Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

@ km, prava si hot sekretarica :heart: fali olimpijina narancasta pisaca masina.

 

Inace u zdravstvu, tj u psihijatriiji, nije bilo velike tradicije dres koda, otkada su napusteni mantili. ali sad opet razni protokli o kvaliteti i sigurnosti preuzimaju tu ulogu.

 

Tako nastaju neke paradoksalne situacije da netko tko sjedi u ambulanti moze uredno imati crni ruz ili bit obucen u pidjamu i papuce, ali ne smi imat lak za nokte ili prsten (protokol o higijeni ruku), duge nausnice, ogrlicu ili sal (protokol o sigurnosti) ili stikle (opet sigurnost, da mozes valjda brze otrcat). Po mom misljenju, toliki fokus na sigurnost je stetan i sa strucne i s estetske strane pa ga se pridravam umjereno :)

 

Edit: neprecizna

Edited by Nicol
Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ km, prava si hot sekretarica :heart: fali olimpijina narancasta pisaca masina.

 

Inace u zdravstvu, tj u psihijatriiji, nije bilo velike tradicije dres koda, otkada su napusteni mantili. ali sad opet razni protokli o kvaliteti i sigurnosti preuzimaju tu ulogu.

 

Tako nastaju neke paradoksalne situacije da netko tko sjedi u ambulanti moze uredno imati crni ruz ili bit obucen u pidjamu i papuce, ali ne smi imat lak za nokte ili prsten (protokol o higijeni ruku), duge nausnice, ogrlicu ili sal (protokol o sigurnosti) ili stikle (opet sigurnost, da mozes valjda brze otrcat). Po mom misljenju, toliki fokus na sigurnost je stetan i sa strucne i s estetske strane pa ga se pridravam umjereno :)

 

Edit: neprecizna

Mantili i klompe. :lolol:

Link to comment

zanimljivo, mada šta misliš da bi se desilo? 

 

evo, mogu da priložim jednu baš svežu nameštenu fotografiju sa radnog mesta sekretarice. 

 

post-5-0-69366100-1397724562.jpg

 

 

 

 

Link to comment

 

pa napisala sam ti, izvoli probaj pa vidi :) ima ljudi naravno koji bi se na poslu najradije pojavili u pidzami, a ima i onih koji vole da se obuku bas ovako kako je propisano.

no to ionako nije poenta, vec sam napisala zasto dress code postoji, vise puta, ko hoce da cita.

 

Cuj, pa i ja sam napisala sve sto sam imala da kazem vise puta, a ti i dalje nastavljas sa pitanjima. Opet si tacno primetila da ima ljudi koji bi dosli ovako obuceni, a opet neki drugi onako.

Sve sto si napisala zasto dres kod postoji nema veze sa zivotom. Ja sam ti lepo napisala nekoliko puta zasto postojeci dres kod ne valja, ko hoce da cita.

 

I da... opet nisi odgovorila ni na jedno moje pitanje ;)

Link to comment

 

u smislu da se aktivno boris protiv ugnjetavanja noznih prstica u zatvorenim cipelama worldwide.

posto ovako vise nema smisla, jelte :lol:

 

ne oblacis se u skladu sa dres kodom zato sto se za tvoje radno mesto to i ne zahteva, ili si shefu objasnila svoj kejs i izborila se za svoje pravo da se oblacis kako hoces?

 

gde sam ja radila samo su hr i racunovodstvo furali taj look, nije mi delovalo da je bilo ko bio ocajan zbog toga. pogotovo sto po kancelarijama leti tako nagare air condition da ti dobro dodje i dzemper a ne zatvorene cipele.

 

Kako se to aktivno bori protiv ugnjetavanja noznih prstica u zatvorenim cipelama worldwide? Vidim, ti izgleda imas jasnu predstavu o tome kako ta borba izgleda :D Objasni i meni, pa cu ti reci da li to radim ili ne.

Link to comment

Cuj, pa i ja sam napisala sve sto sam imala da kazem vise puta, a ti i dalje nastavljas sa pitanjima. Opet si tacno primetila da ima ljudi koji bi dosli ovako obuceni, a opet neki drugi onako.Sve sto si napisala zasto dres kod postoji nema veze sa zivotom. Ja sam ti lepo napisala nekoliko puta zasto postojeci dres kod ne valja, ko hoce da cita.I da... opet nisi odgovorila ni na jedno moje pitanje ;)

ides! ajd molim te prosvetli me, zasto dress code postoji? :lol:

 

nemam pojma al znam da ne valja, slutim odgovor :lol:

 

vidim izbegavas da odgovoris kako to da se na tebe ne odnosi dress code u firmi u kojoj radis, ajd gukni jesi li pionir casual odevanja u korporacijama ili ranije spomenuti kurir? :)

Edited by Leia
Link to comment

ova sekretarica radi u vrlo lošim uslovima (niđe prozora).

e, to je za protest, a ne da l mora odelce il ne mora odelce na posao.

u podrumu sam :( ali to je, ako mozes da verujes, jedina mana mog posla, tako da...
Link to comment

to ko je u podrumu i gde radi je bas tema ove teme.

 

bah zamro fajt. a ja nekako sve vreme bio u fazonu da je leja kraljica amazonki :(

aj napravimo neko njesra dok nema nikog ^_^

Link to comment

naša sekretarica, brankica (drvomlin d.o.o), se oblači kežual al istovremeno, izrazito formalno - gou figr...

 

ima malo prognatičan vilidžon al je duša od čoveka

193719uzjshar9j32bh93a.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...