Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Nikako da naletim na onoga sa savinama na Bajloniju. Videcu danas da svratim na pijacu kad krenem na voznju pa javljam ako ga vidim.

 

Jedan od mojih dobavljaca skovila

 

Prvi sos od jolokia ce mi definitivno biti onaj sa samo dve papricice. Juce sam probao srirachu i onaj moj sa samo 6 fatalija i gomilom bresaka je vise nego duplo ljuci.

 

Sriracha me je inspirisala da konacno pocnem da eksperimentisem sa fermentacijom pa cu da probam da napravim domacu. Ranije me je odbijalo sto je visednevni proces al realno nije neko cimanje

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Nasao savina guy-a al bar za sada nista od savina. Danas nije imao ni bugarske sargarepe vec samo par manjih vrsta meni nepoznate ljutine.

 

Kuka da mu neka bolest napala biljke.

Link to comment

Svratio kod Madjara da probam Pistu(sad je 200 kinti) i nisam odusevljen. Ima kick al je preslan. Pre par godina sam kupio za istu kintu kod Kineza pakovanje od 2kg potpuno iste ljutenice. Ovako mi bila preslana al odlicna da se zaljuti neko jelo. Sto godina sam je trosio :)

 

Uzeo i neku Anu da pravi drustvo Pisti

thumb_large_img-3007.jpg

 

Al sam je vratio na policu kad sam video ovo za iste pare

ShotType1_328x328.jpg

 

Ovaj je vec vrlo dobar (kiselo ljut) ali odvratno tecan. prosuh gomilu dok sam pokusavao da ga sipam na kasicicu. Ukus mi se svidja al bas su mogli da ga zgusnu necim.

Link to comment

Tako sam i taj kineski koristio.

 

Posle vidim ovaj post


taman sam se podsetila kako i zashto je evropsko ljuto drugachije od azijsko ljuto. pojezija i dinamika ^_^
 
Ko sto rekoh original kineska ljutenica iz bloka 70 :)
 
200 kinti bila neka plasticna tegletina od minimum 2kg. 
 
Anci bi mogla da bude ok. Po opisu sa nekog sajta trebalo bi da je slatko ljuta.
Edited by katamaran
Link to comment

Tako sam i taj kineski koristio.

 

Posle vidim ovaj post

 

Ko sto rekoh original kineska ljutenica iz bloka 70 :)

 

200 kinti bila neka plasticna tegletina od minimum 2kg.

 

Anci bi mogla da bude ok. Po opisu sa nekog sajta trebalo bi da je slatko ljuta.

Kako se zove ta kineska ljutenica i gde si je kupio?
Link to comment

Radnja u prizemlju sto gleda na Jurija Gagarina. Ovde negde

 

https://www.google.com/maps/@44.803331,20.3931303,3a,58.4y,216.98h,75.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXhQ6a6DsYJq414s7guY9lw!2e0!7i13312!8i6656

 

Ne znaju ni srpski ni engleski pa sporazumevanje ide rukama i nogama :)

 

Ovo je bilo na nekoj gornjoj polici. Ne secam se da li je pisalo ljutenica ili me samo privuklo izgledom. 

 

Kasnije jednom kupio secuan sos isto kod njih i bilo je na slicnu foru samo mnogo manje pakovanje.

Edited by katamaran
Link to comment

 

Anci bi mogla da bude ok. Po opisu sa nekog sajta trebalo bi da je slatko ljuta.

 

 

Edes na mađarskom znači slatko (erős je pak snažan). Ovde je slatko u smislu ne ljuto i ne kiselo, kao slatki kupus

 

Dakle, Edes Anna ni malo nije ljuta, imam teglicu dugo u frižideru, to ničemu ne koristi, bar kod mene.

 

O Pištinoj slanoći pisao sam davno, ali sam vremenom naučio da ga koristim i ja ipak razumem Bubu kada govori o ovoj vrsti ljutine u odnosu na azijske sosove. (pritom, ne sporim da si kod Kineza našao sličnu stvar)

 

čak i kuvam jela poput perkelta i fiš paprikaša tako da budu manje slana, pa kad u tanjir staviš pola kašičice Pište sve dođe na svoje mesto. zapravo prvo staviš Pištu u tanjir, pa malo safta od perkelta i razumutiš. Onda staviš turoš čuso sa slaninom, pa preko dopuniš perkeltom . jao :piggy:

Edited by banatjanin
Link to comment

Edes na mađarskom znači slatko (erős je pak snažan). Ovde je slatko u smislu ne ljuto i ne kiselo, kao slatki kupus

 

Dakle, Edes Anna ni malo nije ljuta, imam teglicu dugo u frižideru, to ničemu ne koristi, bar kod mene.

 

O Pištinoj slanoći pisao sam davno, ali sam vremenom naučio da ga koristim i ja ipak razumem Bubu kada govori o ovoj vrsti ljutine u odnosu na azijske sosove. (pritom, ne sporim da si kod Kineza našao sličnu stvar)

 

čak i kuvam jela poput perkelta i fiš paprikaša tako da budu manje slana, pa kad u tanjir staviš pola kašičice Pište sve dođe na svoje mesto. zapravo prvo staviš Pištu u tanjir, pa malo safta od perkelta i razumutiš. Onda staviš turoš čuso sa slaninom, pa preko dopuniš perkeltom . jao :piggy:

Idi bre...

Zadnji put to jeo u Abrahamu čini mi se....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...