Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

i'm a simple man. I see chilli sauce i haven't tried yet - shut up and take my money

 

Neki Degusta extra hot od leskovackih paprika.

 

Plasticna flasica kao od najobicnijeg kecapa a neki bi i rekli da je ovo u sustini samo ljuti kecap al se meni svidja :) Solidno ljut iako nije bas extra. Taman da na sve ide lepo.

 

Upravo pravim svoj prvi od jolokia. Po ovom receptu al sam deo joloikia zamenio slatkom paprikom i stavio sam kruske umesto nektarina

 

 

 

 

Ako neko naleti na ostale Degusta stvari javljajte gde ima

 

17535226Degusta001.jpg

 

Na ovo sam naleteo u nekoj minijaturnoj radnjici na pijaci i nisam video da ima jos nesto.

Edited by katamaran
Link to comment

Ovaj od jolokia je ispao preukusan. Da ga ne hvalim previse dok ga ne probam na raznim jelima al ne pamtim da mi je neki bio ovako ukusan na probanje.

 

Jos jedno bitno odstupanje od recepta je limunov sok (onaj jeftini iz Maksija) umesto sirceta. Sutra cu jos jedan po ovom receptu al sa savinama.

Link to comment

Ima u madjarskoj radnji kod Kalenica.

 

Pre par dana sam kod kineza uzeo nesto ko pistu za tlista dinara veliku teglu. Lepsi i ukus i miris od Piste al mi na prvu probu nije dovoljno zaljutio

Link to comment

Kinezi ftw

 

super-woman.jpg

Svratio sam i u onu radnju gde sam onomad za 200 kinti pazario onu ogromnu tegletinu i grdno se razocarao kad sam video da su se dosetili pa mi sad trazili 600 za daleko manju  :cry:  (btw odavno ne videh tog kineza sto je ranije radio)

 

Posle se vratio na onaj trg gde sam uzeo kupus i daikon (btw ovakav kimchi u Koreji nemaju :wub: ) i uzeo neku teglu za tlista. Covek je imao i neku vecu za cetlisto pa me je doveo u dilemu al mi on rece da je ovaj ipak bolji. Da nije posten sigurno bi mi preporucio skuplji  :thumbsup:

 

Mnogo lep i ukus i miris al kad sam ga stavio u nesto nije bas postigao pista effect pa bumo vidli kako ce se tu pokazati.

Link to comment

ja u subotu bio i nema!

eto!

 

a kod kinezà ljuto za tlista je fenomenalno, ali to je drugachije ljuto od brata pishte. nije uporedivo uopshte ni u jednom smislu. osim drugachijosti -_-

Link to comment

 

zhezhe al brzo prodje. Ne preporucujem svilenima al nije ni nesto uzasno ljuto.

 

mada sam junacki stavio samo jednu habu. Sa dve bi vec bilo zeznuto.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

Sa sve LG televizorom pozadi...

 

Rene majstor marketinga 

 

edit: ona habanero luk salsa iz mog posta iznad je bila odlicna al mi namuci stomak

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...