Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Ja za 5 nedelja. Zena, dete, paradajz, auto.

Jedino me brine ako budu nestasice goriva, jer me od Gevgelije do Peliona i nazad nece pokriti moj rezervoarcic. Ali, ne verujem da ce do toga doci ...

Link to comment

Ja trebam sledeće nedelje i imao sam sumnju koliko je ljudski ići na odmor i provod™ i zemlju gde se ljudi iznenada suočavaju s nekim egzistencijalnim pitanjima. Mislim na Grke.

Edit: Ali pobedilo je razmišljanje da je keš dobrodošao.

 

Naravno. Svojim boravkom i potrošnjom tamo pomoći ćeš nekom hotelijeru, kafedžiji, piljaru... da lakše pregura muku koja ga je snašla. Jedino što to ne treba raditi nauštrb sopstvenog ugođaja jer nema smisla sebi iskomplikovati život u plemenitoj nameri. Dakle, ako može da se pronađe balans između humanog turističkog gesta i uživanja na zasluženom odmoru, to je to.

Link to comment

mi smo i dalje na liniji da idemo na rodos 22. avgusta. dotle ce se mnogo vise znati kako stoje stvari. ne bojim se banaka jer svakako nosimo dosta kesa. cak ni neka nestasica goriva me nece mnogo pogoditi. bilo bi lepo da iznajmimo auto, ali i ako ne bude, nije frka. jedino sto bi me sprecilo je neka zesca nestasica namirnica ili kerozina.

Link to comment

Čuvajte taj keš koji nosite jako, jako dobro... Što Vasa reče, pola evropskih džeparoša i provalnika ima da se razmili po Grčkoj...

Link to comment

Naravno. Svojim boravkom i potrošnjom tamo pomoći ćeš nekom hotelijeru, kafedžiji, piljaru... da lakše pregura muku koja ga je snašla. Jedino što to ne treba raditi nauštrb sopstvenog ugođaja jer nema smisla sebi iskomplikovati život u plemenitoj nameri. Dakle, ako može da se pronađe balans između humanog turističkog gesta i uživanja na zasluženom odmoru, to je to.

Ako je pradeda Aco mogao preške preko Albanije pa brodicom. Da... Sada je Krf u igri.

Link to comment

ja imam dilemu u rodjenoj jugoslaviji po pitanju procene rizika (kad se vec diskutuje za letovanje u grckoj da se nadovezem):

 

rezervisala prenociste u mostaru, slucajno mi neki poznanici skrenuli paznju da ne ostavljam kola u hrvatskom delu (nisam ni znala da je mostar etnicki podeljen na dva dela) i ispostavi se da sam bas tu nasla smestaj.

 

u svetlu jucerasnjih desavanja (novi talas obelezavanja grada grafitima ndh, u, svastikama itd) koja su u stvari konstanta pitam jel bosnjacki deo grada izuzet rizika da mi se ujutru na kolima pojavi urezano 'U' ili kukasti krst? (mada, to mi se desilo u centru novog sada..)

Budi opuštena, po Mostaru, Čitluku, Čapljini švrćkam se barem 1. godišnje sa Ns tablama i nikad nikakvih problema nije bilo...

A grad ti je podeljen prema Neretvi, istočna obala Bošnjacima, zapadna hrvatima. 

Edited by kenta
Link to comment

Ja trebam sledeće nedelje i imao sam sumnju koliko je ljudski ići na odmor i provod™ i zemlju gde se ljudi iznenada suočavaju s nekim egzistencijalnim pitanjima. Mislim na Grke.

Edit: Ali pobedilo je razmišljanje da je keš dobrodošao.

 

pa nije baš da ih iskorišćavaš, jer će cene verovatno ostati iste, a kao što si rekao, keš je dobrodošao

Link to comment

Čuvajte taj keš koji nosite jako, jako dobro... Što Vasa reče, pola evropskih džeparoša i provalnika ima da se razmili po Grčkoj...

 

hoce, verovatno. jedino sto ih ocekujem vise po halkidikiju, nego na ostrvima. sefova ima po hotelima, tako da ce valjda biti ok.

Link to comment

Budi opuštena, po Mostaru, Čitluku, Čapljini švrćkam se barem 1. godišnje sa Ns tablama i nikad nikakvih problema nije bilo...

A grad ti je podeljen prema Neretvi, istočna obala Bošnjacima, zapadna hrvatima. 

odlicno! rebukirala sam smestaj - s leve strane neretve kola ostaju sve vreme

olaksavajuce je cuti od nekog ko ima neposredno iskustvo na ovu temu, thnx

Link to comment

Nije bilo potrebe ni za promenu, zapadna strana Neretve je jednako sigurna, ako ne i sigurnija.

jbg, ovo mi lakse i naci, direkt skretanje s magistralnog puta u tu ulicu..

Link to comment

pa nije baš da ih iskorišćavaš, jer će cene verovatno ostati iste, a kao što si rekao, keš je dobrodošao

Ma nisam mislio na to nego ono ljudi stoje ispred bankomata, tuku se ispred banaka, ne znaju šta ih snašlo a ti prolaziš pored i da ubaciš dupe u more i srčeš ouzzo. To mi se onako vrzmalo po glavi...

Ali dobio sam saglasje da ako je planirano treba otići ^_^.

Link to comment

Ma nisam mislio na to nego ono ljudi stoje ispred bankomata, tuku se ispred banaka, ne znaju šta ih snašlo a ti prolaziš pored i da ubaciš dupe u more i srčeš ouzzo. To mi se onako vrzmalo po glavi...

Ali dobio sam saglasje da ako je planirano treba otići ^_^.

 

 

Možda ako tamo već zatečeni Englezi i Italijani ne budu mogli iskoristiti svoje kartice. Kritičnu masu lokalaca u panici nećeš naći osim ako nisi odabrao grad Krf za bazu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...