Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Napravio "pire" za domacu srirachu pa cemo videti sta ce od toga da ispadne. Onaj izgleda koristi neki specijalni mikser kad uspe i semenke da samelje...

 

Nisam bio picajzla da pravim iskljucivo od serana i halapenja nego sam stavio 4-5 vrsta paprika. Naravno iskljucivo crvenih.

 

 

 

 

Shupa mi je dark al bas i nije cold place ovih dana. Kontam da nece da smeta i da ce samo ubrzati vrenje

Edited by katamaran
Link to comment

dobih kesicu dzinki i 4 narandzaste bell chillies (verovatno imaju neko ime)

sa koliko bi cepkanih pecenih paprika i paradajza to trebalo ukuvati za egzemplarni a ne previse ljut (onesvescavajuce) sosic?

Link to comment

Samo da izjavim za tv dnevnik da je fenomelna ljutenica i da se nisam zeznuo sto nisam stavio i slatke paprike  :wub:

 

5kg paradajza

500g ljutih papricica (ispala je vrlo ljuta al covek nikad ne zna na koliko ljute ce da naleti)

ve\a celera

3 lista lorbera

biber u zrnu

 

Ovo samleti pa kuvati dok ne ukuva sa 400g zejtina, 200g secera i 300g sirceta. Na samom kraju dodati kasiku soli.

Edited by katamaran
Link to comment

@banacanin  :Hail:

 

@katamaran: ma napravi jos jednu turu sa paprikom. u mom selu ide 1:1 i recept je samo za mazohiste. prvo uprzis papriku (koja je pecena i oljustena, ko za ajvar), pa onda dodas mleveni paradajz i krenes ispocetka sa kuvanjem :)

Link to comment

Ovih dana cu verovatno da napravim eksperiment - ovaj moj recept samo + kg paprike i jednim habanerom umesto ovih 500g pijacarki.

 

Ideja (naravno ne moja) je da se napravi blazi sos a ne bi me cudilo da ispadne i ljuci od onog.

 

Sto se mene tice onom receptu ne trebaju nikakve modifikacije jer je rezultat savrsen. Sasvim sigurno cu napuniti shupu za zimu :)

Link to comment

uh što sam probao... salatu ili sos šta li je

mrkva samlevena+bluk+ren+ulje+sirće valjda

uz sve ide nije mi dosta nikako

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...