinom sezone krene već da vozi na autopilotu, kobajagi ima neke tenzije, ali ti kao gledalac znaš da je nema. A drugog zapleta nema, svi likovi su u službi tog sudara. Šerif i matorka su baš odlični, likuša iz Ted Lasoa isto, Stiv iritantan do bola (znači odličan)...ostalo je tu da popuni mesto, pandurka mi je bila gotivna, ali njena priča kao da je umetnuta da popuni mesto, do neke šeste, sedme epizode, posle je ima na kašičicu.

  • +1 1
Link to comment
On 30. 1. 2024. at 15:00, kipo said:

Meni je druga nesto najdraze sto sam gledao. Bolje od prve i od filma.

e jbg brt.

mada je vizuelno vrv nesto najbolje na tv ikada

Link to comment

 

1 hour ago, goofs said:

Završih sad petu sezonu, meni ovo bilo sasvim solidno, značajno bolje od četvrte. Imam utisak da je pitkije, prostije i lakše za gledanje od uobičajenog Fargo fazona

 

Isto, znatno bolje od četvrte a meni i od treće, ima solidan flow i odličnu atmosferu. Malo mi je krindž poslednja scena, možda se moglo to sa Munchom malo suptilnije odraditi + pucačina kao kulminacija i rasplet nikako nije my cup of tea, al sve u svemu not too bad. 

Link to comment

krindz je cela ona promena odnosa izmedju babe i snajke, da ne pricam recenice koje obe izgovaraju, zapravo cela epizoda. a to da je bolja od trece, realno niste normalni :fantom:

 

krindz je sezona.

  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, ToniAdams said:

e jbg brt.

mada je vizuelno vrv nesto najbolje na tv ikada

Jbg, tako je. Film me oduvao, seriju nisam htio ni gledati, tim prije jer ne volem onog hobita Votsona a ni BBT mi nekako nije sjeo tu. Kasnije pogledam i nije lose a druga sezona aposlutno sjajna, s mjerom luda i nimalo pateticna.

Link to comment
Just now, ToniAdams said:

krindz je cela ona promena odnosa izmedju babe i snajke, da ne pricam recenice koje obe izgovaraju, zapravo cela epizoda. a to da je bolja od trece, realno niste normalni :fantom:

 

krindz je sezona.

 

Pa nije baš krindž što je baba promenila odnos ka snajci kad je skontala da je ova bila plava od batina svaki dan. Kontam da je to "solidno" jak razlog da se jedno onako tvrdo srce malo otkravi. :sleep:

Link to comment

ok je to što se dogodilo al mi se ne sviđa kako se dogodilo. plus su svi muškarci ili nesposobni idioti ili manijaci i psihopate.

nemam ja ništa protiv grrrrl power al brate ono...

ne znam, nije mi žao što sam gledo al malo sam razočaran ipak

Link to comment

Najbolji lik u sezoni je muškarac, alo. Sad, to što je zao je druga priča.

Matorka nije ništa bolja od njega, samo je u ovom slučaju na “našoj” strani.

Link to comment
On 1. 2. 2024. at 22:07, goofs said:

Završih sad petu sezonu, meni ovo bilo sasvim solidno, značajno bolje od četvrte. Imam utisak da je pitkije, prostije i lakše za gledanje od uobičajenog Fargo fazona, što nisam siguran da je dobra stvar generalno, ali sad mi leglo. Kao da su malo štrpnuli od svake od prošlih sezona, imamo terminatora ubicu, imamo prljave zube, dežurnog imbecila (s tim što je ovde znatno manje debilan nego inače), obavezan policajac u priči i visoko organizovani kriminal, no opet i to sve je nekako umanjeno, stišano.

 

Dva su udarna lika oko kojih se sve vrti, i prosto znaš da sudar dolazi na samom kraju, pa negde sredinom sezone krene već da vozi na autopilotu, kobajagi ima neke tenzije, ali ti kao gledalac znaš da je nema. A drugog zapleta nema, svi likovi su u službi tog sudara. Šerif i matorka su baš odlični, likuša iz Ted Lasoa isto, Stiv iritantan do bola (znači odličan)...ostalo je tu da popuni mesto, pandurka mi je bila gotivna, ali njena priča kao da je umetnuta da popuni mesto, do neke šeste, sedme epizode, posle je ima na kašičicu.

 

Ovo mi je i najveci nedostatak, uz jednodimenzionalne karikaturalne likove.

 

Posle 4. sezone bio sam odlucio da batalim seriju, ali citam pohvale pa se naterao, mada ionako nisam imao sta pametnije pred spavanje da gledam. Ali sad je stvarno dosta sto se mene tice, Hawley da ponovi kvalitet prve dve sezone nije u stanju, ispucao je sve sto ume..

  • +1 1
Link to comment

problem je što je sve več mnogo puta viđeno, i onaj sajko u suknji je bili bob, i ona pandurka je debela pandurka iz prve ili druge, ova mala gl glumica je verovatno okej, i treba da bude iritantna kakva i jeste, ali nervira što nigde nisu objasnili bitne momente, koji su realno izneli prvu epizodu (inače fantastičnu). 

plus woke momenti, e pa jebiga.

od čudnih epizoda kakvih ima u svakoj sezoni, ova sa lutkom jeste bila dosta dobra, prva kao što rekoh spektakularna, ostalo slabo, mnogo lošije napisano i na kraju krajeva nepotrebno.

Link to comment
On 30. 1. 2024. at 15:00, kipo said:

Meni je druga nesto najdraze sto sam gledao. Bolje od prve i od filma.


drugu sezonu sam gotovo u potpunosti zaboravio, ali se sećam utiska da je otkačeno i nešto najbolje što sam ikad gledao. ako nema pravila, limite i zakone a nije naivno i dosadno u mojoj knjizi je ne mož bolje.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...