Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

prva epizoda jeste pocela malo sporije, al' je zato u drugoj bilo par briljantnih scena - da koenovi (ili tarantino) pozavide - dzon hem vs fbi, te dzuno vs svekrva. ovo je sasvim ok zasad uz jedinu zamerku na cini mi se malo promasen akcenat dzuno templ, koji na momente pre lici na irski nego na juznjacki americki, sto joj je mislim bio cilj. za dzenifer dzejson li vise nisam siguran sta da mislim, da li je riba i u stvarnom zivotu poremecena ili je konstantno na nekom dopu, al' u svakom slucaju njen karakter deluje jezivo/autenticno. a tu nam je i stranger things steve koji je (i ovde) zaduzen za ulogu glavnog tupadzije. advokat dejnis je kao lik koji bi se sjajno uklopio u bilo koji lincov film, dok je placeni ubica maltene omaz  bardemu iz no country... zasad mi je nekako najneubedljiviji lik policajke, ovaj put u interpretaciji neke indijke za koju mi zena rece da je jedna od popularnijih usa glumica u poslednje vreme - videcemo na sta ce to da ispadne do kraja sezone.

  • +1 3
Link to comment
  • 1 month later...

Odgledah sezonu. Neobičan kraj, pa stoga preporučujem da se odgleda bindžovanjem.

 

Tek u pretposlednjoj epizodi shvatih što mi je ova sezona drugačija od predhodnih 4 - Pa u ovoj nema rivaliteta dva brata.

U I je bio Lester i manje bitni brat što ga stalno kinjio.

U II dva brata Gerharht, Dod i Međed, ne baš u lepim odnosima.

U III blizanci, gotovo stalna netrpeljivost sa tragičnim ishodom.

U IV dva 'talijanska sina mafijaša sa očekivanim obračunom ko će da gazduje.

u ovoj V ništa, snaja i svekrva se ne računaju, još manje Nadin i Gator.

Link to comment
  • 2 weeks later...

peta sezona ispoštovala ono što volim kod farga: uvrnuti likovi, crni humor i

 

Spoiler

pravilo da serija ima hepiend.


nadam se da nije poslednja sezona kao što brojke na imdbu govore.

Link to comment

meni policajka :heart: za koju tigrica :heart: kaže da joj oči zarače dobrotom liči na  

 

1*mwFzkwtO40y8p3OUHWu42A.png

Edited by utilitarist
  • Haha 1
Link to comment

ovo je prva fargo sezona koju sam gledao nedelju za nedeljom i mozda je to razlog sto mi je ostavila najslabiji utisak dosad - prosto je nekako razvodnjena prica od polovine sezone, kilavo i usporeno do kraja. pocetak je bio sjajan, svi likovi - fenomenalan don drejper, jezivi munk/whatever, odlicna dzejson li i advokat joj, itd itd... ali je izgleda bilo pretesko izneti isti nivo kvaliteta kroz 8 sati koliko cela prica traje. poslednjih pola sata 10e epizode je spoj teletabisa i bilo koje turske serije s prve...

  • +1 1
Link to comment

Pa nije do gledanja jednom nedeljno nego je fakat daleko najslabija.

Osim prve epizode i one sa lutkom, sedme mislim, baš je slaba, bukvalno bi mogla jednu epizodu kraće da traje a i dalje je ostala gomila nerazjašnjenih momenata.

Plus agenda po kojoj su muškarci izgleda ili potpuno retardirani i nesposobni ili manijaci (koja mi ne bi smetala da je iole bolje i suptilnije odrađena), plus neki ekstremno krindž momenti kakve ranije nismo mogli videti.

  • +1 1
Link to comment

Odgledao sad za vikend na Star tv 2 epizode The Simpsons, gde su obradili prve 3 sezone Farga.. total preporuka.

Epizode su 3306 i 3307.

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Malvo said:

Slabija i od četvrte? 

Ma jeste realno. Pokušava da imitira taj šmek iz prve i iz filma ali ne dobacuje previše daleko. 

U četvrtoj sam makar imao neke kul likove, debelog zabca i onu malu što truje, ovde ni to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...