Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

edit: posto dosta forumasa zivi u Nemackoj gde najlakse naci srirachu tamo? Jel ima po megamarketima il mora da se jure specijalizovane radnje?

 

obicnih ima ponekad po supermarketima (obicno dovuku karton-dva, pa kolko traje. i onda se ceka do sledece akcije)

ja sam najbolji izbor (ove sarene), video u vecim turskim marketima. do tad nisam ni znao da postoji jos neka sem one ljute i one vise ljute :)

Link to comment

obicnih ima ponekad po supermarketima (obicno dovuku karton-dva, pa kolko traje. i onda se ceka do sledece akcije)

ja sam najbolji izbor (ove sarene), video u vecim turskim marketima. do tad nisam ni znao da postoji jos neka sem one ljute i one vise ljute :)

Hvala puno :)

 

komsinica otisla na arbajt u Dortmund pa periodicno salje sinu pakete za BG

Link to comment

Blizi mi se prvi susret sa jolokiom pa sam nasao najkukavickiji moguci recept za sos :)

 

stvarno je decko supak ;) prvo uopste nisam siguran da su to jolokije,onda stavi samo dve, onda im vadi seme  :isuse:  :isuse: a dalje nisam ni gledao.oces da pravis neki "meki" ljut sos, koji ce ti Q onda jolokije?Ja stavim 5-6 kom + 5-6 drugih ljutih, duplo manje ukupne mase, bude lepo ljuto i svi jedu   :D

Edited by Haralampije
Link to comment

Nisam ubedjen da bi ovo ispalo meko.

 

Znam koliko jedan habanero od 300k zaljuti jelo. Znam kako sam prosao sa savinom (500k). Savina mi je do sad najljuca jer mi je prosle sezone fejlovala skorpija (mozda i bolje jer mi se cini da bih najebal sa 2 miliona skovila)

 

Pretpostavljam da 2 jolokie (milionce) zaljute cak i ovakav sos jace nego bilo sta sto moze da se kupi u radnji. Verovatno cu prvi od njih da napravim bas ovako (minus vadjenje semenki jer to nikad ne radim) pa cu kasnije varijante potentnije ako bude bilo potrebe.

 

bude lepo ljuto i svi jedu

 

Ja turim dve mutirane tondo pikante(slobodnom procenom do 100k) u kupus pa me psuju sve u 16  :cry:

 

ranije sam bio u fazonu da pravim od vise i da stavim gomilu slatkog voca kao sto uglavnom rade al mi se fatali-breskva nije previse svideo.

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

Nisam ubedjen da bi ovo ispalo meko.

Ne bas bukvalno meko  ali veruj mi pravim mnogo ljuce sosove i fora je da sipas koliko ti treba.Neko ce staviti 2 kapi a neko dve supene kasike.To nije moguce sa nekim so-so konfekcija ljutim sosos koji nije jako ljut.Takav mozes da nadjes svuda.Glupo je ne iskoristiti potencijal jolokije.A odvajanje semenki je kao kad bi recimo od slajsova sunke odvajao belo jer boze moj to je masno :)

Edited by Haralampije
Link to comment

Sta vamje taj Pista sos sto ga ima u Rodi? Tj u mojoj Rodi ne mogu da ga nadjem.

 

ovo, baš ovako, u teglici

Eros-Pista-200g-450-px.jpg

 

 

nego, eno vam Srirača, ona sa guskom, od 0,70 za 700 i nešto dinara u Metrou, danas video

Link to comment

Cekaj prvo da vidim koliko mi je stiglo iz Engleske :)

 

Pre par godina sam naleteo na Srirachu u Metrou i to u outlet delu i vise je nikad nisam video. Lepo ako postane deo standardne ponude.

 

@ haralampije

 

Volim ja te sosove kad sa par kapi mozes ozbiljno da zaljutis jelo al vise voilim nesto blaze varijante jer se onda bolje oseti ukus sosa a ne samo ljutina.

Edited by katamaran
Link to comment

4 flase srirache  :piggy:

 

Kolko je Pista u Rodi? Kod Madjara iza Kalenica 175 kinti. Iskusno sam okinuo fotku kod njih u radnji pa sam sad bacio pogled. Cini mi se da ima jos zanimljivih sosova.

 

madjari.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...