Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Pitalo me par ljudi za detalje pa evo kratkog izveštaja za sve forumaše koji letovanje posmatraju kao vreme sporta i razonode :)

 

Prvo i osnovno, sledećeg vikenda vodim na večeru drugare koji su mi predložili ClubMed u Kemeru. Bez imalo preterivanja, nijedan od 7 dana nisam proveo sa manje od 8 sati sporta utefterenih u dnevni plan (u par navrata je išlo i preko 10 sati). I to ne zato što sam ja nekakav fanatik nego zato što je jednostavno takva atmosfera, svih 800 gostiju su po čitav dan u sporty fazonu. Sve dodatne aktivnosti (a ima ih onoliko) su maksimalno posećene, to je ™ ovog rezorta. Bio sam u drugim AI rezortima gde gosti mnogo više bleje i brčkaju se (što je skroz OK pristup) ali ovo još nisam doživeo. Posle tri dana sam se rutinski raspao od umora i upale svih grupa mišića, pa sam četvrti dan koliko-toliko iskulirao i onda još tri dana udri ne žali. Kompletno sam se olešio od skijanja na vodi, tenisa i odbojke, i probao još x drugih stvari usput. Ubedljivo najsportskija nedelja ikada, skroz mi deluje dobro da svake godine imam jednu takvu.

 

Tri stvari koje su napravile razliku:

- opšta atmosfera: jako mnogo gotivnih ljudi, nema mrštavaca, svi raspoloženi za neku spiku, upoznali smo masu finog sveta i većina su bili povratnici a neki furaju ClubMed godinama i na različitim lokacijama. 90% gostiju je furalo dnevni dress code po predlogu hotela (npr. jedan dan crveno/belo, drugi dan full belo, treći dan jeans/belo, četvrti dan glowy itd) što je meni pred polazak delovalo bezvezno ali tamo je samo podiglo već strava atmosferu na još viši nivo. Pilo se mnogo ali nije bilo onog polusveta koji se obeznani od alkohola pa pravi gluposti i smara ljude. Mladji svet uglavnom dolazi solo (vala i treba), parovi su od 35 godina pa naviše, i sa svima je lako komunicirati. Ekipa je toliko opuštena da hotel po želji uparuje solo goste koji se ne poznaju (istog pola) u dvokrevetnim bungalovima kako ne bi plaćali jednokrevetnu cenu.

- ekipa iz hotela: instruktori i animatori su prva liga. Uopšte ih nema mnogo ali svi rade po 5-6 različitih stvari i pri tome im je dozvoljeno da se mingluju sa gostima pa sam ih sve popamtio za dan-dva. Bukvalno su svuda, bez greške organizuju turnire, kurseve, tematske večeri, žurke, menjaju scenografije i koreografije, ozbiljni profesionalci. Lagano improvizuju kada je potrebno, npr. onaj foam party su izakcijali u roku od 10 minuta kada je jednog prepodneva udario monsun pa su sportovi bili obustavljeni. Njih troje iz vodenih sportova su čak neki šampioni iz Francuske, super smo se ukačili sa njima. Uzeo sam jedan privatan čas wakeboardinga (jer nije bilo šanse da ga sam skontam), lik je izmedju ostalog išao pored mene, jednom rukom skijao a drugom nameštao i popravljao mene svakih 5 sekundi kada bih krenuo da se razbijem. I tako nekih pola sata dok mi se žiroskop nije namestio, onda isti dril sa zaokretima, iscimao se čovek maksimalno a vremenski smo odradili dva časa po ceni jednog, reč nije rekao. Posle tog časa nisam više imao nijedan pad i samostalno sam isprobavao nove elemente, sad mogu da napredujem korak po korak. A kad se prvi put prospeš po vodi deluje ti da nema šanse da ćeš ikada naučiti i pitaš se kako jbt onoliki ljudi to rade sa lakoćom :unsure:

- sport nonstop, sport do smrti, a opet ostane vremena za kvalitetnu djusku i nalivanje koktelima

 

Hrana očekivano neverovatna i donekle prilagodjena svom tom sportu. S tim da nemam neke specijalne lične utiske jer sam cele nedelje rotirao bareno povrće, ćuretinu i ribu, i manje-više izignorisao ostalih 200 jela iz ponude (ali na oko su delovala bruka dobro). Zanimljivo je da su sobe tj. bungalovi plafon tri zvezdice (ako i toliko) i prilično su stari ali to gosti znaju unapred i mislim da niko nema zamerke jer poenta uopšte nije u smeštaju. Čak ima nekog čudnog šmeka u tome, valjda sva ta nenormalna fizička aktivnost probudi spartanski duh u čoveku :D

 

Danas pričam sa gospojom, totalno smo u fazonu da dogodine ovo ponovimo u nekom drugom ClubMed rezortu (nisu svi isti, ovaj je čuven po sportu, neki drugi po sadržajima za decu, treći po žurkama... čak se dešava da jedan isti rezort menja fokus od godine do godine, tako da treba pratiti gde se šta dešava). Imaju čak i ploveći rezort tj lux jahtu za 300 putnika na kojoj se dešava ovo isto samo na vodi.

 

Sve u svemu, mišići zapomažu al' u glavi je nirvana.

Link to comment

Pa igrao se fudbal svaki dan bez izuzetka, jedino što sam ga ja preskočio jer nisam imao dobru obuću za travu a nisam hteo sa običnim patikama zbog kolena. Francuska ekipa uredno u dresovima PSG, malo sam gledao, solidan amaterski kvalitet.

Link to comment

Šta forum može da predloži gospođi Đipalo i meni za drugu polovinu septembra? Nećemo Jadran, hoćemo toplo more i peščane plaže... Grčke, Turske, Egipti itakoto...

Link to comment

Jel bio ko na Stavrosu? Čujem da ume da duva jak vetar, al ta osoba što mi rekla bila samo par dana. Ostalo mi se sviđa, borova šuma, lepa plaža, nije daleko ni skupo.. A nije Parajlija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...