Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

12 minutes ago, kipo said:

Meni je druga je najbolja. Ali kako Kris Rok radi?? Bas mi se ne gleda zbog njega

druga je fantasticno dizajnirana, mislim da je ona familija nesto najgotivnije na tv-u ikad. nije mi problematican kris rok nimalo. ne kazem da bih ga kastovao, ali ne smeta mi.

ima ova mrcina iz gomore i potpunio je fenomenalan.

Link to comment

Poslednja epizoda ubedljivo najkraca u celoj sezoni, a i njoj puno praznih minuta. Mogli su realno da produze 10. epizodu za nekih 20-ak minuta, bilo bi mnogo bolje. A to mi je i utisak o 4. sezoni, dosta dobrih stvari i zanimljivih likova, ali nekako neujednacena i nedorecena.

 

Hawleyju ocigledno fali inspiracija da zadrzi kvalitet iz prve dve sezone, barem se delimicno iskupio za pobacaj od 3. sezone..

Link to comment

Nisam još odgledao poslednju epizodu, pa sve gledam poruke škiljeći (ipak ne bih da mi se spojleruje, bez obzira što je ova sezona monumentalno razočarenje za mene.)

 

Tamo oko sredine serije sam mislio da mi se ponešto i sviđa (prića oko Nurse Mayflower), a sad nisam ni u to siguran... Sad moram ponovo (3-ći put) da odgledam sezone 1-3 da malo popravim utisak.

Link to comment

Odličan je Fargo... svaka sezona. Uopšte ti ne dopušta da se uljuljkaš. Čim se malo opustiš domah te opauči sa nekom sjajnom scenom.

Spoiler

Smrt oba brata Fado su dve spektakularne scene.

 

U zadnjoj sezoni mi se čini kao da je ova porodica pogrebnika sa klinkom na silu ubačena u prvi plan cele priče. Sve ovo ostalo funkcioniše besprekorno. Ni Chris Rock ne smeta. Čak i karakteru njegovog lika ide u prilog da izgleda kao kriminalac koji to ne ume da bude. Ali koji nije idiot za razliku od Italijana.

Schwartzmann je sjajan. Kao i Oraetta i Doctor Senator

 

Edited by Mercuzzio
Link to comment
  • 1 month later...

Završio četvrtu sezonu, nisam nešto zadovoljan, verovatno najslabija sezona do sada, bar za mene.

 

Uopšte ni ne deluje kao da je Fargo serija u pitanju, nema onih standardnih pojava, suludih koincidencija i nesrećnih spletova okolnosti, uz uobičajeno jednog half-wit lika čije akcije doprinose sveopštem haosu (u suštini to bi bila nurse Mayflower, ali nešto mlako). Ovo više liči na fargastog skorsezea, nego na skorsezastog farga - mafija, turf-war, spletke, konsilijeri itd, što samo po sebi nije loše, ali mi je ovako upakovano u Fargo šablon, sa presporom radnjom i dugim praznim kadrovima jednostavno dosadno.

Jedini momenat kad sam pomislio da gledam pravi Fargo je kad se debeli žabar sapleo i prosviro si mozak.

 

Kris Rok mi je manje smetao nego što sam očekivao, ali i dalje mi se čini da je loš izbor, uz obasku da lika ne mogu da smislim, čovek ima pedeset godina i još uvek mutira, uz večiti poor man's Eddie Murphy wanna-be nastup.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...
On 25.1.2021. at 18:01, goofs said:

Završio četvrtu sezonu, nisam nešto zadovoljan, verovatno najslabija sezona do sada, bar za mene.

 

Uopšte ni ne deluje kao da je Fargo serija u pitanju, nema onih standardnih pojava, suludih koincidencija i nesrećnih spletova okolnosti, uz uobičajeno jednog half-wit lika čije akcije doprinose sveopštem haosu (u suštini to bi bila nurse Mayflower, ali nešto mlako). Ovo više liči na fargastog skorsezea, nego na skorsezastog farga - mafija, turf-war, spletke, konsilijeri itd, što samo po sebi nije loše, ali mi je ovako upakovano u Fargo šablon, sa presporom radnjom i dugim praznim kadrovima jednostavno dosadno.

Jedini momenat kad sam pomislio da gledam pravi Fargo je kad se debeli žabar sapleo i prosviro si mozak.

 

Kris Rok mi je manje smetao nego što sam očekivao, ali i dalje mi se čini da je loš izbor, uz obasku da lika ne mogu da smislim, čovek ima pedeset godina i još uvek mutira, uz večiti poor man's Eddie Murphy wanna-be nastup.

 

Isto i kod mene. Ubedljivo najslabija sezona bez prepoznatljivih Fargo likova ili atmosfere. Predugacki kadrovi, mnogo dosadnih dijaloga, previse likova od kojih je mnogo ostavljano samo u skicama. Na momente deluje kao autoparodija. Debeli italijan mi je ocajan, posebno u prvom delu serije. Kapiram da on tu oponasa nevaljalce iz nemih filmova sa svim onim kolutanjima ociju, ali potpuno je neubedljiv. Kao i dvojica pandura. Medicinska sestra obecava na pocetku, ali se posle i njena rola utapa u opstu bezidejnost.

 

Dva momenta koje cu zapamtiti -

Spoiler

pogibija debelog italijana je bas to - pravi fargo momenat. mozda jedini svetli trenutak u poslednje 3-4 epizode.

 

I Andrew Bird u ulozi pogrebnika. Nisam imao pojma da su ga angazovali za ulogu. Krecem da gledam, lik mi pljunuti Bird. Krece da prica, Birdov glas. "Hej, pa ovo jeste Bird" momenat iznenadjenja. Ne znam dal ga pratite, ali covek je jedan od najzajebanijih muzicara svoje generacije. Bilo bi lepo da nastavi glumackim poslom da se bavi.

Link to comment
10 minutes ago, chandra said:

Isto i kod mene. Ubedljivo najslabija sezona bez prepoznatljivih Fargo likova ili atmosfere. Predugacki kadrovi, mnogo dosadnih dijaloga, previse likova od kojih je mnogo ostavljano samo u skicama. Na momente deluje kao autoparodija. Debeli italijan mi je ocajan, posebno u prvom delu serije. Kapiram da on tu oponasa nevaljalce iz nemih filmova sa svim onim kolutanjima ociju, ali potpuno je neubedljiv. Kao i dvojica pandura. Medicinska sestra obecava na pocetku, ali se posle i njena rola utapa u opstu bezidejnost.

 

Ovo k'o da sam ja napisao, doslovce...

 

Jedino sto nisam ranije cuo za Andrewa Birda...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...