Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Polovina mojih prijatelja u toku nedelje ide u Grčku, u različitim aranžmanima.

Ne znam da li su neodgovorni, ali nisam osetila trunku zabrinutosti ni kod jednih, a ima ih od samaca 

do onih koju putuju sa decom.

Drugar se danas čuo sa grčkim domaćinima, oni su mu rekli da sve funkcioniše normalno, 

da se malo pribojavaju dešavanja ove sedmice, ali da od sledeće očekuju normalizaciju svega.

Link to comment

Polovina mojih prijatelja u toku nedelje ide u Grčku, u različitim aranžmanima.

Ne znam da li su neodgovorni, ali nisam osetila trunku zabrinutosti ni kod jednih, a ima ih od samaca 

do onih koju putuju sa decom.

Drugar se danas čuo sa grčkim domaćinima, oni su mu rekli da sve funkcioniše normalno, 

da se malo pribojavaju dešavanja ove sedmice, ali da od sledeće očekuju normalizaciju svega.

 

pa zato što, realno, kad si turista odavde odakle si, šansa da ti se nešto baš odvratno desi u Grčkoj je prilično mala taman da je u toku i građanski rat.

Link to comment

pa zato što, realno, kad si turista odavde odakle si, šansa da ti se nešto baš odvratno desi u Grčkoj je prilično mala taman da je u toku i građanski rat.

 

pa i nije samo to, nego recimo (ovo su mi pričali ljudi koji su živeli ili žive tamo), u Atini budu demonstracije, pale se policijska kola, haos, ludnica... a dve ulice dalje žene mirno šetaju decu i slično

 

ja nemam neke brige, a ionako plaćam u kešu, bankomati me ne zanimaju.

Link to comment

ja idem za 5 dana, benzin mi ne treba, bankomata ionako nema u mestu u koje idem, paradajz turista ne mogu da budem jer imamo sobu sa nekim siromašnim doručkom, a ne studio... ako sve bude OK sa restoranima, kafićima i pekarama, trebalo bi da bude u redu, I guess..

Link to comment

ja idem za 5 dana, benzin mi ne treba, bankomata ionako nema u mestu u koje idem, paradajz turista ne mogu da budem jer imamo sobu sa nekim siromašnim doručkom, a ne studio... ako sve bude OK sa restoranima, kafićima i pekarama, trebalo bi da bude u redu, I guess..

 

E da, sorry na pogresnoj proceni. 

 

Da, bicete ok, mislim, realno, ako igde ima da se postaraju da nekako funkcionise to ce biti turizam. A i, isto tako realno, bicete svedoci istorije, no small thing :D

Edited by MancMellow
Link to comment

ja idem za tri nedelje. kolima i sa bebom. trebaće mi sve.

 

kanpovo ja na velikoj plaži. možda km od ade. kite surf. 

par stvari je ko na dugme. vetar koji promeni smer u rano popodne i komarci koji rade isključivo u prvom satu mraka. 

Link to comment

Nemam pojma, stvarno ne znam šta bi mi očajnički bilo potrebno a da ga neće biti. Neku mini apoteku poneti što bi i inače, a hrana - pa bilo bi mi bolje da ne razmišljam o hrani, ionako moram na strogu dijetu. Jedino ne znam da li će se moći plaćati karticama regularno u restoranima i prodavnicama ako nastane veća frka dok sam tamo... trebalo bi da mi stigne plata na pola letovanja, ali nosićemo keš, naravno.

 

I istorija i sociologija, dakako :)

Link to comment

Mi idemo za 15tak dana kolima na srednji prst Halkidikija (hvala Namenskom na savetima). Nemamo klopu, ni smestaj (planiramo da na licu mesta iznajmimo neke apartmane bez klope). Ne razmisljamo o promeni plana. Ponecemo kes i natociti do vrha u Makedoniji. Klopu necemo nositi, girosa ce biti da se jede, ne brinem se :)

Link to comment

Ne možeš Srbinu pokvariti planove pa da si bogotac :D

 

Sad ozbiljno, ako Grčka opukne, predje na drahmu i krene od nule eto mene kod njih u septembru. Vrlo rado ću im pripomoći svojim skromnim deviznim prilivom.

Link to comment

Ja trebam sledeće nedelje i imao sam sumnju koliko je ljudski ići na odmor i provod™ i zemlju gde se ljudi iznenada suočavaju s nekim egzistencijalnim pitanjima. Mislim na Grke.

Edit: Ali pobedilo je razmišljanje da je keš dobrodošao.

Edited by wall
Link to comment

... imao sam sumnju koliko je ljudski ići na odmor i provod™ i zemlju gde se ljudi iznenada suočavaju s nekim egzistencijalnim pitanjima.  

 

Ja sam imao tu dilemu i u rođenoj Jugoslaviji negde u vreme kad je samirala.

Link to comment

Ja sam imao tu dilemu i u rođenoj Jugoslaviji negde u vreme kad je samirala.

A mi smo tako dugo, malo po malo pa je postalo normalno stanje.

Jasno, nije ni kod njih palo s neba juče ali se brzo zakomplikovalo.

Link to comment

Ja sam imao tu dilemu i u rođenoj Jugoslaviji negde u vreme kad je samirala.

ja imam dilemu u rodjenoj jugoslaviji po pitanju procene rizika (kad se vec diskutuje za letovanje u grckoj da se nadovezem):

 

rezervisala prenociste u mostaru, slucajno mi neki poznanici skrenuli paznju da ne ostavljam kola u hrvatskom delu (nisam ni znala da je mostar etnicki podeljen na dva dela) i ispostavi se da sam bas tu nasla smestaj.

 

u svetlu jucerasnjih desavanja (novi talas obelezavanja grada grafitima ndh, u, svastikama itd) koja su u stvari konstanta pitam jel bosnjacki deo grada izuzet rizika da mi se ujutru na kolima pojavi urezano 'U' ili kukasti krst? (mada, to mi se desilo u centru novog sada..)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...